Na domácím týmu byla od první minuty patrná snaha odčinit blamáž s Krhovou. Hned ve druhé minutě se dostali do obrovské šance a následné dvě dorážky dokázali hosté vyrazit z branky s velkým štěstím. Nedáš dostaneš v praxi. Halenkov zužitkoval už v 6.min. první nákop za obranu, když si útočník ve dvacítce sekl míč a v klidu ho poslal k tyči. 0:1 Francovka byla aktivnější, hosté se spoléhali především na rychlé útočníky a brejkové situace. Ve 26.min. ale unikl po pravé straně Ondra Filák, ve skluzu poslal míč k přední tyči, kde ho uklidil do sítě nabíhající Kovář. 1:1 Hosté rychle zareagovali a za dvě minuty si vzali vedení zpět, když se velmi lehce uvolnil přes obránce agilní Šulák a z úhlu poslal míč asi mezi "betony" brankáře. 1:2 Potom se několikrát blýskli brankáři a především zákrok domácího Boška, když dokázal zareagovat na dorážku z metru patřil do kategorie zázračných.
Druhý poločas Francovka ještě přitlačila hosty víc před jejich branku, až to místy bylo úplně vabank v obraně. Po několika neproměněných šancích domácích, se dostal vyjímečně za obranu útočník hostí, kterého byl nucen Michal Tomeček složit skládkou ala All Blacks. V 60.min. následovala červená karta. Lhoty ale i v deseti dál válcovali svého soupeře, který se uchyloval k velmi tvrdé hře se spoustou faulů. Halenkov se ovšem několikrát dostal do úniků v rozevřené obraně, které trestuhodně zahodili a tak přišel v závěru trest. V 82.min. unikl po levé straně Ondra Filák, předložil míč před branku Mňačkovi, který využil svých zkušeností a míč poslal bezpečně do odkryté branky. 2:2 Hostům se v závěru zranil výborně chytající brankář. Do svatyně putoval jeden z hráčů, který v 90.min. vyrobil školáckou chybu. Chtěl si míčem několikrát klepnout o zem, ten se ale neodrazil a zůstal na zemi. On ho zvedl, rozhodčí situaci posoudil správně a tudíž nařídil nepřímý kop na hranici dvacítky. Míč si vzalo naše úderné duo. Ondra Filák lehce přiklepl Chmelovi, který  nekompromisní pumelicí poslal míč do sítě. 3:2 Velice kvalitní, bojovné utkání tak nakonec domácí překlopili zaslouženě na svoji stranu. Pochválil bych především střední zálohu, která tentokrát výrazně přehrála svého soupeře a všechny ostatní za 150% nasazení.
Sestava: Boško - Tomeček, Mikulín, Filák L., Filák T. - Kovář, Šuta, Šerý, Chmela, Matušinec R. - Filák O.
Náhradníci: Mňačko, Veteška, Šipinka
Branky: Kovář, Mňačko, Chmela
Odchozené utkání, bez maximálního nasazení, přesto neustále na polovině soupeře, kterému vyšlo do čeho kopl či hodil. Krhová rozkopala dívatelný fotbal v čalamádu se kterou se naši nedokázali vyrovnat.
Sestava: Spitzer - Zimek, Mikulín, Filák L., Matušinec L. - Kovář, Šuta, Šerý, Chmela, Urubek - Filák O.
Náhradníci: Filák T., Veteška, Šipinka, Mňačko
Sestava: Spitzer - Zimek, Mikulín, Šuta, Matušinec L. - Urubek, Šipinka, Chmela, Šerý, Kovář - Filák O.
Náhradníci: Tomeček, Veteška, Filák T., Rösner
Branky: 2x Chmela, Filák O., Urubek, Zimek
Hosté přijeli naprosto nepřipraveni na naše rychlíky a hráli v obraně hodně naivně. Už ve 4.min. přišel rychlý kontr po pravé straně, Chmela poslal míč pod sebe před branku, kde se v souboji prosadil Ondra Filák. 1:0 V 6.min. si prohodili posty, jinak byla akce jak přes kopírák, jen měl Chmela v zakončení více času. 2:0 Hosté nesložili zbraně, ale zlobili primárně vzduchem z centrů. Francovka měla štěstí především, když na zadní tyči zakončoval útočník z metru do tyče. Několikrát zasáhl výborně i Lukin Spitzer v brance. Domácím stačilo poslat míč na Ondru Filáka, který se velmi snadno dostával do samostatných úniků. Dvakrát šel sám z půlky, ale pokaždé dokázal trefit stojícího gólmana do těla.
Druhá půle začala v podobném duchu. V 57.min. se opět řítil sám na brankáře Ondra Filák. Tentokrát ale zvolil kličku na pravou stranu a zvýšil vedení do prázdné branky. 3:0 V 63.min. si dobře pokryl míč ve dvacítce Milan Šuta, byl atakován zezadu a rozhodčí nařídil penaltu. Chmela nekompromisní pumelicí nedal brankáři šanci. 4:0 Francovka poté malinko polevila, z čehož hosté během čtyř minut od 68.min. do 72.min. vytěžili snížení na 4:2 Domácí ale opět zvýšili obrátky a závěr zvládli bez větších nervů. Naopak hostující gólman ještě několikrát bravurně vychytal Ondru při sólu. Naši jako tým výrazně zlepšili defenzivní činnost a jejich hra působí velmi organizovaným dojmem, čemuž pomáhají i vyhrané hlavičkové souboje.
Sestava: Spitzer - Matušinec L., Filák L., Mikulín, Zimek - Matušinec R., Šuta, Šerý, Chmela, Urubek - Filák O.
Náhradníci: Kovář, Tomeček, Veteška, Pukýš, Boško
Branky: 2x Filák O., 2x Chmela
Mladší žáci
Kateřinice - Fr. Lhota 13:1 (7:1) Branka: Kabrhel Jiří
Val. Příkazy - Fr. Lhota 6:3 (3:1) Branky: Brlica Ondřej, Brlica Jakub, Trochta Marek
Fr. Lhota - Jablůnka 3:2 (1:2) Branky: Trochta Marek, Brlica Jakub, Brlica Ondřej

