Od začátku se hrál poměrně vyrovnaný fotbal, ale před brankou byli hosté podstatně nebezpečnější. Domácí se ze začátku potýkali s nepřesností v rozehrávce a v obraně se nechali několikrát lehce obehrát. Hosté šli do vedení ve 20.min., když střelu zpoza dvacítky opřeli o záda bránícího hráče a obloučkem zapadla do šibenice. 0:1 Francovka poté přežila tři obrovské šance Bečvy. Nejprve z blízka útočník zakončil do tyče, brzy na to trefili břevno a po velkém závaru, následné střele, zastavil míč ke štěstí domácích na brankové čáře hostující hráč. Domácí si vypracovali jedinou větší šanci když po přihrávce střílel osamocený Roman Matušinec ve dvacítce vedle.
Druhý poločas domácí zlepšili hru, hosté pouze nakopávali dlouhé míče za obranu, z čehož vytěžili jeden samostatný únik, který perfektně zlikvidoval Lukin Spitzer v brance. V 58.min. zatáhl míč po pravé straně Ondra Filák, po zemi ho předložil na malé vápno, kde si nabíhal Tomáš Kovář, který ho uklidil do branky. 1:1 Francovka ještě více ožila, hosté se zatáhli před branku, čehož dokázal využít Ondra Filák v 75.min. když tečovanou střelou otočil skore. 2:1 Posledních 10.min. opět patřilo hostům, kteří několikrát hrozili z centrů, ale domácí to v celku v klidu přestáli. Nikdo z hráčů domácích nijak nevyčníval, ale díky totálně týmovému výkonu a i díky štěstíčku v první půli se Francovka dostala na první místo tabulky:o)
Sestava: Spitzer - Filák T., Šuta, Filák L., Matůš - Kovář, Šipinka, Šerý, Matušinec R., Tomeček - Filák O.
Náhradníci: Veteška, Urubek, Mňačko
Branky: Kovář, Filák O.
Petr Sláčík, sekretář Prlova: „Bohužel se nám z pracovních důvodů zcela rozpadla kostra týmu a na hřišti to bylo znát. V prvním poločase se nám přesto dařilo zhušťovat hřiště a nepouštět soupeře do šancí. Ve druhém poločase jsme brzy dostali dvě branky a otevřeli hru. To byla voda na mlýn brejkovým hráčům soupeře a výsledkem je nedůstojná domácí porážka 1:6. Doufám, že se pro další zápasy sejdeme v lepší sestavě a budeme opět předvádět kvalitní fotbal."
Mojmír Jaroš, trenér Fr. Lhoty: "První poločas byl z naší strany hodně ospalý, chyběl nám především pohyb. V poločasové přestávce jsme si vše vyříkali, na hřiště vyběhlo úplně jiné mužstvo. Najednou tam byla agresivita, bojovnost, pěkné náběhy za obranu a každý chtěl hrát s míčem. Hráče tak musím pochválit především za druhý poločas, který se hrál v tempu a tak musíme hrát od úvodních minut. Je pravda, že soupeř nebyl kompletní, ale naší aktivitou jsme jej nakonec jednoznačně přehráli." (převzato:
www.valassky.denik.cz)
Sestava: Spitzer - Zimek, Filák L., Mikulín, Filák T. - Kovář, Šerý, Matušinec R., Chmela, Šuta - Filák O.
Náhradníci: Tomeček, Matušinec L.
Branky: 2x Chmela, O. Filák, T. Filák, Mikulín
Zdroj: https://valassky.denik.cz/fotbal-kraj/i-b-derby-vyznelo-pro-brumov-souboj-v-dolni-becve-predcasne-ukoncil-dest-20190826.html
Mojmír Jaroš, trenér Franc. Lhoty: „Pro nás to bylo strašně důležité utkání, poněvadž se nám v minulém týdnu vůbec nepovedlo derby v Lidečku. Ale už v týdnu na tréninku jsem u svých svěřenců viděl, že je to strašně mrzí a že budou chtít tuto prohru patřičně odčinit. Samozřejmě jde i o naše věrné diváky, které jsme si chtěli výhrou udobřit. Od úvodního hvizdu jsme byli lepším týmem a šli jsme jednoznačně za třemi body. Po dvaceti minutách jsme vedli o dvě branky a měli jsme hru pod kontrolou. Ve druhém dějství jsme přidali další tři pěkné branky a navíc Chmela zkompletoval hattrick. Hráčům musím za výkon poděkovat, naše výhra mohla být nakonec i vyšší. Věřím, že budeme zápas od zápasu stále lepší a těch výher přidáme více." (převzato: www.valassky.denik.cz)
Zdroj: https://valassky.denik.cz/fotbal-kraj/i-b-gerat-peti-goly-sestrelil-admiru-kowalik-se-trefil-ctyrikrat-20190819.html
Sestava: Spitzer - Filák T., Filák L., Mikulín, Matušinec L. - Kovář, Šerý, Šuta, Matušinec R., Chmela - Filák O.
