Rok 2019 jsme zakončili na umělce pokryté krásným prašanem. Tentokrát se sešlo 14 aktivních čutálistů. Pro změnu opět vyhráli svobodní, kteří těžili především z náskoku vypracovaného v první půli. Druhý poločas jim ženatí zdatně sekundovali, ale na zásadní obrat to nebylo.
nové dresy

nové dresy

dresy pro přípravku a mladší žáky
Poslední podzimní zápas nabídl vyrovnaný fotbal, který dokázali domácí ubojovat a posunout se v tabulce na kráásnéé první místo! Od začátku se hrál opatrný fotbal, šancí bylo poskrovnu a na domácíh byl především patrný herní výpadek tahouna Radka Chmely, který hrál se zraněním. Do první vážnější šance se dostali domácí, když odražený míč na hranici penalty poslal Jarek Šerý levačkou vedle branky. Hosté se dostávali dopředu většinou díky chybám domácí obrany, která měla velký problém vyhrávat hlavičkové souboje. Z ojedinělé rychlé akce v 25.min. šla Francovka do vedení. Po pravé straně zatáhl míč Kovář, poslal jej před branku, kde z druhé vlny nabíhající Roman Matušinec míč zpracoval a poslal do sítě. 1:0 V závěru poločasu postupoval na brankáře Ondra Filák, ale nedokázal dobře zakončit. V poslední minutě se po centru dostal k míči ve dvacítce hostující hráč, zpracoval na prsa a v klidu zakončil k tyči. 1:1
Druhá půle pokračovala v nastaveném trendu. Nemastný, neslaný fotbal vytrhla až 65.min. když po pěkné akci a náběhu za obranu přehodil padajícího gólmana Zimek. 2:1 Navýšit mohl Ondra Filák ale sám před gómanem nestihl přesně zakončit. Hosté zahrozili až v závěru, když Hadvičák přiklepl míč hlavou na penaltu, kde osamocený hostující hráč trestuhodně promáchl a odmítl tak vyrovnání. Domácí udrželi důležité tři body, které je vynesly do čela.
Sestava: Spitzer - Matušinec L., Filák L., Filák T., Zimek - Kovář, Šuta, Chmela, Matušinec R. - Šerý, Filák O.
Náhradníci: Tomeček, Urubek, Mňačko, Veteška
Branky: Matušinec R., Zimek

 
Branky: Chmela, Filák O.
V prvním jarním zápase se podařilo udolat Ajax a ve druhém jsme snad poprvé vyhráli nad kamarády ze Slovenských Streženic.
Fr. Lhota - Ajax  4:3
Fr. Lhota - Streženice 7:2 (nebo tak nějak)
Streženice - Fr. Lhota 2:1 (1:1) Jeli jsme jen v deseti (jednoho nám půjčili:o) byli i nějaké šance, které jsme bohužel nevyužili, ale soupeř nás předčil ve všech směrech, takže je výsledek pro nás přijatelný. Utkání rozhodl Jindra Matušinec vlastencem:o))
Fr. Lhota - Lačnov 1:1 (branka Lamačka) Vyrovnaný duel rozhodly penalty ve prospěch Francovky.
Lačnov - Fr. Lhota 1:2 (branky: Kindl Z., Rösner) První poločas byl vyrovnaný, díky zlepšené hře ve druhé půli jsme šli z trestného kopu do vedení a udrželi ho. Toto vítězství jsme notně oslavili:o)))
Ajax - Fr. Lhota 7:4 Domácí vstoupili do utkání aktivně, byli lepší a zasolouženě šli do vedení. Ve druhé půli už byli trošku vyblbnutí, nechali nás hrát a pustili nás do velkého tlaku. Z něho jsme i přes obrovské šance mnoho branek nevytěžili. Utkání rozhodně nebyla žádná přátelská chodička, ale bojovalo se až do konce!

