Fr. Lhota - Vizovice 2:0 (1:0)

Díky absencím v základní sestavě Francovka zahájila nový ročník trošku překvapivě výhrou nad neohleděným soupeřem z Vizovic. Celý zápas se hrál vyrovnaný fotbal, hosté byli o něco lepší na míči, domácí zase nebezpečnější z brejkových situací. Vizovice hrozili především vzduchem po dobře zahrávaných trestňácích, ale dobře fungující obrana domácích tentokrát i výborně hlavičkovala! Francovka měla několik brejkových situací, které ale nedokázala zužitkovat. Prosadili se nakonec po dlouhém trestňáku, který brankař boxoval nedůrazně, k míči se dostal Roman Matušinec, udělal kliku do středu a jeho zakončení s pomocí obránce zapadlo do sítě. 1:0 Brzy na to Francovka přežila se štěstím zaváhání brankáře, který v zapadajícím slunci lehce podběhl míč a dloubnul ho za sebe směr branka. Na čáře však dokázal Ondra Mikulín míč vyhlavičkovat.
Druhou půlku domácí odstartovali náporem. Střídající Chmela odcentroval na hlavu Oty Zimka, jehož zakončení brankář bravurně vyrazil na roh. Pak hosté zahrávali trestňák, nastřelili zeď a po rychlém brejku, když se pěkně na půlce uvolnil Mara Kindl a poslal míč na Ondru Filáka, který udělal kliku stoperovi a s klidem poslal míč k tyči. 2:0 Hosté začali kupit chyby v rozehrávce a po jedné z nich se řítil sám na brankáře Chmela. Zezadu ho chytil stoper rukama. Čenda sice zkusil utěkat kus aj s nim na zádech, ale když sa ani po pěti metroch nepustil, rozhodčí nakonec písknul a udělil správně červenou kartu. Pak už domácí vsadili na údržbu, místy sice trochu moc zalezli, ale tři body už udrželi v podstatě bez nervů. Precizní výkon především směrem dozadu ve spojení s rychlíky vepředu na hostující pomalejší obránce platil dokonale.
Sestava: Filák M. – Mňačko, Filák L., Matušinec L., Mikulín – Matušinec R., Filák O., Kindl M., Pukýš – Zimek O., Kuriš M.
Náhradníci: Zimek R., Zimek P., Spitzer
Branky: Matušinec R., Filák O.
16.08.2016 13:22:04
maramoney
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one