Fr. Lhota - Slavičín 0:4 (0:2)

Poslední utkání ročníku se odehrálo na Ajax ArenA, domovském to stánku senického Ajaxu. Slavičín již v pátek porážkou Poličné vyřešil sestupovou tajenku, takže se o moc nehrálo. Hosté si bohužel pro domácí přivezli i svou star Švacha, takže o herní převaze ve středu pole bylo dopředu rozhodnuto. Navíc se Francovka první poločas herně potýkala sama se sebou a branky darovala soupeři pro jistotu zadarmo. První gól přišel po rohovém kopu, když gólmanovi míč vypadl z rukou do chumlu pěti hráčů. Čtyři naši čučali jak opaření, tož ten útočník to tam po dlouhém váhání teda kopl, když sa k tom naši nebrali! 0:1 Následovalo varování, když pravý bek Slavičína opřel dělovku z poza dvacítky o břevno. Brzy na to stejný chlap centroval, tentokrát sa bohužel ukopl tak nešťastně, že míč obloučkem zapadl do šíby. 0:2 Francovka vstřelila taky branku, ale pouze z ofsajdu, takže se skore neměnilo. Slavičín byl jasně lepší a zaslouženě vedl.

Naši ale zbraně nesložili a do druhé půle v létli jako "nigérijští orli". Hned v úvodu se řítil sám na branku Matušinec, ale když už byl skoro i za gólmanem míč mu nesedl a zakončil tak pět metrů vedle. V dalším nájezdu vystřelil Hrbáček do gólmana. Třetí šanci zazdil Zdeňa Kindl, když skákající míč za obranou poslal obloučkem přes brankáře bohužel do břevna. Slavičín pak odflágl balón z obrany, Reca nechtě hlavičkoval u dvacítky do své ruky a následný trestňák poslal Švach přesně přes zeď. 0:3 Kua smola! Lhocané se dál tlačili do předu, měli další šance i po centrech, ale přišel rychlý kontr, centr, nedůraz ve dvacítce. 0:4 I přes nepříznivý vývoj naši bojovali dál, trefili břevno, ale branku bohužel nevstřelili. I přes ty obdržené branky ale naši zahráli výborný poločas. Hosté byli lepší, měli herní převahu, ale otázkou zůstává, proč naši z pěti loženek mají nulu a Slavičín, který měl snad jen jednu tutovku dal čtyři branky? Kdyby to bylo třeba 2:4 nic by to nezměnilo, ale líp by sa na to dívalo a líp spalo......... :o)