Kindl Marek                2
Šipinka Ladislav        1
Urubek Michal            1
Kovář Tomáš              1

Francovka vstoupila do utkání aktivně, vypracovala si dvě velké příležitosti, ale po hříchu byly zakončeny mimo!  Trest přišel ve 12.min. když trestňák ala padající list na malé vápno Lhotská obrana neodcouvala, útočník si míč ztáhl, vystřelil a na zadní tyči našel neobsazeného spoluhráče. 1:0 Francovka si opět vytvořila několik dobrých příležitostí, ale většina skončila vysoko nad brankou. Největší šanci spálil Ondra Filák, když hlavičkoval z malého vápna přímo do brankáře. Ve 24.min. udeřili domácí po rychlém brejku podruhé. Únik po pravé straně, míč po zemi na zadní tyč, kde byl osamocený útočník, který bez problémů skóroval. 2:0 Hosté se do zápasu vrátili ve 38.min. z penalty po faulu brankáře na hlavičkujícího Luďka Matušince. Tu proměnil nekompromisně Chmela. 2:1
Ve druhé půli Francovka šahala po vyrovnání, ale další spálené šance ubíraly sil, až přišla 69.min. kdy se bombou z dálky do šíby trefili domácí a tím zápas zlomili. Bečva se poté několikrát dostala za obrana hostí po dlouhých pasech, ale tečky se dočkala v 90.min z trestného kopu, když přízemní míč zapadl od tyčky do branky. Poslední kolo tak nabídlo bojovný fotbal se spoustou šancí.

Mojmír Jaroš, trenér Fr. Lhoty: „Utkání probíhalo na perfektně připraveném hřišti, za což zaslouží domácí správce velkou pochvalu. Pro nás je ale výsledek hodně krutý, neboť jsme doplatili na neproměňování vyložených šancí. Hned v úvodu jsme zahodili obrovské příležitosti, domácí nás pak dvakrát potrestali. Druhou půli jsme začali dobře a po proměnění penalty Chmelou jsme snížili na jednobrankový rozdíl. Poté znovu pokračoval festival našich neproměněných šancí, těch jsme měli opravdu požehnaně. Domácí byli v zakončení efektivnější a to nakonec i rozhodlo. Fotbal se hraje na góly a ne na umělecký dojem. Teď si dáme chvilku pauzu, doléčíme šrámy a zranění, neboť těch bylo na jaře opravdu hodně a věřím, že nadcházející sezóna bude už výsledkově lepší.“(převzato: www.valassky.denik.cz)

Sestava: Spitzer - Filák T., Filák L., Mikulín, Matůš - Veteška, Juráň, Chmela, Šerý, Matušinec L. - Filák O.
Náhradníci: Matušinec R., Urubek, Martinka, Kovář
Branka: Chmela

Jaroslav Kulhaj, trenér Ratiboře: „Skvělým způsobem jsme zvládli začátek utkání a již v desáté minutě jsme mohli vyhrávat 2:0. Hosté působili zakřiknutým dojmem a nám se podařilo po dvaceti minutách vstřelit úvodní branku. Do půle jsme přidali další dvě trefy a do kabin jsme odcházeli s pohodlným tříbrankovým náskokem. Ve druhém poločasu jsme už chtěli kontrolovat průběh hry, menší komplikaci přineslo vyloučení Jakubíka. V deseti jsme se zaměřili na bránění výsledku a spoléhali jsme na rychlé brejky. Několikrát nás podržel brankář Sedlák a zaslouženou výhru jsme si už nenechali vzít. Hráče musím pochválit za nasazení v utkání, tak se má bojovat o záchranu a to nás už provází třetí utkání.“

Mojmír Jaroš, trenér Francovy Lhoty: „V Ratiboři jsme chtěli odčinit nepovedené domácí utkání s Halenkovem, ale k zápasu jsme přistoupili jako staří páni, kteří si přijeli udělat jen žízeň. Ratiboř byla v první půli ve všem lepší a mohla dát i více, než tři branky. Druhý poločas se už naše hra o něco zlepšila, domácí ale pozorně bránili. Domácí šli po hodině hry do deseti, ale ani přesilovku jsme nedokázali využít. Měli jsme tam několik brankových příležitostí, ale domácí brankář byl vždy na místě. Branka nám nebyla souzena, ale spíše mne zaráží výkon některých hráčů, kteří jako by zapomněli hrát fotbal. Vše je o poctivém přístupu a ne si hrát na Messiho, že už všechno umím a hrát na půl plynu. Domácí vyhráli zaslouženě a nám nezbývá, než se zamyslet nad posledními výkony, které degradují naši společnou práci.“ (převzato: www.valassky.denik.cz)
Sestava: Spitzer - Mikulín, Filák L., Rösner, Filák T. - Veteška, Šipinka, Šerý, Chmela, Matušinec L. - Filák O.
Náhradníci: Pukýš, Matušinec R.