 
Na domácím týmu byla od první minuty patrná snaha odčinit blamáž s Krhovou. Hned ve druhé minutě se dostali do obrovské šance a následné dvě dorážky dokázali hosté vyrazit z branky s velkým štěstím. Nedáš dostaneš v praxi. Halenkov zužitkoval už v 6.min. první nákop za obranu, když si útočník ve dvacítce sekl míč a v klidu ho poslal k tyči. 0:1 Francovka byla aktivnější, hosté se spoléhali především na rychlé útočníky a brejkové situace. Ve 26.min. ale unikl po pravé straně Ondra Filák, ve skluzu poslal míč k přední tyči, kde ho uklidil do sítě nabíhající Kovář. 1:1 Hosté rychle zareagovali a za dvě minuty si vzali vedení zpět, když se velmi lehce uvolnil přes obránce agilní Šulák a z úhlu poslal míč asi mezi "betony" brankáře. 1:2 Potom se několikrát blýskli brankáři a především zákrok domácího Boška, když dokázal zareagovat na dorážku z metru patřil do kategorie zázračných.
Druhý poločas Francovka ještě přitlačila hosty víc před jejich branku, až to místy bylo úplně vabank v obraně. Po několika neproměněných šancích domácích, se dostal vyjímečně za obranu útočník hostí, kterého byl nucen Michal Tomeček složit skládkou ala All Blacks. V 60.min. následovala červená karta. Lhoty ale i v deseti dál válcovali svého soupeře, který se uchyloval k velmi tvrdé hře se spoustou faulů. Halenkov se ovšem několikrát dostal do úniků v rozevřené obraně, které trestuhodně zahodili a tak přišel v závěru trest. V 82.min. unikl po levé straně Ondra Filák, předložil míč před branku Mňačkovi, který využil svých zkušeností a míč poslal bezpečně do odkryté branky. 2:2 Hostům se v závěru zranil výborně chytající brankář. Do svatyně putoval jeden z hráčů, který v 90.min. vyrobil školáckou chybu. Chtěl si míčem několikrát klepnout o zem, ten se ale neodrazil a zůstal na zemi. On ho zvedl, rozhodčí situaci posoudil správně a tudíž nařídil nepřímý kop na hranici dvacítky. Míč si vzalo naše úderné duo. Ondra Filák lehce přiklepl Chmelovi, který  nekompromisní pumelicí poslal míč do sítě. 3:2 Velice kvalitní, bojovné utkání tak nakonec domácí překlopili zaslouženě na svoji stranu. Pochválil bych především střední zálohu, která tentokrát výrazně přehrála svého soupeře a všechny ostatní za 150% nasazení.
Sestava: Boško - Tomeček, Mikulín, Filák L., Filák T. - Kovář, Šuta, Šerý, Chmela, Matušinec R. - Filák O.
Náhradníci: Mňačko, Veteška, Šipinka
Branky: Kovář, Mňačko, Chmela
Odchozené utkání, bez maximálního nasazení, přesto neustále na polovině soupeře, kterému vyšlo do čeho kopl či hodil. Krhová rozkopala dívatelný fotbal v čalamádu se kterou se naši nedokázali vyrovnat.
Sestava: Spitzer - Zimek, Mikulín, Filák L., Matušinec L. - Kovář, Šuta, Šerý, Chmela, Urubek - Filák O.
Náhradníci: Filák T., Veteška, Šipinka, Mňačko
Sestava: Spitzer - Zimek, Mikulín, Šuta, Matušinec L. - Urubek, Šipinka, Chmela, Šerý, Kovář - Filák O.
Náhradníci: Tomeček, Veteška, Filák T., Rösner
Branky: 2x Chmela, Filák O., Urubek, Zimek
Hosté přijeli naprosto nepřipraveni na naše rychlíky a hráli v obraně hodně naivně. Už ve 4.min. přišel rychlý kontr po pravé straně, Chmela poslal míč pod sebe před branku, kde se v souboji prosadil Ondra Filák. 1:0 V 6.min. si prohodili posty, jinak byla akce jak přes kopírák, jen měl Chmela v zakončení více času. 2:0 Hosté nesložili zbraně, ale zlobili primárně vzduchem z centrů. Francovka měla štěstí především, když na zadní tyči zakončoval útočník z metru do tyče. Několikrát zasáhl výborně i Lukin Spitzer v brance. Domácím stačilo poslat míč na Ondru Filáka, který se velmi snadno dostával do samostatných úniků. Dvakrát šel sám z půlky, ale pokaždé dokázal trefit stojícího gólmana do těla.
Druhá půle začala v podobném duchu. V 57.min. se opět řítil sám na brankáře Ondra Filák. Tentokrát ale zvolil kličku na pravou stranu a zvýšil vedení do prázdné branky. 3:0 V 63.min. si dobře pokryl míč ve dvacítce Milan Šuta, byl atakován zezadu a rozhodčí nařídil penaltu. Chmela nekompromisní pumelicí nedal brankáři šanci. 4:0 Francovka poté malinko polevila, z čehož hosté během čtyř minut od 68.min. do 72.min. vytěžili snížení na 4:2 Domácí ale opět zvýšili obrátky a závěr zvládli bez větších nervů. Naopak hostující gólman ještě několikrát bravurně vychytal Ondru při sólu. Naši jako tým výrazně zlepšili defenzivní činnost a jejich hra působí velmi organizovaným dojmem, čemuž pomáhají i vyhrané hlavičkové souboje.
Sestava: Spitzer - Matušinec L., Filák L., Mikulín, Zimek - Matušinec R., Šuta, Šerý, Chmela, Urubek - Filák O.
Náhradníci: Kovář, Tomeček, Veteška, Pukýš, Boško
Branky: 2x Filák O., 2x Chmela
Mladší žáci
Kateřinice - Fr. Lhota 13:1 (7:1) Branka: Kabrhel Jiří
Val. Příkazy - Fr. Lhota 6:3 (3:1) Branky: Brlica Ondřej, Brlica Jakub, Trochta Marek
Fr. Lhota - Jablůnka 3:2 (1:2) Branky: Trochta Marek, Brlica Jakub, Brlica Ondřej
Fr. Lhota - Ústí 3:5 (0:2) Branky: Trochta Marek, Brlica Jakub, Kabrhel Jiří
Hošťálková - Fr. Lhota 12:2 (9:0) Branky: Trochta Marek, Brlica Jakub
Valašská Polanka - Fr. Lhota 16:1 (7:1) Branka: Kabrhel Jiří
Fr. Lhota - Vsetín 2:7 (1:3) Branky: 2x Kabrhel Jiří
Fr. Lhota - Hošťálková 1:3 (1:1) Branka: Brlica Jakub
Fr. Lhota - Val. Polanka 0:8 (0:6)
Vsetín - Fr. Lhota 12:3 (3:1) Branky: 2x Lamačka Jakub, Kabrhel Jiří

