Fr. Lhota - Ratiboř 0:1 - obrázek

A to je vše, přátelé!
Do zápasu Francovka nevstoupila příliš šťastně. Od úvodních minut byla pod tlakem hostí a navíc přišla o tvůrce hry Fichtela (třísla = kolečkové brusle:o)) Ratibořský vstup do zápasu umocnila branka vstřelená přímo z rohového kopu, kdy selhal domácí obránce u tyče. 0:1 První půle se poté přeměnila v boj uprostřed hřiště s velkým počtem nepřesností bez většího ohrožení některého z gólmanů.
Druhý poločas se hosté začali stále více soustředit na udržení jednobrankového vedení. Tím umožnili domácím dostat se do hry, což se jim do té doby vůbec nedařilo. Francovka se začala tlačit před branku, ale žádné výrazné nebezpečí neznamenala. Ratiboř spoléhal na rychlé brejky, ty mu však pojistku nepřinesly. Závěr utkání byl zcela v režii Lhocanů. Ani několik závarů před brankou hostí ke vstřelení vyrovnávací branky nevedlo, takže si Ratiboř odvezl právem tři body.
Sestava: Boško - Filák L., Matůš, Nosek, Mikulín - Kindl, Fichtel, Smolík, Filák M.- Kuriš J., Bělíček
Náhradníci: Rösner, Naiser, Mňačko, Kuriš M.

Střítěž vs. Lhoty 2:1 - obrázek

Utkání začalo v pomalém tempu s řadou nepřesných přihrávek. K brankám se oba týmy nebyly schopny dostat  žádnou hezkou akcí. S přibývajícím časem se domácí díky většímu důrazu dostávali stále častěji na polovinu Francovky. Hostující hráči především z obranné linie zkazili při rozehrávce co se dalo. Po jednom z nepodařených odkopů uvnitř lhotského velkého vápna se k míči dostal domácí záložník a z pětadvaceti metrů přesnou přízemní ranou k tyči otevřel účet utkání. 1:0

Hned v úvodu druhého poločasu se domací prosadili po dlouhém autovém vhazování hlavičkou z malého vápna. 2:0 Francovka dál zaostávala především v důrazu, pohybu a přesnosti. Snaha o korekci výsledku ovšem přinášela více šancí pro domácí. Ti nastřelili břevno a především ani samostatný únik přes půl hřiště jim třetí branku nepřinesl. Kolem 75.min se podařilo krásnou ranou z trestného kopu zakroutit míč přes zeď Fichtelovi. 2:1 V úplném závěru ještě selhali dva Lhotští útočníci, kteří si dávali přednost a nedokázali dopravit míč do odkryté branky. Protože to byla jediná větší šance Francovky za celé utkání, musíme přiznat, že by dělba bodů nebyla spravedlivá.

Fotky najdete v galerii!

Fr. Lhota - Hošťálková 8:0 (5:0) - obrázek

Do utkání vstoupili aktivněji domací. Po několika útocích se ujali vedení dobře mířenou ranou Fichtela od tyče do brány. Hosté výrazně znervózněli, začali kupit chyby především v obranné fázi a ani jejich gólman nebyl v nejlepší formě! S přibývajícím časem se hra opticky vyrovnávala, ale Francovce vycházelo do čeho kopla. Do poločasu stihla navýšit své vedení až na 5:0.
Druhý poločas už tolik vzruchu nepřinesl, spíše se dohrával v duchu přátelských utkání. Hosté výrazně spřesnili hru a začali se dostávat do šancí. Lhocané trošku polevili v nasazení i důrazu. Přesto se jim podařilo navýšit účet utkání na konečných 8:0. Jako bonbónek na závěr si poslední branku připsal brankář Francovky z penalty.

Branky: Bělíček 3, Fichtel 2, Kindl 2, Boško
Sestava: Boško - Filák L., Matůš, Nosek, Pukýš - Kindl, Fichtel, Naiser, Filák M. - Bělíček, Mňačko                  Náhradníci: Brlica, Kuriš M., Kuriš J., Smolík, Mikulín
Prlov - Fr. Lhota 1:0 - obrázek

Vstup do jarní části nám bohužel nevyšel. Utkání se odehrálo dle očekávaného scénáře. Bylo nutné se vypořádat nejenom se soupeřem, ale i s panem rozhodčím. Nutno dodat, že se nám to moc nepodařilo. Utkání začalo mírnou převahou Francovky, kdy se několikrát zablýsklo před domácí brankou. Poté zaúřadoval soudruh Teter. Za nastřelenou rukorameno mimo velké vápno, penalta! Novosad přízemní ranou k tyči s přehledem skóroval. 1:0

Druhý poločas již nepřinesl nic zajímavého, pouze boj uprostřed hřiště. Oba gólmani byli téměř bez práce a s tím málem si poradili bez potíží. Bojovný výkon s minimem fotbalových akcí nám tentokrát na body nestačil.

