Fr. Lhota - Nedašov 0:3 (0:2)

Nedašov předchází pověst dobrého a tvrdého soupeře, ale i neskutečných provokatérů. Nevěřil jsem! Už věřím! Divadlo na hřišti bylo občas nevídané. Hosté měli celý první poločas drtivou převahu, kterou přetavili ve vedení 0:2. Nejdříve při zpracování vysokého míče nešťastně brnknul míč o ruku domácího obránce. Penalta. 0:1 Podle mě se pískat nemusela, protože si ji sám nakopl, ale budiž. Kolem 20.min. hosté zahráli standartku vysokým míčem k zadní tyči, hlavička a bylo to 0:2. Poté hosté začali používat mnoho nefotbalových praktik k rozkouskování utkání a ve snaze vyprovokovat nějakou šarvátku. Především lehce imbecilní Šuráň a jeho divadelní vystoupení, kdy byl už v první půli asi třikrát ošetřován po běžných zákrocích. A když náhodou po faulu ležel mimo hřiště, dokázal se našůlat do hřiště a začal sebou škubat jako při záchvatu padoucnice. Tento záchvat předvedl několikrát, ale zjevně bez trvalých následků, krom šedé kůry mozkové? Po ošetření vždycky vyskočil a stihl ještě slovně napadat naše hráče! Brzy se přidal i druhý útočník, který ovšem neměl dost odvahy na přímou konfrontaci. Pouze šlapal po ležících hráčích a ve skrumážích i v přerušené hře kopal hráče zezadu přes nohy. Opravdu hrdina! Rozhodčí ke své smůle nastavil volnější metr a rozjeté hráče už zastavit nedokázal.
Ve druhé půli Nedašov začal bránit své vedení a do hry se dostali i domácí. Největší šanci ale Marek Fichtel proměnit nedokázal a zhruba od 70min. se už utkání zvrhlo v totální kopanici neustále přerušenou. V prvním poločase jsem se hostům smál, pak jsem si klepal na čelo a nakonec jsme jim už začali vracet stejným způsobem. Vida, že rozhodčí neví která páčka se strhla hromadná šarvátka. Za hrubý faul na hráče Nedašova dostal Marek Kindl oplátkou čelíčko, naštěstí nezačal simulovat jak hostující hráči, ale několikrát praštil dotyčného do obličeje. Na valnou hromadu naskákolo asi deset hráčů obou mužstev. Verdikt sudího byl žlutá pro našeho. (chacha, tam byly dvě červené stopercentné!) Pak jsem například já Matůš Marek, když byl míč na druhé straně nakopl toho mladého, malého hajzlíka útočníka přes achilovky! Ale nejhorší na tom je, že ani dneska mě to nemrzí a nestydím se za to! A lituju, že jsem mu nedal pěstí mezi oči. Protože potom co na mě dvakrát dupl po odehrání, nakopl v přerušené hře a nohou kopl ležícího Rösnera do břicha mi už nic nepřišlo divné!!!!!! Korunu utkání nasadil rozhodčí, když v závěru čistě odkoplý míč posoudil jako penaltu. 0:3
Hosté byli lepší a zaslouženě vyhráli. Ale nepřišlo mi, že by soupeř fotbalových kvalit Nedašova, důrazný, aktivní mající super nasazení při napadání potřeboval za stavu 0:2 dělat takové opičky a udělat z utkání nedůstojnou kopanici. Rozhodně nejsme svatí, máme taky své myšky, ale určitá úcta k soupeři být musí! To se opravdu celý zápas nedalo vydržet! Někdy stačí dva hloupí útočníci (ostatní byli vcelku normální) a je to! Jinak to, že náš hráč při autovém vhazování dostal kopanec do zadnice od hostujících diváků už patří k Nedašovu, ale i u nás? S tím jsme počítali až na jaro:o)
Sestava: Kovář – Matůš, Bambuch R., Rösner, Filák L. – Kindl Z., Fichtel, Kindl M., Surovec – Hrbáček, Mňačko
Náhradníci: Bambuch M., Chmela, Filák Michal, Pukýš