O nás v novinách

24 branek je skvělou vizitkou kanonýra Francovy Lhoty Radka Chmely v rámci A skupiny 1. B třídy. Profesionální hasič naposledy srazil hattrickem poslední Lhotu u Vsetína na jejím hřišti a jeho Francovka vyhrála vysoko 5:1. Radek Chmela je již třetím rokem profesionálním hasičem krajské stanice ve Zlíně. Nyní pracuje s kolegy na přípravě nového stavebního prostoru, abych jejich stanice odpovídala velikostí a vybavení svému významu.
Jak se Vám daří v hasičském sportu?
Loni jsme byli třetí na mistrovství republiky. Dařilo se mi i v dvojboji, kde jsem si vytvořil osobní rekord. Dařilo se mi i na věži. Posunul jsme se v útoku do pozice košaře máme vytvořen národní rekord.
Radku, na podzim této sezony skončil futsalový tým Betisu Francova Lhota. Jak jste to bral?
Byl jsem jedním ze stálých hráčů spolu s dvojicí Jaroš, Matůš, kterým to vyhovovalo. Vzhledem k práci a ještě činnosti u dobrovolných hasičů ve Francově Lhotě jsem byl rád, že jsem si mohl přes zimu odpočinout. Uvažujeme na další sezonu, že se opět přihlásíme. Jenže jsem se dozvěděl, že člověk, který organizoval zlínský krajský přebor, zemřel a vůbec nevím, jak to bude.
Nezadrhla se na jaře trochu Vaše spolupráce s druhým střelcem týmu Ondrou Filákem?
Ani bych neřekl. Je pravda, že Ondrovi to tam nyní tolik nepadá, i když šance na to má, na druhou stranu mi tam spadne skoro všechno, do čeho kopnu. Dopředu nám to šlape. Trenér mě po návratu dvou krajních záložníků posunul do útoku a to mi sedí.
Váš klubu je známý bouřlivým prostředím při domácích zápasech…
Chodí na nás 200 – 300 lidí pokaždé. To člověka vyhecuje. Fandí se tady perfektně. Hodně lidí v naší soutěži chodí třeba v Lidečku, ale tam jsou diváci sprostší. Když jsme ale hráli na Hutisku nebo v Zašové, kde bylo 30 – 50 diváků, to bylo o ničem.
Už neplatí, že Francovka je lepší doma než venku?
U nás je to o tom, jak se sejdeme. Venku nám musí občas pomáhat dorostenci. Chceme do konce sezony ale urvat co nejvíce bodů a třeba to vyjde do 4. místa celkově.
Poslední sestupová Lhota u Vsetína vás v posledním zápase trápila…
V prvním poločase byli lepší, běhavější. My jsme jen chodili. Dokonce jsme mohli prohrávat. Ve druhém nám to začalo padat a oni už odpadávali.
Byl to v tomto utkání Váš první letošní hattrick?
Je to tak. Zatím to bylo vždy jen tak, že jsem dal dvě branky. Musím se podívat do našeho sazebníku v kabině, jak to budu mít drahé (smích).
Francovka je Vaší srdeční záležitostí…
Chtěl bych to tady dohrát. Mám rád kluky v kabině, atmosféru, fanoušky. Trenér mi vychází vzhledem k práci vstříc, co se týká tréninků. Podporuje mě rodina. Pokud bych někam šel, tak do Lačnova, pokud by mě tam zlanařila má přítelkyně, která odtud pochází (smích).
Jste stále ve fotbalové reprezentaci profesionálních hasičů?
Ano, snad mi vydrží forma a zdraví, abych zůstal v nominaci i na mistrovství Evropy, které se má konat v příštím roce v Německu.
Tááák byl veliký, tož fakt! Ukazuje Mára Fichtel:o))
Jalovec1.jpg
Jalovec2.jpg

Jak to viděl Jalovec

skenování0003.jpg
skenování0002.jpg
skenování0001.jpg
Derby s Ajaxem 21. 8. 2010

Derby s Ajaxem 21. 8. 2010

Derby s Ajaxem 21. 8. 2010

Derby s Ajaxem 21. 8. 2010

Labutí jezero ala Nosek 20.5. 08

Labutí jezero ala Nosek 20.5. 08

Fotbal to je hra...20.5. 08

Fotbal to je hra...20.5. 08

Lhoty v akci 25. 5. 08

Lhoty v akci 25. 5. 08

Sezona 2004/2005

Sezona 2004/2005

Hošťálková vs. Francovka

Hošťálková vs. Francovka

Skluz ala Hab

Skluz ala Hab

Reca bourák

Reca bourák

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one