Fr. Lhota - Lidečko 4:4 (3:1)

Penalty: 4:5
První poločas se hrál vyrovnaný fotbal. Úvod patřil hostům kteří byli o trochu aktivnější. Po rychlé akci na pravé straně přišel přesný centr na Kovačíka a ten se zblízka hlavou nemýlil. 0:1 Francovka se postupem času stala nebezpečnější, byla častějc před brankou hostí z čehož vytěžila do poločasu obrat skore. Nejprve nedokázal Chmela trefit prázdnou branku z malého vápna, pak po levé straně unikl Matušinec, brankářem vyražený míč dorazil do branky Ondra Filák. 1:1 Mara Kindl vypíchl ve dvacítce míč obránci, ten ho trefil. Pencka. Chmela 2:1 Z poza dvacky střílí přízemní ránu k tyči Ondra Filák 3:1.
Druhý poločas začíná v podobném duchu, obránci Lidečka sa kopú za uši, sám na brankářa uniká Mara Kindl. 4:1 Pohoda pokračuje, Lidečko není schopné kombinace a k brance se téměř nedostává. Třicet minut před koncem hosté snižují z rohového kopu, když Matůš neuhlídal Garguláka. 4:2 Francovka pak zahazuje další dvě velké šance. Deset minut před koncem přiletí svíčka na dvacítku Francovky, Kovačík míč zpracuje posílá ho po zemi do dvacítky. Matůš přetlačí v souboji Garguláka, ale míč ve skluzu neštastně posílá podél vybíhajícího Boška přesně za tyčku. Vlastňák jak kráva 4:3 Lidečko se začíná tlačit do předu, ale krom několika nepřesných střel zdálky si šance nedokáže vypracovat. V devadesáté minutě zahrávají hosté trestňák kousek od půlící čáry. Špatně koplý plachťák však míří pod břevno a propadá povysunutému Boškovi mezi rukama. Tragédka je na světě. V nastálé situaci by penalty byly zázrak. Nekoná se a Lidečko si odváží i bonusový bodík. Jediný bonus je, že když už máme chodit kanálama, tak jich máme momentálně na výběr v dědině dost!
Sestava: Boško - Filák T., Filák L., Rösner, Matušinec L. - Chmela, Surovec, Kindl Z., Kindl M., Matušinec R. - Filák O.
Náhradníci: Matůš M., Zimek P.
Branky: 2x Filák O., Chmela, Kindl M.

PS: Náhled do hlubin študákovy duše:o)
U zábradlí laškuju s kamarády, jaký su nejlepší střelec vlastňáků, že když mně tam dajů, eště to zdramatizuju! Mara davá na 4:1 a už sa ženu na střídačku, že včil už to nejde posrat! Tajak každý rok od konce kariéry (třetím rokem) si zahraju proti Lidečku, bez nervů, paráda. Kolem 60. minuty jsem tam! Proti prvnímu zápasu v Lidečku mám dnes na noháh aj kopačky, heč. (tam jsem měl tenisky:o)) První doteky z míčem si říkám, jo jde to, žádná tragédka. Roh Lidečka, ještě trochu nevtažený do hry hlídám Garguláka, míč letí přímo na nás. Stojím jak podojený, no reaction! Gargulák výskok, hlavička, gól. Hoši sorry byl můj, hlásím spoluhráčom, su šulin, jsem vůbec nezareagoval. Ale furt pohoda 4:2, to dáme. Potom dokonce aj nějaký míč vybojuju, prostě gut. Nahrávám do šance Ondrovi, jo super, úplný lempl nejsem, sa utěšuju. Kolem 80.min. z ojedinělého útoku Lidečka se dostávám do souboje z Gargulákem. Natlačím sa před něho, ty vole jsem ho předběhl či co, to su ale eště rychlý:o)) v euforii si sedám na prdel, abych měl jistotu že mně tam nedá nohu a v kaluži míč neminu! Jedu po řiti, ale vidím že míč jen taktak stíhám a neomylně ho posílám špičkou za tyčku. Ty vole já su ale kokot, vlastňák na 4:3!! Kdybych to chtěl, bych sa vživotě netrefil!! Hrdinně se odmítám podívat směr kotel, abych nedostal nečím po šišce. Naštěstí su na druhé straně. Pochoduju směr půlka, sebevědomí jsem nechal někde v blátě rozšlapané jak děcká bábovička. Ale furt vedem, ještě to půjde. Lidečko se dostává do tlaku, ale sú planí. Říkám si, že ti gól dát nemůžou ani omylem. Pár střel do sítí nad brankou jsou toho důkazem. V devadesáté minutě přežít trestňák z půlky a je to doma. Novosad zahrává plachťák příliš dlouhý, než aby byl hlavičkový souboj. Skoro zvedám ruce v euforii, že jdem slavit. Míč letící přímo na Rada, ale končí v síti, když mu propadá mezi rukama. V té chvíli hledám nejbližší haluz na kterou si to pujdu asi hodit! Navíc mňa u střídaček kdosi otočil, že sa budů kopat jakési zkurvené penalty, na které nemám vůbec náladu. Po šestém kopajícím sa mně začínajů třepat nohy strachem, bo sa řada blíží aj na mňa. V té chvíli bych netrefil ani dvě stodoly vedle sebe. (sebevědomí furt leží v té kaluži při vlastňáku) Luďa nepromněňuje a já  nezakrytě fandím Lidečkovjanom ať to dajů a já nemusím jít kopat. To už by moja rozsypaná psychika nedala vůbec!!!! Uf, Lidečko bere bod navíc. Huráááááá. Su tak v řiti, že z toho mám radost!   Ve čtyry ráno sa mňa ptá moja, co děláš. Nic, přehrávám si góly po stopadesáté a zpívám si "ty vole, že já sem tam vůbec lez, když nevymyslím vynález". Stejně neusnu! Slibuju si, že je příště nechám hrát raděj v devíti, než abych si opakoval včerejšek. Kopačky zatím spálit nemožu, ve starých pánoch ich eště potřebuju, ale jinak bych to udělal moc rád:o)))  No nic, su flegmouš, tipuju tak v úterý už to bude za mňů........