Branky: Chmela, Filák O.
V prvním jarním zápase se podařilo udolat Ajax a ve druhém jsme snad poprvé vyhráli nad kamarády ze Slovenských Streženic.
Fr. Lhota - Ajax  4:3
Fr. Lhota - Streženice 7:2 (nebo tak nějak)
Streženice - Fr. Lhota 2:1 (1:1) Jeli jsme jen v deseti (jednoho nám půjčili:o) byli i nějaké šance, které jsme bohužel nevyužili, ale soupeř nás předčil ve všech směrech, takže je výsledek pro nás přijatelný. Utkání rozhodl Jindra Matušinec vlastencem:o))
Fr. Lhota - Lačnov 1:1 (branka Lamačka) Vyrovnaný duel rozhodly penalty ve prospěch Francovky.
Lačnov - Fr. Lhota 1:2 (branky: Kindl Z., Rösner) První poločas byl vyrovnaný, díky zlepšené hře ve druhé půli jsme šli z trestného kopu do vedení a udrželi ho. Toto vítězství jsme notně oslavili:o)))
Ajax - Fr. Lhota 7:4 Domácí vstoupili do utkání aktivně, byli lepší a zasolouženě šli do vedení. Ve druhé půli už byli trošku vyblbnutí, nechali nás hrát a pustili nás do velkého tlaku. Z něho jsme i přes obrovské šance mnoho branek nevytěžili. Utkání rozhodně nebyla žádná přátelská chodička, ale bojovalo se až do konce!

 
Na domácím týmu byla od první minuty patrná snaha odčinit blamáž s Krhovou. Hned ve druhé minutě se dostali do obrovské šance a následné dvě dorážky dokázali hosté vyrazit z branky s velkým štěstím. Nedáš dostaneš v praxi. Halenkov zužitkoval už v 6.min. první nákop za obranu, když si útočník ve dvacítce sekl míč a v klidu ho poslal k tyči. 0:1 Francovka byla aktivnější, hosté se spoléhali především na rychlé útočníky a brejkové situace. Ve 26.min. ale unikl po pravé straně Ondra Filák, ve skluzu poslal míč k přední tyči, kde ho uklidil do sítě nabíhající Kovář. 1:1 Hosté rychle zareagovali a za dvě minuty si vzali vedení zpět, když se velmi lehce uvolnil přes obránce agilní Šulák a z úhlu poslal míč asi mezi "betony" brankáře. 1:2 Potom se několikrát blýskli brankáři a především zákrok domácího Boška, když dokázal zareagovat na dorážku z metru patřil do kategorie zázračných.
Druhý poločas Francovka ještě přitlačila hosty víc před jejich branku, až to místy bylo úplně vabank v obraně. Po několika neproměněných šancích domácích, se dostal vyjímečně za obranu útočník hostí, kterého byl nucen Michal Tomeček složit skládkou ala All Blacks. V 60.min. následovala červená karta. Lhoty ale i v deseti dál válcovali svého soupeře, který se uchyloval k velmi tvrdé hře se spoustou faulů. Halenkov se ovšem několikrát dostal do úniků v rozevřené obraně, které trestuhodně zahodili a tak přišel v závěru trest. V 82.min. unikl po levé straně Ondra Filák, předložil míč před branku Mňačkovi, který využil svých zkušeností a míč poslal bezpečně do odkryté branky. 2:2 Hostům se v závěru zranil výborně chytající brankář. Do svatyně putoval jeden z hráčů, který v 90.min. vyrobil školáckou chybu. Chtěl si míčem několikrát klepnout o zem, ten se ale neodrazil a zůstal na zemi. On ho zvedl, rozhodčí situaci posoudil správně a tudíž nařídil nepřímý kop na hranici dvacítky. Míč si vzalo naše úderné duo. Ondra Filák lehce přiklepl Chmelovi, který  nekompromisní pumelicí poslal míč do sítě. 3:2 Velice kvalitní, bojovné utkání tak nakonec domácí překlopili zaslouženě na svoji stranu. Pochválil bych především střední zálohu, která tentokrát výrazně přehrála svého soupeře a všechny ostatní za 150% nasazení.
