Domácí se radovali z prvních bodů v sezoně. Hostům chyběl pravděpodobně kvůli mistrovství republiky v hasičském sportu kanonýr Chmela. „Vrátili se nám do sestavy mladí kluci a hlavně Pavel Michut zahrál velmi dobré utkání. Pořád nám zranění dělají úzký kádr, ale na Francovku umíme. Hosté hráli kombinační, ale místy hodně tvrdý fotbal. Zápas měl hodně přerušení a my jsme díky přesnější koncovce z něho vytěžili důležité tři body,“ řekl hráč Hutiska Ondřej Baroš. (zdroj: www.valasskyfotbal.cz)
Branky: Filák O., Šipinka
Favorit soutěže z Valašské Polanky zvládl také utkání na horké půdě Francovky. „Vyhrál lepší soupeř. Nám to dnes nějak nešlo, ale nic se neděje, jedeme dále,“ řekl předseda Francovy Lhoty Josef Bambuch.
„Nastoupili jsme dobře do utkání. Povedl se nám úvod a měli jsme šance i na dvoubrankové vedení. To se nám nakonec podařilo. Ve druhém poločase měli domácí nápor, ale nám vyšel taktický tah se střídáním Řezníčka. Když jsme hned dali i čtvrtou branku, bylo rozhodnuto. Domácí dali jedinou branku po doražené penaltě. Vyhráli jsme zaslouženě,“ řekl vedoucí mužstva Valašské Polanky Jan Tajzler. (zdroj:
www.valasskyfotbal.cz)
Branka: Chmela
Předpoklad, že půjde o zápas plný šancí a o brankové hody se naplnil. Francovka začala hodně aktivně a hned v prvních minutách měla dvě tutovky, které nevyužila. Domácí zahodili taky jednu tutovku, ale ze druhé už šli do vedení. Po špatném postavení hostující obrany na středu vyplaval domácí útočník a samostatný únik v pohodě zakončil do sítě. 1:0 Francovka srovnala už za dvě minuty, když pěknou akci zakončil Ondra Filák. 1:1 Další tři minuty na to si opět Ondra zpracoval míč ve vápně (domácí sice reklamovali ruku při jeho zpracování) a po obtočení kolem obránce poslal Lhoty do vedení. 1:2 Domácí poté zahodili další dvě velké šance, při kterých se blýskl Rado v brance. Účet prvních dvaceti divokých minut uzavřel Pavel Juráň, když hlavou doklepával míč do zpola odkryté branky. 1:3 Semetín vypadl ze hry a do poločasu na hřišti dominovali hosté.
Úvod druhé půle opět zvládla lépe Francovka, když ve 49.min. úpláchl obraně Chmela a zvýšil vedení na 1:4. Lhota ale potom výrazně polevila, domácí se dostali do hry a začali ovládat hřiště. První dvě nebezpečné šance ještě zakončili vysoko nad, ale třetí střela po nedůrazné hře lhotské obrany již rozvlnila síť. 2:4 Francovka se dostala do dvou rychlých brejků s přečíslením, nicméně na zakončení už jim nezbývalo dostatek sil. Semetín si dokázal ještě nějaké šance vypracovat, ale postupem času šlo o tlak po dvacítku a závěr si už hosté v pohodě uhlídali.
Sestava: Boško - Martinka, Filák L., Mikulín, Zimek - Kovář, Šipinka, Surovec, Juráň, Chmela - Filák O.
Náhradníci: Urubek, Šerý R., Kindl M.
Branky: 2x Filák O., Juráň, Chmela
POZVÁNKA

POZVÁNKA

o přeborníka francovky 2018
V krásném sobotním odpoledni proběhl 38. ročník turnaje o přeborníka Francovy Lhoty. Hráči všech týmů nabídli pohledný fotbal a kdo by čekal chodící pohodičku, byl často překvapen. Tentokrát nám utkání nabídla navíc i brankové hody a napětí až do závěrečných minut. Večer zahrála kapela DEFECT. Kolem půlnoci se nás snažil rozehnat déšť, ale to se mu nemohlo podařit!
Nejlepším střelcem se stal Adam Ducký z týmu Bantic. Nejrychlejším byl nejlepší lhotský sniper Oťas Zimek z týmu Habásků, jenž se prosadil už ve 2.min. V brance Kajošků stál nejlepší golman turnaje, Ondra Filák.


1. Dolňané  9:6   6 b

2. Bantice   9:9    6 b

3. Habásci   5:4   4 b

4. Kájošci    3:7    1 b


 
2
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one