Mladší žáci sehráli na Hovězí první turnaj zimní ligy. Herní projev byl dobrý, byť nedostatky jsou jasně patrné a budeme na nich pracovat.
Sestava: Horáček - Brlica O., Trochta, Šerý, Kučný, Matušinec - Brlica J., Lamačka, Rumánek, Křížek
Fr. Lhota - Val. Bystřice 0:3
Fr. Lhota - Hošťálková  1:4 Branky: Brlica Jakub
Fr. Lhota - Val. Polanka 0:5
Fr. Lhota - Val. Příkazy 4:1 Branky: Brlica Ondřej, Brlica Jakub, Lamačka Jakub, Rumánek Erik

Vážení příznivci valašského fotbalu.
Po několika týdnech plánování můžeme oznámit, že tradiční turnaj FASTAV CUP se uskuteční i v letošním roce.
Bude to již devátý roční. Opět v první řadě musíme za všechny zúčastněné týmy poděkovat mecenáši tohoto turnaje, Vlastimilovi Fabíkovi, bez jehož finanční dotace by turnaj nemohl každoročně probíhat.
V roce 2020 se zúčastní turnaje celkem 12 týmů! To je nejvíce v historii. Turnaj bude mít tři skupiny po 4 týmech. Jedna skupina krajská , dvě skupiny budou složeny u okresních týmů. Bude se hrát systémem každý s každým tak, aby každý z týmů odehrál tři turnajová (přípravná) utkání , před nadcházející jarní částí sezony.
V sestavě týmů jsou jak tradiční účastníci, tak týmy, které měly například rok či dva turnajovou přestávku a letos se vrací. Nově se na turnaji představí týmy Jasenné a Jarcové. V okresních skupinách. Věříme , že oživením bude i tým divizní tým staršího dorostu FC Vsetín, který se představí v krajské skupině.
Na turnaj nominuje sudí opět přímo Okresní fotbalový svaz. Novinkou bude i to, že celý turnaj bude registrován jako oficiální turnaj v systému FAČR, včetně zápisů (na stránkách www.fotbal.cz).
Jako mediální partner turnaje nepochybně kus své dobré práce, jako každý rok, odvede internetový portál www.valasskyfotbal.cz , který je i mediálním partnerem FC Vsetín.
Vzhledem k tomu , že jsou týmy rozděleny do tří skupin, tak se bude hrát celkem o tři pečené kýty od pana řezníka Černockého. Připomeňme, že po minulém ročníku si lahodnou pečínku nechali v řeznictví Černocký připravit fotbalisté Hošťálkové (vítězové okresních skupin) a Hovězí (vítěz krajské skupiny).
Turnaj se uskuteční opět na hřišti FC Vsetín, na umělé trávě Pod Pecníkem. Týmy jsou rozděleny tak, aby se potkaly i ty, které spolu se v soutěžích letos nahrají. Turnaj se odehraje v termínech 21.2.2020 – 8.3.2020. Každý ze tří víkendů se odehraje celkem 6 turnajových utkání. Tak aby měly týmy po turnaji čas na regeneraci , či doladění formy, před začátkem soutěže. Případně máme jeden rezervní víkend, pro případ, že do programu turnaje hodí vidle ten nahoře, co sype každý rok na Valachy sněhové nadílky.

KRAJSKÁ SKUPINA :
FC VSETÍN (divizní dorost), FRANCOVA LHOTA (1B) , VIDČE (1A), HOVĚZÍ (1B)

OKRESNÍ SKUPINA „A“ :
LIPTÁL (OP) , JARCOVÁ (III třída) , HOŠŤÁLKOVÁ (OP), LHOTA U VSETÍNA (OP)

OKRESNÍ SKUPINA „B“ :
JASENNÁ (OP ZL.) , HUSLENKY (OP) , LESKOVEC (III třída), ÚSTÍ U VSETÍNA (OP)

LOS  189.43kB
Rok 2019 jsme zakončili na umělce pokryté krásným prašanem. Tentokrát se sešlo 14 aktivních čutálistů. Pro změnu opět vyhráli svobodní, kteří těžili především z náskoku vypracovaného v první půli. Druhý poločas jim ženatí zdatně sekundovali, ale na zásadní obrat to nebylo.
nové dresy

nové dresy

dresy pro přípravku a mladší žáky
Poslední podzimní zápas nabídl vyrovnaný fotbal, který dokázali domácí ubojovat a posunout se v tabulce na kráásnéé první místo! Od začátku se hrál opatrný fotbal, šancí bylo poskrovnu a na domácíh byl především patrný herní výpadek tahouna Radka Chmely, který hrál se zraněním. Do první vážnější šance se dostali domácí, když odražený míč na hranici penalty poslal Jarek Šerý levačkou vedle branky. Hosté se dostávali dopředu většinou díky chybám domácí obrany, která měla velký problém vyhrávat hlavičkové souboje. Z ojedinělé rychlé akce v 25.min. šla Francovka do vedení. Po pravé straně zatáhl míč Kovář, poslal jej před branku, kde z druhé vlny nabíhající Roman Matušinec míč zpracoval a poslal do sítě. 1:0 V závěru poločasu postupoval na brankáře Ondra Filák, ale nedokázal dobře zakončit. V poslední minutě se po centru dostal k míči ve dvacítce hostující hráč, zpracoval na prsa a v klidu zakončil k tyči. 1:1
Druhá půle pokračovala v nastaveném trendu. Nemastný, neslaný fotbal vytrhla až 65.min. když po pěkné akci a náběhu za obranu přehodil padajícího gólmana Zimek. 2:1 Navýšit mohl Ondra Filák ale sám před gómanem nestihl přesně zakončit. Hosté zahrozili až v závěru, když Hadvičák přiklepl míč hlavou na penaltu, kde osamocený hostující hráč trestuhodně promáchl a odmítl tak vyrovnání. Domácí udrželi důležité tři body, které je vynesly do čela.
Sestava: Spitzer - Matušinec L., Filák L., Filák T., Zimek - Kovář, Šuta, Chmela, Matušinec R. - Šerý, Filák O.
Náhradníci: Tomeček, Urubek, Mňačko, Veteška
Branky: Matušinec R., Zimek

