Penalty: 4:5
První jarní kolo odehrané za slunečného odpoledne na relativně slušném povrchu, přivítala početná divácká kulisa. Ale tím téměř končí výčet pozitivních věcí z tohoto utkání! V úvodu působili hosté fotbalovějším dojmem, měli lepší kombinaci, ale už v 16.min sestřelil obránce unikajícího Ondru Filáka a následovala červená karta. Domácí začali hrát o něco aktivněji, nicméně hosté hráli dál vyrovnaný fotbal i v deseti lidech. K nepříjemné situaci došlo ve dvacáté minutě, když se po výskoku skácel Robert Zimek a musel být střídán. Velmi aktivní Ondra Filák několikrát utekl obráncům, až se nakonec ve 28.min. z levé strany prosadil sám před brankářem. 1:0 Bohužel hned z rozehrávky hosté poslali míč po zemi středem mezi stopery, ti čuměli asi po letadlech a jediný běžící chlap který sledoval míč proběhl hřiště, až byl sám před Boškem a nezaváhal. 1:1 Francovka zazdila několik velkých šancí, dvakrát i zakončení sám před gólmanem. Navíc Ondra z úhlu sice sám před brankářem zakončoval vedle, když měl dva úplně volné spoluhráče na penaltě, kteří by dávali do prázdné! To mě hlava nebere......
Začátek druhé půle vyšel domácím skvěle. Už ve 46.min. poslal opět vynikající Ondra Filák domácí do vedení 2:1 po pasu za obranu a výborném zpracování obešel brankáře a zasunul do prázdné. Navíc v 58.min háčkoval ve vápně Radek Chmela a za podražení byla nařízena penalta. Sám ji proměnil. 3:1 Hosté zase brzy snížili po rohovém kopu. Hostující útočník stál sám skoro v brance a špatně zahraný roh ho našel zrovna tam! Korunu zmaru nasadila  v 63.min. penalta na hráče útočícího směr rohový praporek, tudíž celkem zbytečná. 3:3 Dokonce ale zbývalo ještě 30min. tak snad to půjde, ne? Nešlo! Od té doby naši svěsili hlavy, žádný tlak si proti deseti nevypracovali a dohráli to v klídečku jakože pohodička. Žádnou velkou snahu o zlomení zápasu jsme bohužel neviděli! Soupeře to taky nějak extra nebavilo a tak se dokráčelo k penaltám, kde byli hosté šťastnější. Nevadí, občas to nevyjde, ale nejhorši je, že Francovka nepůsobila jako jeden tým, kde jeden bojuje za druhého! Takže ogaři VSTÁVAT, jaro je tady!
Sestava: Boško - Martinka, Filák L., Filák T., Zimek - Matušinec R., Surovec, Tomeček, Šerý, Chmela - Filák O.
Náhradníci: Bambuch M., Matušinec L., Spitzer, Šipinka, Urubek, Veteška
Branky: 2x Filák O., Chmela
Pozvánka.
 
Zveme všechny členy na Valnou hromadu TJ Sokol Francova Lhota, která se koná v sobotu 9. března  2019  na hřišti v  šatnách TJ.  Začátek schůze je v 18.00 hod.

Na schůzi bude vybírán členský příspěvek 100,-Kč
Důchodci 50,-Kč  dorost žáci neplatí


 
Program:
  1. Zahájení
  2. Zpráva o činnosti za rok 2018
  3. Zpráva o hospodaření za rok 2018
  4. Zpráva revizní komise
  5. Diskuze
  6. Závěr                                                                                    Karel Matůš-tajemník
Mladší žáci se zúčastnili dvoukolového turnaje na Hovězí tzv. "zimní ligy". Vedli si statečně, ve většině zápasů byli rovnocennými soupeři i když z toho bylo nakonec jen jedno vítězství za tři body.
zimní liga  2.19MB
8:10 Upřesnění: Venku to nepůjde, umělka je plná vody, takže si vemte i věci do tělocvičny.