Před utkáním se nad hřištěm přehnala bouřka, která zanechala na hřišti velké kaluže, jenž notně ztěžovaly práci s míčem především útočníkům, takže velkých šancí bylo poskrovnu. Francovka byla v první půli lepším týmem a diktovala tempo hry. Nejhezčím momentem byl volej Radka Chmely po dlouhém centru, jenž skončil těsně vedle tyče. Soupeř zahrozil po naší malé domů, která se zastavila v kaluži před brankou, ale zakončení jim moc nevyšlo.
V 51.min. se na pravé straně uvolnil Chmela, poslal míč na malé vápno, kde si ho zpracoval Jarek Šerý a na několik pokusů ho dokázal dopravit skrz vodu do branky. 1:0 V tu dobu působili hosté hodně neškodně, v důsledku čehož se na domácí kopačky vkrádala jistá bohorovnost ala "nám se nemůže nic stát". Trest přišel v 64.min.  po střele z pravé strany jejíž směr změnila teč tak, že zapadla na přední tyč. 1:1 Hosté po té notně ožili, vytvořili si tlak, několik dlouhých nákopů přetavili v brejky a dočkali se vítězné branky v 88.min. po hlavičce z rohového kopu. 1:2
Sestava: Boško - Filák T., Mikulín, Filák L., Matušinec L. - Kovář, Surovec, Šerý, Chmela, Šipinka - Filák O.
Náhradníci: Mňačko, Juráň, Matušinec R., Spitzer, Pukýš
Branka: Šerý
Už ve 2.min. zmrazil Chmela domácí obranu a po individuální akci se proháčkoval do dvacítky kde bombou k tyči poslal hosty do vedení. 0:1 Domácí postupně převzali iniciativu  a jejich rychlá kombinace ve středu hřiště dělala Francovce čím dál větší probémy. Prlov srovnal ve 21.min. po dlouhém autu na malé vápno, kde míč propadl k Sochorovi a ten ho poslal do sítě. 1:1 Ve 26.min. šli domácí do vedení po pěkném vysunutí mezi stopery se dostal do úniku Tomšů a zakončil přesně k tyči. 2:1 Ve 37.min. srovnal Jarek Šerý, když na přední tyči usměrnil přízemní centr z pravé strany do sítě. 2:2
Francovka vlétla do druhé půle ve velkém stylu, vypracovala si tři veliké šance. Po gólu volala především dorážka z malého vápna, kterou ovšem bravurním zákrokem zneškodnil domácí gólman. A tak přišel trest po střele domácího útočníka a né úplně podařeném zákroku brankáře se míč obloučkem doplácal do branky. 3:2 V 60.min. zakroutil Petr Novosad tresňák přes zeď k tyči a bylo v podstatě rozhodnuto. 4:2 Definitivu přinesly dva slepené góly v 72. a 73.min. od domácích středních záložníků, kteří se dostali do zakončení téměř zadarmo a bez většího úsilí, navíc prokázali vysokou efektivitu v zakončení.
Sestava: Boško - Mikulín, Filák L., Surovec, Filák T. - Kovář, Šipinka, Chmela, Šerý, Veteška - Filák O.
Náhradníci: Mňačko, Matůš, Pukýš
Branky: Chmela, Šerý
Už v první minutě spálila Francovka velkou šanci a v tomto rozpoložení se nesl celý první poločas. Několik zakončení z bezprostřední blízkosti skončilo trestuhodně vysoko nad brankou, případně na gólmanovi hostí, jenž se navíc blískl robinsonádou, když vytáhl bombu Tomáše Filáka mířící do šíby. Choryně několikrát zahrozila po dlouhých nákopech, ale žádné velké příležitosti z toho nebyly. Ve 25.min. se trefil Jarek Šerý, když jeho sražené zakončení zapadlo obloučkem do sítě. 1:0