starší přípravka
Fr. Lhota - Lidečko 4:10 (1:6) Branky: 2x Polanská Andrea, Rumánek Erik, Sucháčková Sára
Halenkov - Fr. Lhota 7:4 (1:3) Branky: 3x Lamačka Jakub, Polanská Andrea
Hovězí - Fr. Lhota 8:3 (4:1) Branky: 2x Brlica Jakub, Křížek Vojtěch
Fr. Lhota - Val. Příkazy 13:4 (7:2) Branky: 6x Lamačka Jakub, 3x Polanská Andrea, 2x Rumánek Erik, 2x Kučný Václav
Nový Hrozenkov - Fr. Lhota 17:7 (6:4) Branky: 2x Lamačka Jakub, 2x Rumánek Erik, Polanská Andrea, Rumánek Dominik, Kučný Václav
Fr. Lhota - Lačnov 8:5 (2:3) Branky: 3x Lamačka Jakub, 2x Kučný Václav, 2x Rumánek Erik, Křížek Vojtěch
Fr. Lhota - N. Hrozenkov 0:17 (0:8)
Lačnov - Fr. Lhota 2:5 (2:1) Branky: 2x Lamačka Jakub,
Křížek Vojtěch, Sucháčková Sára, Švirák Jakub
Fr. Lhota - Val. Polanka 1:15 Branka: Lamačka Jakub

Slavičínská rezerva hostila kvalitní tým z Francovy Lhoty. Hosté vsadili na rychlé brejkové situace a domácí obrana jen stěží zvládala tyto nebezpečné situace. Hned ve 3. minutě musel zasahovat Kuja v domácí brance proti úniku Chmely. V 15. minutě však chybovala i hostující obrana a zcela osamocený Titov zvolil v jasné brankové příležitosti přihrávku na Salajku, která však nebyla přesná a hosté hned následným rychlým útokem vybojovali roh a nekrytý Urubek poslal pěkným volejem hosty do vedení 0 -1. Domácí se začali více tlačit před branku hostí, ale po pěkné kombinaci ve finální přihrávce chybovali a hosté po rychlém nákopu nestíhali Filáka, který unikl po křídle a vstřelil 2. branku hostů. Domácí byli zaskočeni a do poločasu se již mnoho neudálo, až v samotném závěru nebezpečně vystřelil domácí Blažek a brankář hostí jen stěží vyrazil míč před sebe, ale dobíhající Salajka v jasné příležitosti brankáře neprostřelil. V poločasové přestávce bylo v kabině domácích hodně „dusno“ a do druhé půle nastoupili Slavičané naprosto odlišně. Byli velmi aktivní, neustále kombinovali a zatlačili soupeře do šestnáctky. Jejich aktivita byla odměněna, když se nejprve v 60. minutě svým důrazem prosadil v pokutovém území stoper Šebák a snížil na 1:2 a o pět minut později tvrdou střelou srovnal na 2:2 druhý stoper Ondruš. Domácí to ještě více „nakoplo“ a snažili se o vstřelení vítězného gólu, ale 10 minut před koncem jim opět unikl rychlonohý Filák a vstřelil vítěznou branku pro hosty.