Po roce opět uzavřeme sezonu 2018 fotbalem v silvestrovském dopoledni. Počasí nám moc nepřeje, takže velké hřiště asi nehrozí! Zatím to vypadá na umělku nebo halu. Svoji výbavu tak dobře rozvažte:o) Sraz je 9:30. Fotbalu Zdar! Když budu vědět, zítra ještě upřesním.....
Penalty: 2:4

První poločas předváděli herně domácí tragedii jako od Willa Shakespeara a obdržené branky byly jako z Domu Hrůzy! Lhotské trápení umocňoval fakt, že hosté hráli taky dost bídně a k tomu aby se dostali k naší brance potřebovali vydatnou pomoc našich!! Ale pro soupeře to byl pro změnu poločas snů. Už v osmé minutě špatně zahraný trestňák skoro z půlky proletěl Boškovi mezi nohama. 0:1 Je pravda, že nízko visící slunce brankářům v horní brance notně stěžovalo viditelnost. Ihned poté došlo ke střídání v domácí brance. V 18.min. trestňák z leva, koplý na zadní tyč, proleťěl dvacítkou na malém vápně se musel hostující útočník ohnout aby ho to netrefilo a poté zapadl bez dotyku za tyčku! 0:2 Naši zazdili několik šancí, až se ve 27.min. trefil přes zeď z trestňáku Chmela. 1:2 Ale ve 32.min. naši zaspali při rychlé rozehrávce na půlce, přišel rychlý přízemní centr na penaltu, kde ho osamocený hostující záložník poslal k tyči. 1:3 Francovka se snažila, ale hra zoufale skřípala a když už došlo na šanci, zakončení selhalo.
Do druhé půle už naši vstoupili podstatně lépe. Svírali soupeře na jeho polovině a dočkali se vyrovnání po dvou brankách Ondry Filáka. 3:3 Soupeř měl pouze dvě nebezpečné akce, po hrubých chybách v rozehrávce obrany! Když v 84.min. potlačil ve dvacítce soupeř do zad Romana Matušince, nařízenou penaltu proměnil Juráň, vypadala neděle růžověji. Ale hned po rozehrávce přišel dlouhý nákop, Zimek podskočil a v pokusu zachránit situaci došlo ke kontaktu, který sudí asi i zdůvodu kompenzace za předchozí pencku pískl. Hosté v 85.min. z pentle srovnali na konečných 4:4. Navíc našim penalty moc nejdou takže bonusový bod získala Bečva. Naše hra skřípala všemi směry, ale především výkon obrany působil, že ogaři přišli přímo z nějakého tahu...
Sestava: Boško - Zimek, Filák L., Filák T., Martinka - Matušinec, Juráň, Surovec, Chmela - Filák O., Kindl M.
Náhradníci: Spitzer, Urubek, Kovář, Šerý R., Tomeček, Veteška
Branky: 2x Filák O., Chmela, Juráň
Tentokrát vstoupili domácí do zápasu pozvolněji, čehož soupeř využil k několika šancím, které ale nezužitkoval. Od 15.min kdy se trefil Pavel Juráň se domácí rozjeli. Ve 24.min zvyšoval Radek Chmela na 2:0. Za tři minuty se poprvé prosadil Ondra Filák a ve 34.min. završil na kupodivu konečných 4:0.
Druhý poločas si Francovka pohlídala, soupeře k ničemu většímu nepustila a sama zazdila několik nadějných šancí. Poté co se naši borci odrazili od dna tabulky, už není pohled na ni tak tristní, přestože bodové rozestupy jsou minimální. Tož snad jim to vydrží i na poslední zápas podzimu s Protřední Bečvou. Držíme palce!!
Sestava: Spitzer - Martinka, Filák L., Filák T., Mikulín - Chmela, Surovec, Juráň, Matušinec R. - Filák O., Kindl M.
Náhradníci: Boško, Šerý J., Šipinka, Kovář, Zimek, Urubek
Branky: 2x Filák O., Chmela, Juráň
Souboj „namočených“ ovládla zcela jasné hostující Francovka. „Šli jsme brzy do vedení a to nám psychicky pomohlo. Konečně se nám kvalitní výkon sešel se střeleckou produktivitou. Měli jsme v prvním poločase šance na vedení 0:4. Domácí místo toho srovnali. Pomohla nám i branka do šatny. Ve druhém poločase jsme byli hodně produktivní a těší náš, že jednu se svých šancí proměnil také 17 letý Michal Urubek a dal svoji první branku za muže,“ řekl asistent trenéra Francovy Lhoty Petr Pukýš. (převzato: www.valasskyfotbal.cz)
Sestava: Boško - Mikulín, Filák L., Filák T., Martinka - Šerý J., Juráň, Filák O., Matušinec R. - Chmela, Kindl M.
Náhradníci: Šipinka, Tomeček, Urubek, Spitzer, Rösner
Branky: 3x Filák O., 2x Juráň, Kindl M., Urubek
PENALTY: 5:4
Domácí vlétli do utkání jako vichřice a už ve 3.min. mířil přesně za tyčku Chmela. 1:0 Další velké šance brzy následovaly. Největší z nich, když šel sám na gólmana Chmela skončila na tyči a Ondra Filák postupoval z úhlu na brankáře, kterého nedokázal prostřelit. Postupně se hra srovnala a byl to spíš tvrdý boj.
Začátek druhé půle byli naši opět aktivnější, ale postupem času jim svazovala nohy potřeba bodovat. Začali kupit chyby , dostali se do herní křeče a Prlov začal tlačit. V 75.min. se hosté dočkali vyrovnání. 1:1 Navíc neproměnili pokutový kop jenž chytil Spitzer, který navíc několikrát v závěru svůj tým výborně podržel. Jako bonus přidal i vychytané penalty. Ty v šesté sérii ukončil nekompromisně a jako by bez nervů náš nejmladší hráč Michal Urubek.
Sestava: Spitzer - Filák T., Juráň, Filák L., Martinka - Matušinec R., Šerý J., Šipinka, Kovář - Chmela, Filák O.
Náhradníci: Boško, Urubek, Surovec, Kindl M., Veteška, Šerý R.
Branka: Chmela
PENALTY: 7:6

