Valašská Polanka - Fr. Lhota 4:3 (1:1)

Derby hrané za slunečného počasí, nabídlo bojovné utkání, kde se stav přeléval z jedné strany na druhou a se šťastnou tečkou pro domácí. Kombinační fotbal notně ovlivnilo nerovné hřiště, takže se oba týmy brzy uchýlily k nakopávání, bo jinak to moc nešlo. Přesto to bylo zábavné utkání, kde jedna šance střídala druhou! Následně se i díky větru stala v první půli lepším týmem Francovka a ve druhé Polanka. Už v 7.min. šli do vedení domácí, když v souboji na levé straně přetlačili naše obránce a střelou ke vzdálenější tyči otevřeli skóre. 1:0 Herní převahu naši dokázali přetavit v několik velkých šancí. Nejprve Ondra Filák trefil dělovkou břevno, brzy na to šel sám na gólmana, který stihl míč vyrazit nohou na roh, Chmela zakončoval v dobré pozici kolem penalty vysoko nad, až se nači dočkali vyrovnání, když Ondra Filák zatáhl míč k brankové čaře a zpětnou přihrávkou na malé vápno našel přesně nabíhajícího Romana Matušinca. 1:1
Do druhé půle vlétli domácí aktivně. Obrovskou šanci zlikvidoval Spitzer reflexivním zákrokem nohou. V 50. min. vyrobil Ondra Mikulín kiks, když přízemní centr z pravé strany zastavil kousek od sebe a domácí útočník v pohodě poslal nabídnutý míč do sítě. 2:1 Polanka dál zatápěla naší obraně, ale jejich snahu v 65.min. zchladil rychlý kontr, když ve druhém poločase výborně hrající Tomáš Filák vyvezl míč, posunul na bráchu a ten obešel špatně vyběhnutého gólmana a z těžké pozice ve velkém úhlu, poslal skákající míč přesně do sítě. 2:2 Neustále za dres držící obrana domácích dostala trest v 69. min. v podobě trestňáku z dvacítky, jenž luxusně a takřka "Zádrapovsky" zakroutil jemným obloučkem přes zeď Radek Chmela. 3:2 Polanka ale opět zatlačila Francovku do vápna, trefila pumelicí břevno a už v 72.min. znovu srovnala krásnou křížnou ranou do šibenice z rohu dvacítky. Navíc v 88.min. nešťastně na přední tyči lízl míč z rohového kopu Surovec, ten se snesl na zadní tyč na hlavu nepochopitelně neobsazeného hráče domácích, jenž zajistil tři body pro domácí. 4:3 Naši nezahráli vůbec špatně, především posun Chmely na střední zálohu výrazně pomohl hře, jen ty body zase utekly........
Sestava: Spitzer - Filák T., Mikulín, Filák L., Martinka - Matušinec R., Šipinka, Šerý, Chmela, Urubek - Filák O.
Náhradníci: Tomeček, Kovář, Veteška, Surovec, Bambuch M.
Branky: Matušinec, Filák O., Chmela