starší přípravka
Fr. Lhota - Lidečko 4:10 (1:6) Branky: 2x Polanská Andrea, Rumánek Erik, Sucháčková Sára
Halenkov - Fr. Lhota 7:4 (1:3) Branky: 3x Lamačka Jakub, Polanská Andrea
Hovězí - Fr. Lhota 8:3 (4:1) Branky: 2x Brlica Jakub, Křížek Vojtěch
Fr. Lhota - Val. Příkazy 13:4 (7:2) Branky: 6x Lamačka Jakub, 3x Polanská Andrea, 2x Rumánek Erik, 2x Kučný Václav
Nový Hrozenkov - Fr. Lhota 17:7 (6:4) Branky: 2x Lamačka Jakub, 2x Rumánek Erik, Polanská Andrea, Rumánek Dominik, Kučný Václav
Fr. Lhota - Lačnov 8:5 (2:3) Branky: 3x Lamačka Jakub, 2x Kučný Václav, 2x Rumánek Erik, Křížek Vojtěch
Fr. Lhota - N. Hrozenkov 0:17 (0:8)
Lačnov - Fr. Lhota 2:5 (2:1) Branky: 2x Lamačka Jakub,
Křížek Vojtěch, Sucháčková Sára, Švirák Jakub
Fr. Lhota - Val. Polanka 1:15 Branka: Lamačka Jakub
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one