Francovka inkasovala už v 5.min. Domácí si do poločasu vypracovali několik šancí které nevyužili a navíc se jim podařilo zastavit všechny rychlé kontry hostí. V 60.min. zvýšili své vedení hezkým přehozením brankáře. 2:0  V 74.min. vyšel Lhotám brejk jenž zakončil Ondra Filák a snížil. 2:1  Za deset minut se podařilo Romanu Matušincovi srovnat stav na konečných 2:2. Bohužel v této sezoně našim penalty nejdou a bonusový bod si připsali z této disciplíny domácí.
Branky: Filák O., Matušinec R.

 
Francovka začala aktivně a vypracovala si brzy největší šanci utkání, když Pavel Juráň úplně sám na malém vápně nedokázal trefit míč, předložený mu z boku Ondrou Filákem. Postupem času se domácí utápěli v křeči a v bušení do zalezlé obrany hrající až za hranicí pravidel. Rozhočí ale bohužel jasné hraní rukou do těla, neustálé visení stokilového chlapa Čendovi na dresu ani několik úderů rukama do hlavy nepotrestal a tak Lidečko v pohodě vraždilo fotbal. Hosté hrozili především ze vzduchu až se dočkali po rohu ve 45.min. když Lhocané po nedomluvě nedokázali odvrátit míč na malém vápně. 0:1
Ve druhém poločase už soupeř zalezl na svoji polovinu a hubené vítězství ubránil bez velkých potíží. Našim šlo všechno na levačku, míče jim odskakovaly nebo sa šudlaly pod nohama, prostě takový zápas blbec, přestože bojovali a snaha se jim rozhodně nedala upřít. Rozhodčí se sice ve druhé půli probral a po několika žlutých aspoň trochu otupil tvrdou hru hostí, ale našim ani to už nepomohlo. Navíc byl Radek Chmela odveden s otřesem mozku a ještě ani v úterý na něj nebyl hezký pohled:o((
Sestava: Spitzer - Zimek, Juráň, Filák L., Martinka - Matušinec R., Surovec, Kindl Z., Chmela - Filák O., Kindl M.
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one