O přeborníka Francovky

Turnaj vznikl kolem roku 1978? jako Turnaj neregistrovaných hráčů. V jeho počátcích hrávaly týmy jako Myslivci či Muziganti. Do současné doby přetrvaly týmy Habásků a Kájošků. Muziganti se postupem času přetransformovali na Dolňany a Myslivci přes Carnex nahradil tým z daleké jižní Moravy Bantice. Mančafty začali doplňovat aktivní hráči, až se v průběhu vykrystalizovala současná podoba, kdy jádro všech týmů tvoří aktivní fotbalisti. Proto se i název turnaje změnil na současný stav. Podrobná statistika neexistuje, ale historicky nejúspěšnějším týmem jsou určitě Habásci s nedostižným náskokem v počtu prvenství.
POZVÁNKA

POZVÁNKA

o přeborníka francovky 2018
V krásném sobotním odpoledni proběhl 38. ročník turnaje o přeborníka Francovy Lhoty. Hráči všech týmů nabídli pohledný fotbal a kdo by čekal chodící pohodičku, byl často překvapen. Tentokrát nám utkání nabídla navíc i brankové hody a napětí až do závěrečných minut. Večer zahrála kapela DEFECT. Kolem půlnoci se nás snažil rozehnat déšť, ale to se mu nemohlo podařit!
Nejlepším střelcem se stal Adam Ducký z týmu Bantic. Nejrychlejším byl nejlepší lhotský sniper Oťas Zimek z týmu Habásků, jenž se prosadil už ve 2.min. V brance Kajošků stál nejlepší golman turnaje, Ondra Filák.


1. Dolňané  9:6   6 b

2. Bantice   9:9    6 b

3. Habásci   5:4   4 b

4. Kájošci    3:7    1 b


 
V sobotu 22.7.2017 proběhl na místním rekonstruovaném fotbalovém svatostánku po dvouleté odmlce již 37.ročník turnaje "O přeborníka Francovy Lhoty". Fotbalový program odstartovalo utkání Bantic a Habásků. Ty vedly 3:1 a přehrávaly Habásky do té doby než osud utkání vzal do svých rychlých nohou Radek Chmela a v závěru pomohl Habáskům otočit na 4:3 v jejich prospěch. Druhý zápas byl Dolňanů proti Kajoškům. Vyrovnaný mač rozhodla vtipná akce ihned po rozehrávce druhé půle, když Jaroš poslal míč za obranu a Roman Matušinec uklidil míč do sítě. 1:0 Třetí mač svedl Kajošky a Habásky. Bratři jak se patří, Chmelovi, zařídili výhru 2:0 pro Habásky. Čtvrté utkání Dolňané jasně prohráli s Banticama 1:4. Po této facce šli Dolňané do sebe a přehráli Habásky 3:0 i díky odstoupení Čendy po nešťastném nakopnutí nártu, čímž se vítr v dolňanské obraně značně uklidnil. V posledním utkání si Bantice zajistily první místo vysokou výhrou nad Kajošky 5:1
Po turnaji ještě zájemci sehráli soutěž o krále penalt. Vítězem se stal Michal Filák řečený "MUF". Sice byl po nalévání za výhru ještě v mínusu, ale díky:o))
Večerní program kapely Pepíno lehce narušil déšť, ale nijak výrazně a bujeré veselí mohlo trvat do noci.
Akce dopadla dobře, takže pořadatelům děkujeme za organizaci, fotbalistům díky za účast v parném dni a všem dalším zúčastněným za fanouškovskou podporu!

Tabulka:             1. Bantice            2 0 1 12:6  6

                             2. Dolňané          2 0 1   5:4  6

                             3. Habásci           2 0 1   6:6  6

                             4. Kajošci            0 0 3   1:8  0

36.ročník turnaje "O přeborníka Francovky" se nesl v duchu jednoho velkého překvapení! Bantičané konečně přetavili svoji účast ve vítězství! Všichni jim to přejeme bo už bylo na čase:o) Na obranu se tentokrát moc nehrálo, střelci hráli prim a všechny zápasy skončily vysokým skore. Nejlepším střelcem se stal Patrik Zimek (mladý Oťas), geny holt nezapře:o) Nejstarším hráčem se stal šestapadesátiletý Franta Hamár. Ceny pro nejlepšího gólmana i nejrychlejšího střelce putovaly na jih. Pak se zpívalo až do světla.............
Habásci - Dolňané 3:1, Kajošci - Bantice 1:4, Kajošci - Dolňané 0:4, Habásci - Bantice 0:3, Dolňané - Bantice 2:2, Habásci - Kajošci 5:1