Jiří Váňa, trenér Slavičína B: „ Před utkáním jsem hráče upozornil na rychlé útočníky hostí, ale vše bylo marné, přesto nám několikrát unikli a získali tak vítězství na svou stranu. Kluci ve druhé půli zabrali, vyrovnali skóre a sahali po výhře, ale stále nám chybí klid v koncovce a to nás stojí body.“

Mojmír Jaroš, trenér Francovy Lhoty: „První poločas ve Slavičíně byl z naší strany vynikající, hráči do puntíku plnili taktické pokyny a vedli jsme o dvě branky. Kdyby to ale bylo o pět branek, tak by se nikdo asi nedivil. Domácí hráli nepřesně a pouze nakopávali míče za naši obranu. Domácí ale ve druhé půli zlepšili pohyb a agresivitu, přitom my jsme mohli předtím zápas definitivně rozhodnout. Slavičín ze svého tlaku vytěžil vyrovnání, my jsme byli v této době hodně pasívní. Naštěstí jsme se po vyrovnání nesložili a po brance velmi dobře hrajícího Ondry Filáka dali gól na 3:2 a vezeme si 3 body, které jsou pro nás hodně důležité. Slavičín předvedl sympatický výkon a přeju mu, ať v dalších zápasech se mu daří i bodově. Dnešní výhru bych chtěl věnovat našemu výbornému rozhodčímu panu Josefu Václavíkovi, který ve věku 63 let náhle skonal." (převzato: www.valassky.denik.cz)
Sestava: Boško - Matušinec L., Filák L., Mikulín, Zimek - Matušinec R., Šuta, Šerý, Chmela, Urubek - Filák O.
Náhradníci: Veteška, Šipinka, Spitzer
Branky: 2x Filák O., Urubek

Ve věku 63 let odešel náhle a nečekaně dlouholetý člen, bývalý brankář a rozhodčí Josef Václavík.
Čest jeho památce!
Josef Václavík  579.96kB
Penalty: 3:4
Souboj o první místo nabídl rychlý, dynamický fotbal, spoustu šancí i branek a interesantní závěr, kdy oba týmy mohly ztrhnout vítězství na svoji stranu. Ratiboř vlétla do utkání jako uragán, zatlačila domácí a nic jí na aktivitě neubrala ani 6.min. když z vlastní poloviny proběhl hřiště Chmela, z obrany udělal statisty a sám před gólmanem poslal levačkou míč křížem branky do sítě. 1:0 Hosté herně dominovali, jejich rychlá kolmá kombinace v před, trápila domácí obranu, která odvracela šance někdy i s velkým štěstím. Branky se ale dočkali až ve 31. a 37.min. když zakončovali v podstatě do prázdné branky. 1:2 Francovka udržovala obranu hostí v pohotovosti rychlými kontry, které bohužel nedokázala dotáhnout do zakončení.
Druhou půli začali opět lépe hosté, kteří už po šesti minutách zvýšili svůj náskok. 1:3 V 55.min. se do hry vrátila Francovka, když se po hloupém faulu skácel na zem Chmela. Sám faulovaný proměnil nařízenou penaltu a snížil na 2:3. V 58.min. došlo ke zlomové situaci pro obraz hry, když střídal stoper Ratiboře. Výborně hrající Sviták se posunul ze střední zálohy na stopera a hosté okamžitě přepustili střed pole domácím. Ti dokázali soupeře zatlačit na jeho polovinu a z následného tlaku si vypracovali několik příležitostí. V 73.min. zatáhl míč středem Chmela, poslal jej do prava na Ondru Filáka, který sám před gólmanem zakončil ke vzdálenější tyči. 3:3 Posledních deset divokých minut odstartovala penalta hostí, kterou dokázal Lukin Spitzer chytit. V zápětí se řítil sám na branku Chmela, ale trefil jen padajícího gólmana. Poslední šanci měli hosté, jenž po závaru nastřelili břevno. Penaltová loterie nám dlouhodobě nepřeje, takže bod navíc získali hosté.
Sestava: Spitzer - Matušinec L., Filák L., Mikulín, Zimek - Kovář, Filák T., Matušinec R., Chmela, Tomeček - Filák O.
Náhradníci: Šerý, Šuta, Urubek
Branky: 2x Chmela, Filák O.
penalty 5:4