Sestava: Boško - Tomeček, Mikulín, Filák L., Filák T. - Kovář, Šuta, Šerý, Chmela, Matušinec R. - Filák O.
Náhradníci: Mňačko, Veteška, Šipinka
Branky: Kovář, Mňačko, Chmela
Odchozené utkání, bez maximálního nasazení, přesto neustále na polovině soupeře, kterému vyšlo do čeho kopl či hodil. Krhová rozkopala dívatelný fotbal v čalamádu se kterou se naši nedokázali vyrovnat.
Sestava: Spitzer - Zimek, Mikulín, Filák L., Matušinec L. - Kovář, Šuta, Šerý, Chmela, Urubek - Filák O.
Náhradníci: Filák T., Veteška, Šipinka, Mňačko
Sestava: Spitzer - Zimek, Mikulín, Šuta, Matušinec L. - Urubek, Šipinka, Chmela, Šerý, Kovář - Filák O.
Náhradníci: Tomeček, Veteška, Filák T., Rösner
Branky: 2x Chmela, Filák O., Urubek, Zimek
Hosté přijeli naprosto nepřipraveni na naše rychlíky a hráli v obraně hodně naivně. Už ve 4.min. přišel rychlý kontr po pravé straně, Chmela poslal míč pod sebe před branku, kde se v souboji prosadil Ondra Filák. 1:0 V 6.min. si prohodili posty, jinak byla akce jak přes kopírák, jen měl Chmela v zakončení více času. 2:0 Hosté nesložili zbraně, ale zlobili primárně vzduchem z centrů. Francovka měla štěstí především, když na zadní tyči zakončoval útočník z metru do tyče. Několikrát zasáhl výborně i Lukin Spitzer v brance. Domácím stačilo poslat míč na Ondru Filáka, který se velmi snadno dostával do samostatných úniků. Dvakrát šel sám z půlky, ale pokaždé dokázal trefit stojícího gólmana do těla.
Druhá půle začala v podobném duchu. V 57.min. se opět řítil sám na brankáře Ondra Filák. Tentokrát ale zvolil kličku na pravou stranu a zvýšil vedení do prázdné branky. 3:0 V 63.min. si dobře pokryl míč ve dvacítce Milan Šuta, byl atakován zezadu a rozhodčí nařídil penaltu. Chmela nekompromisní pumelicí nedal brankáři šanci. 4:0 Francovka poté malinko polevila, z čehož hosté během čtyř minut od 68.min. do 72.min. vytěžili snížení na 4:2 Domácí ale opět zvýšili obrátky a závěr zvládli bez větších nervů. Naopak hostující gólman ještě několikrát bravurně vychytal Ondru při sólu. Naši jako tým výrazně zlepšili defenzivní činnost a jejich hra působí velmi organizovaným dojmem, čemuž pomáhají i vyhrané hlavičkové souboje.
Sestava: Spitzer - Matušinec L., Filák L., Mikulín, Zimek - Matušinec R., Šuta, Šerý, Chmela, Urubek - Filák O.
