Hovězí - Fr. Lhota 0:3 KONTUMACE

Hovězí - Fr. Lhota 1:0 (0:0)
Hověžanům vyšel vstup do jarní části výborně. Již od začátku utkání byli herně lepším celkem. Nejdříve nebezpečně pálil z hranice vápna Šrámek, jeho střelu brankář dokázal zlikvidovat. Chvíli po něm to zkoušel Zádilský, ale i s jeho ranou si gólman poradil. Nejblíže vstřelení branky byl Martin Hromada, ale jeho tvrdá střela orazítkovala pouze břevno branky hostů. Ti se dostali do vážnějších příležitostí až na konci první půle. Nejdříve z přímého kopu pálil těsně vedle Chmela. Chvilku nato nebezpečně z voleje pálil další z hostů, ale i jeho střela branku jen těsně minula. I nástup do druhé půle měli lepší domácí, kteří si vytvořili tlak, a odměnou jim byla první branka utkání. Krásný centr do vápna našel přesně kopačku Tomáše Zádilského, který se osamocen před brankářem tvrdou střelou k tyči nemýlil – 1:0. Po něm mohl další branku přidat Martin Hromada, ale jeho střelu dokázal brankář konečky prstů znovu vyrazit na břevno. Z přibývajícím časem se dostávali do šancí i hráči Francovy Lhoty. Skákavou střelu z hranice vápna museli domácímu brankáři pomoci zpacifikovat obránci. Chvíli poté nebezpečně z přímého kopu pálil opět Chmela, tentokrát však brankář Hovězí předvedl jistý zákrok. V další velké šanci se ocitl po hraniční situaci jeden z hostujících útočníků, tvrdou střelou z úhlu však brankáře propálit nedokázal. Do konce utkání už další šance k vidění nebyly, a tak Hovězí dokázalo nejtěsnější vedení přetavit v první jarní výhru. (zdroj: Valašský deník)