Náhradníci: Juráň, Tomeček, Zimek, Kuriš, Urubek
Branky: 3x Chmela, Filák O., Šerý
Novou sezonu odstartovalo derby v Lidečku. Na začátku se hrál vyrovnaný fotbal, ale úplně bez šancí. Domácí zastavovali jakýkoliv pokus Francovky o útok tvrdými zákroky, občas i zahranicí únosnosti. Takže už ve 14.min. odcházel do sprch domácí hráč za tvrdý skluz, kdy šel úmyslně po nohách! Lhoty kupodivu nezískaly převahu a začaly se herně trápit. Domácí si vypracovali obrovskou příležitost po dlouhém autu, ale Číž zakončoval vysoko nad. Hosté si vypracovali první šanci v 35.min. když po prostrčení středem se dostal za obranu Ondra Filák. Samostatný únik mu zhatil obránce, jenž na něm visel rukama, ale když Ondra nepadal, tak ho ještě pro jistotu podkopl. Červená, ale následný trestňák z hranice dvacítky zahrál Chmela vysoko nad. Francovka ani v dvojnásobné početní výhodě nedokázala přesunout těžiště hry na soupeřovu polovinu a dál hrála jenom vyrovnaný fotbal. Ve 41.min. se po rohovém kopu dostali do vedení domácí, když skákavý míč doskotačil za tyčku.
Úvod druhé půle přinesl zvýšení domácího náskoku, když se v 51.min. trefili domácí z trestňáku do šibenice, ale na stranu, kterou by měl gólman pokrýt. Následně Francovka trochu ožila, vypracovala si čtyři veliké šance po centrech ze strany, ale ty bohužel ke gólu nevedly. Nejhorší bylo, že to byly jediné ofenzivní záchvěvy. Žádný velký tlak se proti devíti lidem nedostavil, šance nebyly a tak nám pověstný hřebíček do rakve zatloukli domácí v 87.min. z penalty.
Sestava: Spitzer - Filák T., Mikulín, Filák L., Zimek - Kovář, Šuta, Šerý, Chmela, Urubek - Filák O.
Náhradníci: Matušinec L., Veteška, Kuriš
V sobotu 20. 7. 2019 proběhl za slunného počasí již 39. ročník o přeborníka Francovy Lhoty. Na úžasném pažitu mužstva předváděla ofenzivní fotbal, na obrany se moc nehledělo, ale všem útkáním dominovaly především zahozené loženky! Po několika letech se titulu dočkali Habásci, kteří v zájemném souboji odsunuli na druhou příčku Dolňany. Třetí místo braly Bantice, které měly tentokrát trošku problémy se sestavou. Na čtvrtém místě skončili Kajošci, kteří celý turnaj odehráli snad na jednoho střídajícího, což byl teda pěkný záhul......
Nejlepším gólmanem byl vyhlášen opět Ondra Filák z týmu Kajošků. Nejlepším střelcem se třemi brankami byl nestárnoucí matador Sláva Trochta z Bantic. Nejrychlejším gólem už ve třetí minutě se prezentoval Mojmír Jaroš od Dolňanů.
Večer se o zábavu postarala kapela Defect.
Výsledky: Bantice - Dolňané 1:2
Habásci - Kajošci   1:0
Dolňané - Kajošci   4:0
Bantice - Habásci   3:3
Habásci - Dolňané  3:2
Kajošci  - Bantice    1:2

Tabulka:
1. Habásci    7:5    7b
2. Dolňané    8:4    6b
3. Bantice     6:6    3b
4. Kajošci     1:7    0b
pozvánka.JPG
turnaj (1).jpg
turnaj (2).jpg
turnaj (3).jpg
turnaj (4).jpg
turnaj (5).jpg
turnaj (6).jpg
turnaj (7).jpg
turnaj (8).jpg
Staří páni zatím letos sehráli dvě utkání. Využíváme luxusního trávníku na domácím hřišti a i díky opět omlazenému kádru, se scházíme v hojném počtu. Nepočetným divákům nabízíme k vidění pohledný běhavý fotbal. Navíc utužujeme kolektiv dlouho do noci ......... :o)))))))))
V prvním zápase se podařilo udolat Ajax a ve druhém jsme snad poprvé vyhráli nad kamarády ze Slovenských Streženic.
Fr. Lhota - Ajax  4:3
Fr. Lhota - Streženice 7:2 (nebo tak nějak)
Streženice - Fr. Lhota 2:1 (1:1) Jeli jsme jen v deseti (jednoho nám půjčili:o) byli i nějaké šance, které jsme bohužel nevyužili, ale soupeř nás předčil ve všech směrech, takže je výsledek pro nás přijatelný.

 
2
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one