Druhý poločas už domácí zcela ovládli. Velmi aktivní Jarek Šerý nejprve levačkou minul prázdnou branku, aby za chvíli zvýšil na 2:0 Minutu na to se v 55.min. dostal před gólmana Ondra Filák a nemýlil se. 3:0 Především pravá strana, Honza Veteška a Tomáš Filák, byla k potěše trenéra neustále v náběhu a přečíslovala tak obranu hostí. V 71.min. se hned po nástupu na trávník trefil snajpr Mňačko, když uklidil míč z malého vápna do branky. 4:0 Hosté navíc dohrávali v deseti, takže závěr byl napohodu i když sestavu domácích krášlili tři čtyřicátníci:o)) Navíc Lukin v brance měl nulu asi po dvou letech.....
Sestava: Spitzer - Matušinec L., Filák L., Mikulín, Filák T. - Kovář, Šipinka, Chmela, Šerý, Veteška - Filák O.
Náhradníci: Pukýš, Mňačko, Matůš
Branky: 2x Šerý, Filák O., Mňačko
V sychravém počasí nás fotbalisti rozehřáli úvodní přestřelkou, když to bylo už v 16.min. 2:2 Lidečko šlo do vedení už v 5.min. Po dlouhém trestňáku vznikla na malém vápně trmavrma kde si míč našel Aleš Číž a otevřel brankostroj. Hned v 6.min. poponesl vítr míč za obranu domácích, které pláchl Ondra Filák a přeloboval nedobře vyběhnutého gólmana. 1:1 V 9.min. šel útočník domácích ve dvacítce na našeho obránce a zcela zbytečně ho Tomáš Filák atakoval zezadu skluzem. Pencka 2:1. Naštěstí měl Ondra Filák střelky, co zakončení to gól:o) Podobně jako v prvním případě pláchl obraně, obešel gólmana a z úhlu poslal míč do sítě i přes skluzující obránce. 2:2 Francovka i díky větru opanovala herně první poločas. Snažila se hrát kombinačně, kdežto domácí pouze odkopávali kdo výš, kdo dál. Do dvou slibných šancí se dostal aktivní Luděk Matušinec, poprvé když na malém vápně zakončoval na dlouhou hokejku nad a podruhé se dostal do úniku, ale už ve dvacítce ho ze zakončení vyřadilo špatné zpracování.
Druhý poločas Lidečko srovnalo hru především díky větru a vydatné pomoci rozhodčích. Hra se hodně kouskovala a fotbalovosti ubylo. V 67.min. se dostal do hlavičkového souboje s gólmanem Surovec. Brankář ho sice zrušil, ale propadlý míč v pohodě poslal hlavou do prázdné branky Jarek Šerý, který byl zároveň jeden z nejlepších hráčů na place. V 72.min. si našel přetažený centr Ondra Filák, vybruslil před branku a završil svůj hattrick. 2:4 Lidečko několikrát zahrozilo dlouhým nákopem, ale nic z toho se neujalo. Poslední branku vstřelili domácí z nepochopitelné penalty, když lhotský prudký odkop ve dvacítce dostal náš hráč do hlavy, možná ho lízl i trochu rukou, ale balón odlétl kajsik doprdele a nic to neovlivňovalo!! To jsme se na tribuně zahřáli notným řevem:o) 3:4 Závěr si už Francovka pohlídala a zaslouženě si odvezla všechny body.
Sestava: Spitzer - Matušinec L., Filák L., Mikulín, Filák T. - Kovář, Surovec, Šerý, Chmela, Tomeček - Filák O.
Náhradníci: Mňačko, Šipinka, Pukýš
Branky: 3x Filák O., Šerý
V sychravém nedělním odpoledni udělala Francovka důležitý krok ke klidnějšímu závěru sezony, když porazili zcela zaslouženě Hovězí. Už ve 3.min. měli domácí na kontě dvě zahozené tutovky! V 9.min. se prosadil Ondra Filák, když doklepával sražený míč do branky. 1:0 Naši měli územní převahu, ale šance se rodili na obou stranách i když střelci měli vychýlenou mušku. Hosté srovnali ve 24.min. z rohového kopu. 1:1 Soupeř navíc dvakrát nedokázali trefit prázdnou branku z malého vápna po závarech! Na druhé straně se často uvolňoval Ondra, ale v několika šancích nedokázal překonat gólmana.
