Staří páni

Liga starých pánů se rozpadla. Pokud bude zájem, budou se domlouvat jednotlivá utkání dle potřeby.
Fr. Lhota - Horní Lideč  6:5
V pátečním podvečeru jsme sehráli povedené, místy i pohledné utkání. Podařilo se nám sestavit skoro drýmtým ze všech dostupných hráčů, když si po zranění přišel kopnout Roman Bambuch i Suňa a navíc jsme oblékli i Orla:o) Stav se neustále přeléval z jedné strany na druhou a padaly krásné branky. Do vedení šli hosté po rohovém kopu, který lízl Puky hlavou přímo do branky. (Puky byl zapůjčen soupeři, takže vlastenec to nebyl!!) O vyrovnání se postaral tento večer gólově potentní Jindra Matušinec, když poslal míč poprvé do sítě k tyči, aby v zápěti zakroutil z dvacítky míč do šíby. Poté se po chybách v naší obraně dostali zase do vední hosté. Do poločasu naštěstí vývoj obrátili na naši stranu brankami Roman Žídek, fantastickou hlavičkou křížem branky do šíby a završením hattricku Jindra.
Druhá půle už tak fotbalová nebyla, do šancí se spíš dostávali ti co ještě dokázali běžet:o) Především Puky zatápěl naší obraně a řídil obrat pro hosty na 4:5. Když jsme soupeři připravili sami nejednu tutovku. Naštěstí se v závěru prosadil důraznou rybyčkou nekompromisně Oťas. A v posledních minutách od rohového praporku vyběhl Matůš a z posledních sil ranou jak když děcko cumel vypluje prostřelil z malého vápna vše před sebou. 6:5 Následné posezení jsme opět ukončili u Tomsona v "Géčku"
Branky: 3x Jindřich Matušinec, Žídek R., Zimek O., Matůš M.
Fr. Lhota - Návojná 3:5 (2:2)  Branky: 2x Žídek R., Zimek O.
V pátek 20.5. 2016 jsme se sešli k úvodnímu zápasu naší krátké sezony k domácímu utkání s borci z Návojné. Ti začali líp, ale po deseti minutách jsme se dostali do hry. Chvilkovou převahu jsme zúročili dvěma brankama. Prosadil se Oťas ranou do protipohybu gólmana a zblízka zakončoval Bohuš. Hosté postupně převzali iniciativu i díky naší tradiční neschopnosti vyplodit dvě dobré nahrávky po sobě. Do poločasu zaslouženě srovnali na 2:2.
V úvodu druhé půle neomylně švihl nůžkami Tomeček a krásně zavěsil vlastenca, ať sa zbytečně nenervujem, že bysme udržali nějaký dobrý výsledek:o))) Soupeř nám pak přidal další dvě branky a míč nám zase pučili až na posledních deset minut. Kde jsme ze závěrečného tlaku vytěžili aspoň korekci na závěrečných 3:5. Když opět zblízka dorážel Bohuš. Soupeře jsme nechali hrát i díky naší neschopnosti střídat post za post a taktika muchy v klobúku tentokrát úspěch proti dobře organizované hře Návojné neměla šanci:o)) Ale skvěle nás podržal Zdeňa Kovář v brance, když chytil spoustu nájezdů a jiných megašancí.....
Fr. Lhota - Bylnice  2:5 (1:3)
Tentokrát jsme se utkali v pátečním podvečeru proti borcům z Bylnice. Navíc nás konečně bylo dostatek a víc jak dresů, takže jen tak dále. Soupeř byl opět daleko fotbalovější, ale na rozdíl od předchozího utkání jsme se občas aj dostali do tutovky, kterou jsme s chutí zahodili, přestože naše kombinace opět vázla všemi směry :o( Prvních deset minut bylo našich. Po pěkné střele Jindry Matušinca, dorážel sám před odkrytou brankou z malého vápna Laďa Filáků, ale nártem poslal míč vedle tyčky. Za chvilku pěkně uvolnil Laďa Šozda jesličkama Maru Matůša, ale ten ve své první tutovce nastřelil zblízka gólmana do břišních partií. (kuáááá) Pak začal úřadovat soupeř i když jsme mu jeho branky notně ulehčili. První zařval Oťas v brance mám a neměl:o) Potom nás několikrát rozebrali na šroubky, ale naštěstí z toho byl stav jen 0:3. V závěru poločasu jsme zase několikrát vystrčili růžky, ale zakončení vázlo, až nakonec přišel trestňák z pravé strany a krásná rána Šozdy přes zeď. 1:3
Ve druhé půli jsme herně ožili, útok doplnil Oťas a našich šancí přibylo. Několikrát jsme ale nadějné přečíslení sami zastavili naší nemohoucností si přihrát. 2x pálil v dobrých pozicích Ota vysoko nad. Pak vysunul do brejku Maru, který po běhu od půlicí čáry, sa u dvacítky vysílením zašmatlal jak dřevák, nezmohl sa na střelu a pokus o posunutí na osamoceného Laďu Filáka dopadlo zalehnutím míče! (kuáááá po druhé). Soupeř po další rozborce zvýšil na 1:4. Odkop brankáře vybojoval motor lhotské hry Roman Žídek, přesně našel na dvacítce bukařícího Matůša, který na potřetí sám před gólmanem dokázal placírkou zakroutit míč do sítě. 2:4 Ale odpověď byla rychlá, když nejlepší hráč Bylnice prošel obranou jak máslem a zblízka prostřelil Jindru v kisni. 2:5 Pozápasové posezení se dá označit za velice vydařené, ujasnili jsme si priotrity, proč to vlastně hrajem a už sa těšíme na další zápas:o)))))))))))))))))))
Branky: Filák L., Matůš M.