Branky: Chmela, Filák O.
V prvním jarním zápase se podařilo udolat Ajax a ve druhém jsme snad poprvé vyhráli nad kamarády ze Slovenských Streženic.
Fr. Lhota - Ajax  4:3
Fr. Lhota - Streženice 7:2 (nebo tak nějak)
Streženice - Fr. Lhota 2:1 (1:1) Jeli jsme jen v deseti (jednoho nám půjčili:o) byli i nějaké šance, které jsme bohužel nevyužili, ale soupeř nás předčil ve všech směrech, takže je výsledek pro nás přijatelný. Utkání rozhodl Jindra Matušinec vlastencem:o))
Fr. Lhota - Lačnov 1:1 (branka Lamačka) Vyrovnaný duel rozhodly penalty ve prospěch Francovky.
Lačnov - Fr. Lhota 1:2 (branky: Kindl Z., Rösner) První poločas byl vyrovnaný, díky zlepšené hře ve druhé půli jsme šli z trestného kopu do vedení a udrželi ho. Toto vítězství jsme notně oslavili:o)))
Ajax - Fr. Lhota 7:4 Domácí vstoupili do utkání aktivně, byli lepší a zasolouženě šli do vedení. Ve druhé půli už byli trošku vyblbnutí, nechali nás hrát a pustili nás do velkého tlaku. Z něho jsme i přes obrovské šance mnoho branek nevytěžili. Utkání rozhodně nebyla žádná přátelská chodička, ale bojovalo se až do konce!

Na domácím týmu byla od první minuty patrná snaha odčinit blamáž s Krhovou. Hned ve druhé minutě se dostali do obrovské šance a následné dvě dorážky dokázali hosté vyrazit z branky s velkým štěstím. Nedáš dostaneš v praxi. Halenkov zužitkoval už v 6.min. první nákop za obranu, když si útočník ve dvacítce sekl míč a v klidu ho poslal k tyči. 0:1 Francovka byla aktivnější, hosté se spoléhali především na rychlé útočníky a brejkové situace. Ve 26.min. ale unikl po pravé straně Ondra Filák, ve skluzu poslal míč k přední tyči, kde ho uklidil do sítě nabíhající Kovář. 1:1 Hosté rychle zareagovali a za dvě minuty si vzali vedení zpět, když se velmi lehce uvolnil přes obránce agilní Šulák a z úhlu poslal míč asi mezi "betony" brankáře. 1:2 Potom se několikrát blýskli brankáři a především zákrok domácího Boška, když dokázal zareagovat na dorážku z metru patřil do kategorie zázračných.
Druhý poločas Francovka ještě přitlačila hosty víc před jejich branku, až to místy bylo úplně vabank v obraně. Po několika neproměněných šancích domácích, se dostal vyjímečně za obranu útočník hostí, kterého byl nucen Michal Tomeček složit skládkou ala All Blacks. V 60.min. následovala červená karta. Lhoty ale i v deseti dál válcovali svého soupeře, který se uchyloval k velmi tvrdé hře se spoustou faulů. Halenkov se ovšem několikrát dostal do úniků v rozevřené obraně, které trestuhodně zahodili a tak přišel v závěru trest. V 82.min. unikl po levé straně Ondra Filák, předložil míč před branku Mňačkovi, který využil svých zkušeností a míč poslal bezpečně do odkryté branky. 2:2 Hostům se v závěru zranil výborně chytající brankář. Do svatyně putoval jeden z hráčů, který v 90.min. vyrobil školáckou chybu. Chtěl si míčem několikrát klepnout o zem, ten se ale neodrazil a zůstal na zemi. On ho zvedl, rozhodčí situaci posoudil správně a tudíž nařídil nepřímý kop na hranici dvacítky. Míč si vzalo naše úderné duo. Ondra Filák lehce přiklepl Chmelovi, který  nekompromisní pumelicí poslal míč do sítě. 3:2 Velice kvalitní, bojovné utkání tak nakonec domácí překlopili zaslouženě na svoji stranu. Pochválil bych především střední zálohu, která tentokrát výrazně přehrála svého soupeře a všechny ostatní za 150% nasazení.
Sestava: Boško - Tomeček, Mikulín, Filák L., Filák T. - Kovář, Šuta, Šerý, Chmela, Matušinec R. - Filák O.
Náhradníci: Mňačko, Veteška, Šipinka
Branky: Kovář, Mňačko, Chmela
Odchozené utkání, bez maximálního nasazení, přesto neustále na polovině soupeře, kterému vyšlo do čeho kopl či hodil. Krhová rozkopala dívatelný fotbal v čalamádu se kterou se naši nedokázali vyrovnat.
Sestava: Spitzer - Zimek, Mikulín, Filák L., Matušinec L. - Kovář, Šuta, Šerý, Chmela, Urubek - Filák O.
Náhradníci: Filák T., Veteška, Šipinka, Mňačko
Sestava: Spitzer - Zimek, Mikulín, Šuta, Matušinec L. - Urubek, Šipinka, Chmela, Šerý, Kovář - Filák O.
Náhradníci: Tomeček, Veteška, Filák T., Rösner
Branky: 2x Chmela, Filák O., Urubek, Zimek