Hned v úvodu druhé půle propadli hostující stopeři a na branku běžel Radek Chmela sám až od půlící čáry. Prohnal se kolem gólmana, který ho stáhnul rukama na zem. Dostal jenom žlutou, ale penaltu sám faulovaný proměnil. 2:1 Od té doby už na hřišti domácí dominovali, soupeř se dostával za půlku jen sporadicky, přesto se našim nedařilo přidat pojistku. Dvakrát trefili tyčku a tak se v závěru při dvou rozích soupeře strachovali o výhru. Tentokrát vše dobře dopadlo a dobrý výkon stačil na tři důležité body.
Sestava:
Náhradníci:
Branky: Filák O., Chmela
Sestava: Spitzer - Mikulín, Filák L., Filák T., Veteška - Matušinec L., Šipinka, Šerý, Chmela, Kovář - Filák O.
Náhradníci: Mňačko, Rösner, Kořenek, Pukýš, Tomeček
Branky: Kovář, Šerý
Poličná šla do vedení už ve 2.min. když zužitkovali dlouhý aut na malé vápno a překvapili tak obranu domácích  v nedbalkách. 0:1 Hrál se pohledný fotbal, s rychlou kombinací především ze strany hostů, kteří měli mírnou územní převahu. Domácí se dlouhou dostávali do tempa a nejvíc jim pomohl útočník hostů, když se nechal už v 21.min. zbytečně vyloučit po dvou žlutých kartách. Hra se srovnala, ale zároveň ubylo šancí.
Do druhé půle vlétla Francovka pokropená živou vodou (nebo si Mojek nebral servítky?:o) Už ve 48.min. srovnal hlavou osamocený Chmela. 1:1 Kolem 50. se zranil navrátilec Martin Bambuch. S postupem času hosté uvadali, což se projevilo rychlými brankami v 65.min. Ondrou Filákem a v 69.min. se ocitl před brankářem Mňačko a s přehledem poslal míč kolem brankáře. 3:1 V 72.min. hosté zdramatizovali zápas, když po kostrbaté lhotské rozehrávce získali míč a zužitkovali následný trestňák. V 75.min. se prosadil Tomáš Filák, když se nestihl vrátit z předchozí akce, zůstal ve vápně a zužitkoval nahrávku k penaltovém puntíku. 4:2 V 88.min. uzavřel účet utkání Chmela svojí druhou brankou. 5:2 Jedinou kaňkou tak zůstává zužující se kádr, který drtí zranění...
Sestava: Spitzer - Tomeček, Mikulín, Filák L., Filák T. - Kovář, Šerý, Šipinka, Chmela - Filák O., Bambuch M.
Náhradníci: Mňačko, Kořenek, Surovec, Pukýš
Branky: 2x Chmela, Filák O., Filák T., Mňačko
Penalty: 4:2

Mojmír Jaroš, trenér Francovy Lhoty: „První poločas jsme byli o kapánek lepší, ale bohužel jsme dostali po rohu soupeře gól na 1:0. Potom jsme naše dvě šance na vyrovnání nevyužili. Druhý poločas už se moc nehrálo, Horní Lideč kouskoval hru a víc se chodilo pro balóny do zámezí, než se hrálo. Nám se podařilo ke konci zápasu srovnat po standartní situaci. Pak další dvě šance jsme neproměnili a tak to skončilo remízou. Penalty se nám dlouhodobě nedaří, a proto bere Horní Lideč druhý bod. Nebylo to utkání lahodící oku diváka, spíše bojovné, ze kterého máme bohužel jenom bod.

Vyrovnávací branka v 80.min. padla ze standardní situace, když trestňák ze směru od půlící čáry poslal Tomeček až k brankáři, před kterým jej díky vysokému výskoku lízl hlavou Chmela. Penalty našim letos vůbec nejdou a už mají negativní bilanci 1:5.
Sestava: Spitzer - Tomeček, Filák L., Filák T., Matušinec L. - Kovář, Šipinka, Šerý, Chmela, Matušinec R. - Filák O.
Náhradníci: Veteška, Urubek, Kořenek, Bambuch M.