 
Fr. Lhota - Streženice 0:4 (0:1)
V poměrně teplém dopoledni jsme si zaťukali..... teda beru zpět! Streženice si zaťukaly, bo my jsme se s míčem potkávali spíše sporadicky a když už tak jsme si s ním moc netykali. Bojovnost nám nechyběla, ale především jsme si nahrávali o hodně hůř než náš soupeř. Útočníky jsme nepřesnými nákopy zatavili během deseti minut a jedinná naše záchrana byl Oťas v brance, který svým výkonem atakoval repre. U soupeřovy branky jsme si nevytvořili skoro žádnou šanci. Obrana hrála velice dobře jen škoda poslední minuty, kdy jsme dvakrát inkasovali. Nicméně po zápase u čepovaného, které chutnalo jako nektar, jsme už zase byli mistři:o)) Jen kdyby nás bylo víc.....
Brumov-Bylnice  - Fr. Lhota  4:4  (2:1)
Odjeli jsme v sedmi lidech s příslibem doplnění z řad domácích. Na pěkném velkém hřišti se hrál technický fotbal bez faulů, s velkým počtem šancí na obou stranách. Domácí šli do vedení po rohovém kopu, když Matůš v kisni míč lehce podběhl a poslal ho na kopačky útočníka domácích. Ten napálil míč z úhlu do sítě. Druhá branka padla po samostatné akci útočníka, který obešel špatně vybíhajícího gólmana. (Tomson zařval Maro běž! A Mara běžel úlplně špatně......) 2:0 Do poločasu snížil Laďa Filák, když střelu z úhlu opřel o obránce a ta skončila v síti. 2:1 Nějaké branky mohl přidat i Roman Žídek, ale neměl střelky.
Do druhé půle se vrhli hosté ofenzivně, ale až po dvaceti minutách vyšlo najevo, že hrajem přesilovku 10 na 11. Dvakrát se trefil Jura Bednář. Především druhý gól byl výstavní, když z rohu dvacítky napálil míč nártem křížem přímo do šíby. Na 2:4 zvyšoval David Kamler, který využil závaru před brankou po rohovém kopu a poslal míč zkušeně do branky. V závěru nás mrzely naše neproměněné úniky, protože se začalo hrát 10 na 10 a domácí dvakrát pokořili jinak dobře chytajícího Radima Černockého. Nejprve proměnili rohový kop a srovnání se dočkali po úniku do rozglábené obrany. 4:4 Po utkání bylo přichystáno bohaté občerstvení, takže se ostuda v sedmi lidech nakonec proměnila ve veselý večer....
Fr. Lhota - Streženice 2:2 (0:1)
Po náročném předzápasovém programu (Bohušovo zpívání, zakončení Ajaxu atd.) se většina hráčů první poločas hledala a přemlůvala tělo k rychlejším pohybům. Kombinace nám obvykle moc nejde, ale tentokrát jsme předváděli úplnou tragédku. Narozdíl od nás se soupeř v kombinaci vyžíval a ta mu vycházela. Míč nám půjčoval jen vyjímečně a my mu ho stejně vraceli prvním dotekem zpátky! Přežili jsme několik velkých příležitostí soupeře, až nakonec uspěl dloubák za obranu a samostatný únik útočníka. 0:1 V závěru se dostal do úniku Puky, ale jeho zakončení byla rána jak dyž děcko cumel vypluje a navíc do náručí gólmana.
 Ve druhé půlce jsme viditelně přidali na pohybu a občas jsme si už i přihráli do nohy. Vypracovali jsme si několik dobrých příležitostí. Nejdříve Mňačko nepřoměnil samostatný únik, ale další únik již zakončil přesně za tyčku Jura Bednář. 1:1 Soupeř si vypracoval taky dobré šance, ale dvě znich chňapil Petr Číž v brance téměř zázračně. Nakonec se hosté ujali vedení po nedomluvě obrany s gólmanem, mezi kterými propašoval míč až do branky urostlý útočník. 1:2 Za snahu byli domácí odměněni těsně před koncem vyrovnávací brankou. Martin Šerý pronikl po brankové čáře do dvacítky našel Otu, tomu střela nesedla, ale došůrala sa do malého vápna kde ju uklidil Marek Párek do branky. 2:2 A šlo sa slavit:o))