Náhradníci: Kovář, Tomeček, Veteška, Pukýš, Boško
Branky: 2x Filák O., 2x Chmela
Mladší žáci
Kateřinice - Fr. Lhota 13:1 (7:1) Branka: Kabrhel Jiří
Val. Příkazy - Fr. Lhota 6:3 (3:1) Branky: Brlica Ondřej, Brlica Jakub, Trochta Marek
Fr. Lhota - Jablůnka 3:2 (1:2) Branky: Trochta Marek, Brlica Jakub, Brlica Ondřej
Fr. Lhota - Ústí 3:5 (0:2) Branky: Trochta Marek, Brlica Jakub, Kabrhel Jiří
Hošťálková - Fr. Lhota 12:2 (9:0) Branky: Trochta Marek, Brlica Jakub
Valašská Polanka - Fr. Lhota 16:1 (7:1) Branka: Kabrhel Jiří
Fr. Lhota - Vsetín 2:7 (1:3) Branky: 2x Kabrhel Jiří
Fr. Lhota - Hošťálková 1:3 (1:1) Branka: Brlica Jakub
Fr. Lhota - Val. Polanka 0:8 (0:6)
Vsetín - Fr. Lhota 12:3 (3:1) Branky: 2x Lamačka Jakub, Kabrhel Jiří

starší přípravka
Fr. Lhota - Lidečko 4:10 (1:6) Branky: 2x Polanská Andrea, Rumánek Erik, Sucháčková Sára
Halenkov - Fr. Lhota 7:4 (1:3) Branky: 3x Lamačka Jakub, Polanská Andrea
Hovězí - Fr. Lhota 8:3 (4:1) Branky: 2x Brlica Jakub, Křížek Vojtěch
Fr. Lhota - Val. Příkazy 13:4 (7:2) Branky: 6x Lamačka Jakub, 3x Polanská Andrea, 2x Rumánek Erik, 2x Kučný Václav
Nový Hrozenkov - Fr. Lhota 17:7 (6:4) Branky: 2x Lamačka Jakub, 2x Rumánek Erik, Polanská Andrea, Rumánek Dominik, Kučný Václav
Fr. Lhota - Lačnov 8:5 (2:3) Branky: 3x Lamačka Jakub, 2x Kučný Václav, 2x Rumánek Erik, Křížek Vojtěch
Fr. Lhota - N. Hrozenkov 0:17 (0:8)
Lačnov - Fr. Lhota 2:5 (2:1) Branky: 2x Lamačka Jakub,
Křížek Vojtěch, Sucháčková Sára, Švirák Jakub
Fr. Lhota - Val. Polanka 1:15 Branka: Lamačka Jakub
 
Slavičínská rezerva hostila kvalitní tým z Francovy Lhoty. Hosté vsadili na rychlé brejkové situace a domácí obrana jen stěží zvládala tyto nebezpečné situace. Hned ve 3. minutě musel zasahovat Kuja v domácí brance proti úniku Chmely. V 15. minutě však chybovala i hostující obrana a zcela osamocený Titov zvolil v jasné brankové příležitosti přihrávku na Salajku, která však nebyla přesná a hosté hned následným rychlým útokem vybojovali roh a nekrytý Urubek poslal pěkným volejem hosty do vedení 0 -1. Domácí se začali více tlačit před branku hostí, ale po pěkné kombinaci ve finální přihrávce chybovali a hosté po rychlém nákopu nestíhali Filáka, který unikl po křídle a vstřelil 2. branku hostů. Domácí byli zaskočeni a do poločasu se již mnoho neudálo, až v samotném závěru nebezpečně vystřelil domácí Blažek a brankář hostí jen stěží vyrazil míč před sebe, ale dobíhající Salajka v jasné příležitosti brankáře neprostřelil. V poločasové přestávce bylo v kabině domácích hodně „dusno“ a do druhé půle nastoupili Slavičané naprosto odlišně. Byli velmi aktivní, neustále kombinovali a zatlačili soupeře do šestnáctky. Jejich aktivita byla odměněna, když se nejprve v 60. minutě svým důrazem prosadil v pokutovém území stoper Šebák a snížil na 1:2 a o pět minut později tvrdou střelou srovnal na 2:2 druhý stoper Ondruš. Domácí to ještě více „nakoplo“ a snažili se o vstřelení vítězného gólu, ale 10 minut před koncem jim opět unikl rychlonohý Filák a vstřelil vítěznou branku pro hosty.