Josef Lysák: činovník Bylnice: „Utkání s Francovou Lhotou přineslo duel dvou rozdílných poločasů. Než se domácí hráči stačili rozkoukat, prohrávali díky rychlonohému Ondřeji Filákovi 0:2. Když na začátku druhého poločasu vyrovnal Jozef Lysák, utkání se rázem stalo dramatickým až do skončení základní hrací doby, včetně enormnímu množství udělených žlutých karet. V penaltovém rozstřelu se Bylnice nemýlila a získala celkové dva body. Kaňkou na utkání zůstal zákrok na domácího Lysáka, který s tržnými ranami v obličeji skončil v rukou lékařů. S dvěma získanými body proti nepříjemnému protivníkovi panuje v Bylnici spokojenost.“
Mojmír Jaroš: trenér Francovy Lhoty: „Začátek utkání patřil domácímu týmu, který se dlouhými nákopy dostával za naši obranu, což nám činilo problémy. Zanedlouho však vsítil Filák úvodní branku, což nás uklidnilo. Po dvaceti minutách se stejný hráč prosadil podruhé. Mohli jsme přidat i další branku. Poté jsme nepohlídali brejk domácích a Sedlačík vstřelil kontaktní branku. V úvodu druhé půle jsme nastřelili tyčku a vzápětí se podařilo domácím vyrovnat. Bylnice zjednodušila hru a dlouhými nakopávanými míči zlobila naši obranu. My jsme mohli z brejků strhnout výhru na svoji stranu. V závěru nám sudí upřel penaltu, pak nás podržel gólman při obrovské příležitosti domácích. V penaltách se nám nedařilo a bod navíc berou domácí. Utkání se muselo divákům líbit, my můžeme jen litovat neproměněných šancí." (převzato: valassky.denik.cz)

Branky: 2x Filák Ondřej

Od začátku se hrál poměrně vyrovnaný fotbal, ale před brankou byli hosté podstatně nebezpečnější. Domácí se ze začátku potýkali s nepřesností v rozehrávce a v obraně se nechali několikrát lehce obehrát. Hosté šli do vedení ve 20.min., když střelu zpoza dvacítky opřeli o záda bránícího hráče a obloučkem zapadla do šibenice. 0:1 Francovka poté přežila tři obrovské šance Bečvy. Nejprve z blízka útočník zakončil do tyče, brzy na to trefili břevno a po velkém závaru, následné střele, zastavil míč ke štěstí domácích na brankové čáře hostující hráč. Domácí si vypracovali jedinou větší šanci když po přihrávce střílel osamocený Roman Matušinec ve dvacítce vedle.
Druhý poločas domácí zlepšili hru, hosté pouze nakopávali dlouhé míče za obranu, z čehož vytěžili jeden samostatný únik, který perfektně zlikvidoval Lukin Spitzer v brance. V 58.min. zatáhl míč po pravé straně Ondra Filák, po zemi ho předložil na malé vápno, kde si nabíhal Tomáš Kovář, který ho uklidil do branky. 1:1 Francovka ještě více ožila, hosté se zatáhli před branku, čehož dokázal využít Ondra Filák v 75.min. když tečovanou střelou otočil skore. 2:1 Posledních 10.min. opět patřilo hostům, kteří několikrát hrozili z centrů, ale domácí to v celku v klidu přestáli. Nikdo z hráčů domácích nijak nevyčníval, ale díky totálně týmovému výkonu a i díky štěstíčku v první půli se Francovka dostala na první místo tabulky:o)
Sestava: Spitzer - Filák T., Šuta, Filák L., Matůš - Kovář, Šipinka, Šerý, Matušinec R., Tomeček - Filák O.
Náhradníci: Veteška, Urubek, Mňačko
Branky: Kovář, Filák O.