V pátek 4.7. 18:30 je domluven trénink, jako že si ťuknem fotbálek.
Horní Lideč - Fr. Lhota  4:7 (1:2)
Francovka dovezla hodně omlazené staré pány a na velkém mokrém hřišti jim to náramně svědčilo. Navíc mohla střídat kdežto domácích bylo jen jedenáct a v úvodu hráli v deseti. Po prvních dvou hrubkách v hostující obraně, které domácí nevyužili, se trefil dvakrát Oťas. První byla po střele za tyčku, při druhé si Otovu nahrávku srazil kolem vybíhajícího gólmana do branky obránce. Do poločasu byli domácí lepší a snížili na 1:2
Ve druhé půli s ubývajícími silami výrazně přibylo šancí, když se otvíraly pro běhavější obrovské prázdné prostory. Další dvě branky přidal Oťas 1:4. Jednou dorážel do prázdné z malého vápna, asi po úniku rychlíka Bohuša:o). Po domácím snížení se dostal k nájezdu Marek Párek a s přehledem poslal míč za tyčku, druhou přidal dorážkou do prázdné z malého vápna po dalším Bohušově úniku. V závěru po pěkné akci zakončil nájezd Laďa šozda. 4:7 Lidčané drželi míč častěji, byli fotbalovější, ale většinu jejich šancí pochytal v brance výborný Jan Lalošáků! Francovka vsadila na styl čenda, který především Bohuš na krajní záloze plnil perfektně:o))))
Sestava: Lalošák - Matůš, Pukýš, Matušinec Jindřich, Kamler David - Žídek Roman, Filák M., Mňačko, Šerý - Zimek, Filák L.
Náhradníci: Bednář, Žídek Josef
Branky: 4x Zimek, 2x Matůš, Filák L.
Návojná - Fr. Lhota 1:6 (0:4)
Odjezd v devíti lidech budil trochu strachu o hru. Naštěstí manager sehnal po cestě dvě posily z Nedašova, takže jsme hrací plochu nakonec zaplnili. Při rozcvičce nejmenovaní při prvním doteku neomylně vyslali míč přes zábrany do místního bazénu. Žádní plavci nebyli, takže do naha a plavat:o)
Přesto že jsme začali do kopca, získali jsme herní převahu. Po prvních zahozených šancích se prosadil Laďa Šozda, když zužitkoval nahrávku za obranu. Potom se prosadili v rychlém sledu sváteční střelci levačkou za tyč Zdeňa Kindl a z hranice pencky osamocený Mara Matůš poslal míč k tyči. Na 0:4 zvýšil po individuální akci Martin Šerý. Následně se hosté trochu nahrnuli dopředu a nechali vyniknout obranu, když si několik šancí vypracovali domácí. Druhá půle se odehrála v podobném duchu, když zvýšil opět Laďa a v závěru do branky doputoval i jím koplý roh k zadní tyči. Někdo to tam lízl a bylo to 0:6. Domácí ještě stihli korigovat z penalty po ruce Tomečka. 1:6
Janová - Fr. Lhota  1:0 (0:0) Staříci (někteří jen podle názvu:o) zahájili sezonu v Janové, kde zkušeně prohráli pouze 0:1 Oba týmy měly velké množství šancí, ale střelky neměl obuté asi nikdo. Navíc Jan Lalošáků chytal jak BŮH!

Fr. Lhota - Horní Lideč  2:2 (2:1)  Druhý mač bylo domácí derby s Horní Lidčí. Francovka kupodivu měla hráčů na rozdávání, takže na všechny ani nezbyl dres! Domácí použili nečestné taktiky a postavili několik nedorostlých šmajdů s mlékem na bradě pod pětatřicet. Ale všichni už patří do starých pánů stabilně delší dobu:o))))) Prvních dvacet minut hýřili Lhocané aktivitou, ujali se vedení díky Mňačkovi. Hosté brzy srovnali, ale bomber Oťas Zimkůj poslal nechytatelný trestňák do středu branky. 2:1 Poté už lepší kombinace hostů získala navrch. Domácí to museli tak trochu zazdit. Druhý poločas začal Lidčanskou drtičkou a brzkým vyrovnáním střelou z levé strany křížem o tyčku. 2:2 To ale domácí stačili dobít baterky a posledních patnáct minut byli zase lepším týmem. Hru především oživili EsaPeka a Pepa Řezníček zařazení místo zraněných. Za poslední dva roky herně jeden z nejpovedenějších zápasů. No a po zápase jsem měl pocit, že slavíme konec sezony:o)) A samozřejmě čtyři mohykáni to zakončili u Tomsona v garáži.........

1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one