Sestava: Boško - Filák L., Matůš, Nosek, Pukýš - Kindl Z., Fichtel, Smolík, Filák M.- Mňačko, Kindl M.   Náhradníci: Brlica, Mikulín

Janová - Fr. Lhota 1:3 - obrázek

Oba týmy začaly aktivně s velkou chutí útočit. Domácí postupně dostávali Francovku pod mírný tlak, což výústilo ve vstřelení regulérní branky. Po špatné komunikaci mezi zadáky a gólmanem Francovky skóroval záložník Janové hlavou. Rozhodčí nepochopitelně branku neuznal! Tuto svoji chybu se snažil odčinit naprostým straněním Janové. To pro změnu vyústilo ve zbytečné emoce, kdy po jednom ze zákroků neudržel nervy na uzdě Bambuch a dostal červenou. Ve zbytku rozhádaného prvního poločasu se domácí snažili o vstřelení branky. Lhocanům se naštěstí podařilo udržet čisté konto až do konce.

Druhý poločas vyrukovala Francovka s chutí porvat se o výsledek. Pokus hrát na dva útočníky vyšel a Janová se do žádného tlaku nedostala. Její hra proti deseti lidem vycházela z nakopávání míčů na Zbranka, kterého ovšem Nosek v klidu přehrával. S přibývajícím časem se na kopačky domácích usadila nervozita. Po velké šanci Janové se potvrdilo pořekadlo "nedáš, dostaneš" a z protiútoku skóroval Kindl hlavou, obloučkem přes gólmana. 0:1 Od té doby Janová psychicky odešla do věčných lovišť. Hráči domácích zapoměli hrát fotbal a už jenom nadávali rozhodčímu, který je i tak stále tlačil jak mohl. Po několika hrubých faulech už musel sáhnout po červené kartě i proti domácím. Francovka ovládala hru a uklidňující gól v 80min. vstřelil krásným angličanem znovu Kindl. 0:2 Následovala ještě červená pro brankáře domácích za sražení unikajícího Kuriše, dobře mířená levačka Fichtela a domácí penalta za nic. 1:3 Naši příznivci zaslouží opět díky za hlasité povzbuzování a za vytvoření domácího prostředí!

Bynina - Fr. Lhota 0:3 - obrázek

Domácí se nesešli v plném počtu a tak nám situaci velmi ulehčili. Nastoupili v 10-ti lidech a početní převaha se projevovala už od úvodních minut. Brzy po začátku se domácím zranil navíc útočník, takže bojovali pouze v devíti! Francovka se ale dlouho nemohla gólově prosadit. Jakmile se ale domácím podařilo zvýšit počet hráčů na deset, přišly lhotské góly. Nejdříve se prosadil po individuálním průniku Zimek. 0:1 Po té předkládal míč do vyložené šance Filák (šozda), Zimek ve skluzu trefil pouze tyč, ale dobíhající Naiser nakonec míč dopravil do odkryté branky. 0:2
Během poločasu doplnili domácí počet hráčů na 11 a pokusili se o zvrat. Lhocané přestáli jejich úvodní tlak a od 60min. opět převzali otěže utkání. Během celého utkání pokračoval festival neproměněných šancí na straně Lhocanů. Nakonec byla Francovka ráda za pojistku vstřelenou Kurišem po samostatném úniku. 0:3 A tak naši fanoušci odjížděli ve značně veselé i jinak než fotbalem povznesené náladě:o)) Tímto jim děkujeme za podporu a těšíme se na další společné zážitky.
Fr. Lhota vs Kateřinice B  0:3 - obrázek

Fr. Lhota vs Kateřinice B 0:3 - obrázek

Zápas začal z obou stran opatrně, bez brankových příležitostí. Od 20. minuty si hosté vytvořili herní převahu a Lhoty hrozily pouze z ojedinělých brejků, ty ovšem končily u branáře Kateřinic. Tlak, který si hosté vytvořili, zužitkovali právě před koncem poločasu. Stav poločasu stanovil hostující Olšák na 0:1. Po poločasu si převahu vytvořili lhocané, jejich snaha bohužel končila na šestnáctce hostů. Nedokázali si vytvořit ani jednu gólovou příležitost, na to jim hosté před koncem zápasu dali lekci z produktivity!! Góly Peredarjuka a Lukáše Kateřinice stanovily konečný výsledek na 0:3. Další zápas jedou Lhoty do zapovězené Byniny. Po dvou prohraných zápasech po sobě by měly konečně zabodovat a spravit si nepříznivou bilanci s Byninou na jejich hřišti!!