1. Bantice   9:3    7b.
2. Habásci  8:5    6b.
3. Dolňané  7:5    4b.
4. Kajošci   2:13   0b.

foto: http://francovalhota.cz/fotogalerie1.php?fotogalerieID=t4p120&ID=120&lang=1&tid=4
turnaj

turnaj

Pozvánka
V sobotu 27. 7. 2013  se spolu v hicu jak v Afrikovi potkali všeci lhotští čutálisti plus borci z Bantic. Úvodní zápasy se odehrály před menší diváckou kulisou, bo sa nedalo ani stát s pivem u zábradlí! První tři zápasy skončili remízou. Plichtové odpoledne přerušili až Kajošci výhrou nad Banticemi. Habásci následně porazili Bantice a finále obstarali Kajošci s Dolňanama. Vyhrát mohly oba týmy i když velké procento na vítězství měli i Habásci. Kajošci potřebovali aspoň bod, Dolňané výhru minimálně o tři branky a jakákoliv jiná výhra pasovala na vítěze Habásky. Dolňané pořád vedli, ale až v závěru se dostali na rozdíl tří branek. Když v poslední minutě Mara Kindl snížil na 2:4 z pohledu Kajošků, začali Habásci u zábradlí slavit. V nadstaveném čase ale přišla rychlá branka Dolňanů a o Habáskovské srdce se v té chvíli pokoušel infarkt. Hlavně Peťa Hrbáčků vypadal, že to s ním sekne:o) Potom už začalo téct všechno proudem, kapela Tož vitaj zajistila dobrou náladu, která neskončila ani s prvními ranními paprsky. Kolem oběda už Bantičané plavali ve fontáně, takže všechno dobře dopadlo:o))
Turnaj o přeborníka Francovky - obrázek

Turnaj o přeborníka Francovky - obrázek

V sobotu 14.7.2012 se v zamračeném odpoledni vrátili na výsluní Habásci, kteří zvítězili se dvěma výhrami a jednou remízou. Kajošci obsadili druhý flek, na třetí poskočili Dolňané a jihomoraváci získali krásné čtvrté místo. Nej střelec byl Juráň Pavel (Fík)
I přes nepřízeň počasí si diváci cestu nakonec našli a během noci se pobavili aspoň co si pamatuju bez většího deště. Veselo bylo dlouho a sestava z rána byla tak trochu klasika, jmenovat nebudeme:o))

Pár fotek: http://francovalhota.cz/index.php?linkID=txt162

Habásci - Dolňané 2:2
Bantice - Kajošci    0:1
Bantice - Habásci  1:8
Kajošci - Dolňané  2:0
Habásci - Kajošci  3:1
Bantice - Dolňané  2:3
1. Habásci
2. Kajošci
3. Dolňané
4. Bantice
Perličkou turnaje byl počet vstřelených branek týmem Habásků a to nula.
1.  Dolňané
2.  Bantice
3.  Kajošci
4.  Habásci
Tradiční "Habáskovský" turnaj proběhl v sobotu 16. 7. 2011. Zápasy nabídly kvalitní podívanou se solidním nasazením, ale pro vysokou taktickou vyspělost všech mužstev nepřinesly zápasy žádné brankové hody:o) K vítězství suveréně dokráčeli Kajošci, kteří vyhráli všechny tři zápasy. Druhé místo vybojovali hosté z Bantic za dvě vítězství. Na třetí pozici si oproti loňsku polepšili Habásci, dík dvěma vstřeleným brankám a úřadující šampioni Dolňané s přehledem udrželi čtvrtý flek za jednu remízu a jeden vstřelený gól. Cena pro nejstaršího hráče patří Františku Hamarovi (54 let). Nejlepším střelcem se stali bratři Kindlovi, Marek a Zdeňa. Vstřelili po dvou gólech, aspoň sa doma nebudú hádat. Nejlepší gólman byl z Bantic. Jedinou kaňkou je zranění Radka Chmelovic, jehož klíční kost nevydržela a tímto mu Přejeme rychlou rekonvalescenci.
Podle hesla "za světla dom" trvala pařba až do rána, pro některé do nedělního odpoledne (páč občasný zpěv bylo slyšet kolem Ranča celý den:o)
Habásci - Dolňané 1:1 
Bantice - Kajošci   0:3
Bantice - Habásci  2:1
Kajošci - Dolňané  1:0
Habásci - Kajošci  0:2
Bantice - Dolňané  2:0
 
1. Kajošci      3  0  0   6:0    9
2. Bantice     2  0  1   4:4    6
3. Habásci     0  1  2   2:5    1
4. Dolňané    0  1  2   1:4    1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one