Jiří Váňa, trenér Slavičína B: „ Před utkáním jsem hráče upozornil na rychlé útočníky hostí, ale vše bylo marné, přesto nám několikrát unikli a získali tak vítězství na svou stranu. Kluci ve druhé půli zabrali, vyrovnali skóre a sahali po výhře, ale stále nám chybí klid v koncovce a to nás stojí body.“

Mojmír Jaroš, trenér Francovy Lhoty: „První poločas ve Slavičíně byl z naší strany vynikající, hráči do puntíku plnili taktické pokyny a vedli jsme o dvě branky. Kdyby to ale bylo o pět branek, tak by se nikdo asi nedivil. Domácí hráli nepřesně a pouze nakopávali míče za naši obranu. Domácí ale ve druhé půli zlepšili pohyb a agresivitu, přitom my jsme mohli předtím zápas definitivně rozhodnout. Slavičín ze svého tlaku vytěžil vyrovnání, my jsme byli v této době hodně pasívní. Naštěstí jsme se po vyrovnání nesložili a po brance velmi dobře hrajícího Ondry Filáka dali gól na 3:2 a vezeme si 3 body, které jsou pro nás hodně důležité. Slavičín předvedl sympatický výkon a přeju mu, ať v dalších zápasech se mu daří i bodově. Dnešní výhru bych chtěl věnovat našemu výbornému rozhodčímu panu Josefu Václavíkovi, který ve věku 63 let náhle skonal." (převzato: www.valassky.denik.cz)
Zdroj: https://valassky.denik.cz/fotbal-kraj/i-b-chropyne-vyhrala-v-kostelci-policna-poskocila-do-cela-20190923.html
Sestava: Boško - Matušinec L., Filák L., Mikulín, Zimek - Matušinec R., Šuta, Šerý, Chmela, Urubek - Filák O.
Náhradníci: Veteška, Šipinka, Spitzer
Branky: 2x Filák O., Urubek

Ve věku 63 let odešel náhle a nečekaně dlouholetý člen, bývalý brankář a rozhodčí Josef Václavík.
Čest jeho památce!
Josef Václavík  579.96kB
Penalty: 3:4
Souboj o první místo nabídl rychlý, dynamický fotbal, spoustu šancí i branek a interesantní závěr, kdy oba týmy mohly ztrhnout vítězství na svoji stranu. Ratiboř vlétla do utkání jako uragán, zatlačila domácí a nic jí na aktivitě neubrala ani 6.min. když z vlastní poloviny proběhl hřiště Chmela, z obrany udělal statisty a sám před gólmanem poslal levačkou míč křížem branky do sítě. 1:0 Hosté herně dominovali, jejich rychlá kolmá kombinace v před, trápila domácí obranu, která odvracela šance někdy i s velkým štěstím. Branky se ale dočkali až ve 31. a 37.min. když zakončovali v podstatě do prázdné branky. 1:2 Francovka udržovala obranu hostí v pohotovosti rychlými kontry, které bohužel nedokázala dotáhnout do zakončení.
Druhou půli začali opět lépe hosté, kteří už po šesti minutách zvýšili svůj náskok. 1:3 V 55.min. se do hry vrátila Francovka, když se po hloupém faulu skácel na zem Chmela. Sám faulovaný proměnil nařízenou penaltu a snížil na 2:3. V 58.min. došlo ke zlomové situaci pro obraz hry, když střídal stoper Ratiboře. Výborně hrající Sviták se posunul ze střední zálohy na stopera a hosté okamžitě přepustili střed pole domácím. Ti dokázali soupeře zatlačit na jeho polovinu a z následného tlaku si vypracovali několik příležitostí. V 73.min. zatáhl míč středem Chmela, poslal jej do prava na Ondru Filáka, který sám před gólmanem zakončil ke vzdálenější tyči. 3:3 Posledních deset divokých minut odstartovala penalta hostí, kterou dokázal Lukin Spitzer chytit. V zápětí se řítil sám na branku Chmela, ale trefil jen padajícího gólmana. Poslední šanci měli hosté, jenž po závaru nastřelili břevno. Penaltová loterie nám dlouhodobě nepřeje, takže bod navíc získali hosté.
Sestava: Spitzer - Matušinec L., Filák L., Mikulín, Zimek - Kovář, Filák T., Matušinec R., Chmela, Tomeček - Filák O.
Náhradníci: Šerý, Šuta, Urubek
Branky: 2x Chmela, Filák O.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one