Foto ze zápasu najdete v galerii!!
Vstup do utkání vyšel Lhocanům lépe a prvních 20min. byli lepším týmem. Vypracovali si i několik příležitostí k ohrožení vsetínské branky. Především se prosazoval na pravé straně Brlica a výbornými centry hledal své spoluhráče. Po jednom z nich, se ocitl před gólmanem Zdenek Kindl st., ale míč mu při zpracování odskočil a do branky ho už nestačil usměrnit. Domácí poté hru vyrovnali a převzali otěže utkání do svých rukou. Při rohovém kopu zužitkovali svou výškovou převahu a hlavičkou Hromady se ujali vedení 1:0. Francovka se dostala pod tlak a při jednom ze závarů, kdy se lhotské obraně nepodařilo míč odkopnout z malého vápna, se opět hlavičkou prosadil Blažek. 2:0 Za tohoto stavu se šlo do kabin.
Francovka začala druhou půli s větší nasazením a snahou o vyrovnání. Domácí však s přehledem všechny akce hostů zastavovali daleko od své branky. Lhoty se pokusily změnit vývoj dvojitým střídáním, ale to se jim stalo osudným. Několik minut po tomto střídání se zranil Bambuch a nemaje třetího náhradníka musela Francovka dohrávat v 10 lidech. I přes to se hostům podařilo snížit z trestného kopu Zimkem. 2:1 Bohužel k ohrožení vsetínské branky občas Lhocanům zabraňoval svými výroky i sudí Jelínek. Definitivní konec snahy tak nastal po vyloučení Zimka, který šel do sprch po dvou žlutých kartách. Zápas se poté už jen dochodil. Domácí spokojeni s výsledkem, hosté v devíti neškodní.
Fr. Lhota - Liptál 8:0 - obrázek

Po našich nevydařených domácích utkáních, se tento důležitý zápas odehrával před slabší diváckou návštěvou. Za to všichni věrní byli odměněni nečekaným brankostrojem. Už v úvodních minutách se po hezkém přenesení hry trefil osamocený Fichtel, který křížem prostřelil brankáře. 1:0 Po krásné kombinaci umístnil míč k tyči Naiser 2:0 Domácí jasně dominovali a vytvářeli si další velké šance. Hosté hrozili pouze z vysokých míčů po standardních situacích. Do poločasu se Francovce podařilo zlomit odpor hostů úplně a Noskem zvýšit na 3:0

Druhý poločas se odehrál zcela pod taktovkou domácích. Bez většího úsilí se Lhocanům dařilo navyšovat skóre a brankami Bambucha 2x, Zimka, Kuriše a Z. Kindla ml. to dotáhli na konečných 8:0

Jedinou kaňkou na utkání pak byly některé nepřesné výroky sudího. Ty vyústily ve zbytečné emoce, kdy se nechal jeden z hostujících hráčů vyprovokovat naším nejmenovaným hráčem (byl to Fichtel:o)) a kopnul ho před zraky sudího. Následovala druhá žlutá a odchod do sprch. Při následné hádce byl za protesty vyloučen ještě jeden z liptálských.

Co byste od nás asi nečekali....   začátek 2:0 a pak obrat 2:4

Domácí začali utkání s velkým nasazením a brzy po úvodních minutách se ujali vedení brankou Stupky. Přetažený centr vrátil před branku hlavou domácí záložník a našel přesně na malém vápéně nikým neatakovaného útočníka. 1:0 Druhé brance předcházela trmavrma před šestnáctkou Francovky, kdy v souboji nešťastně vrátil míč za záda obránců Fichtel a přesně našelosamoceného útočníka domácích Ohryzka. 2:0 Hrozenkov tento stav uspokojil a pustil Lhocany do hry. Nejdříve krásnými nůžkami k tyči snížil Ota Zimek a brzy po té se míč zatřepotal v síti domácích znovu. Centr Zdenka Kindla st. zapadl pod gólmanem nikým netečován do branky. 2:2

Druhý poločas se většinu času odehrál pod taktovkou Francovky. Ale stav se dlouho neměnil. Při jednom z útoků Lhot se po křídle řítil Oťas Zimek, domácí brankář špatně vyhodnotil situaci a tvrdým zákrokem mimo pokutové území srazil našeho útočníka k zemi. Měla následovat červená karta, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá!!! Odplata naštěstí přišla hned a v té nejlepší podobě. Po následném autovém vhazování se trefil Fichtel. 2:3 Mára pak přidal ještě pojistku, kdy jeho centr :o)) skončil v šibenici domácí svatyně. 2:4