Silvestr 2015

až tolik nás bylo
Vánoce roku 2015 byly skoupé na sníh a protože přimrzlo až den před silvestrem musel se tradiční fotbálek přesunout na umělku. Díky velké účasti bylo dostatek času na regeneraci a dodržování pitného režimu:o) Svobodní byli v první půli tradičně lepší a dostali se do vedení 6:2. Pak trošku polevili, ale díky střelecké impotenci ženáčů k obratu ve skore nedošlo a celkový stav se zastavil asi na 11:6, či tak nejak. Díky všem za účast a za rok snad v bílém.....

Za pěkného slunečného a mrazivého dne se odehrál poslední lhotský zápas roku 2014. Zhruba 28. ročník hraný za ideálních sněhových podmínek se vyznačoval velkou účastí hráčskou i diváckou. Svobodní opět potvrdili svoji dominanci i když hráli ve 12 lidech proti 13 a navíc ženáčom zapůjčili výborného Radka Chmelu a Martina Kuriša. První poločas vyhráli jasně 5:2. Ve druhém dějství ženáči posilněni rumočajem zapli o stupeň výš, ale velká herní převaha jim přinesla pouze korekci výsledku na konečných 8:7 pro svobodné. K vidění byl až nečekaně kombinační fotbal, hraný zvostra jak při mistráku a bylo dobře že všichni přežili bez úhony (no aspoň na hřišti, v krmítku bylo hůř:o) Zábavy bylo hodně a silných tekutin ještě víc....... Sportu zdar!
silvestr2014.JPG
Tentokrát jsme se na silvestrovskou čutanou přesunuli na umělku, neboť zima kolem 10°C je dost teplo a po pár kalíškoch je to hic!  Zúčastnilo se 7 ženáčů a 8 svobodných. Na umělku ideální počet a jako obvykle dostali staříci po ťapkách i když byl zápas vyrovnaný. Bylo to fotbalovější než ve sněhu, ale zase postrádá to trošku kouzlo válanice ve sněhu. Po poločase 5:3 pro mladé se skore nakonec uzavřelo na 7:4. Paličem dne byl vyhlášen Martin Trchalík, který tentokrát nenašel střelecků formu a tím zachránil ženaté od většího debaklu.
Pro příště je potřeba dopilovat docházku, ať zastavíme klesající trend v účasti a trenéři mají z čeho vybírat do jarní části:o)
Silvestr zhruba po pětadvacáté.... - obrázek

V hospodě jsme se dopočítali přibližně 25. ročníku Silvestrovského fotbalu. Počasí opět přálo a fotbal byl odehrán v bílé peřině. Z počátku to vypadalo na souboj ženatých proti ženatým, ale nakonec se početní stavy téměř vyrovnaly. Hrálo se 12 na 11. Terén umožnil rozehrát partii plnou krásných kombinací. Několik pokusů o nůžky skončilo dle hesla hledá sa noha:o)) V první půli svobodní osvědčili více síly a třikrát dokázali vykopnout míč z bílých "sraček" do sítě. 0:3
Druhá půle fotbalově patřila ženatým. Přesto svobodní uhájili remízu 4:4 i díky vyhádané brance ženatých, kteří se jinak nemohli trefit ani z metru:o). Součet utkání nakonec vyzněl lépe pro svobodné (mladí psat nemožu, páč pár třicátníků taky už majů) v poměru 7:4. Nejlepším střelcem se stal Puky:o))
Silvestrovské válání 1:1 na zápasy - obrázek

Během silvestrovského dopoledne se odehrálo už tradiční utkání ženatí proti svobodným. Provětrat povánoční bachůrky si přišlo statečných jednadvacet. Terén byl k našemu zápolení téměř ideální a válalo sa opravdu dobře. Zápas začal až v nečekaně ostrém tempu, které ovšem rychle klesalo a úvodní rychlé kombinace brzy vystřídalo kdo výš, kdo dál:o). Ženatí v první části odolávali tlaku rychlonohých mlaďoušů občas s velkými problémy, přesto bylo šancí na obou stranách dostatek. Nicméně lepší muška svobodných rozhodla v jejich prospěch. 3:7 Po 60min. hry konečně dorazil čajíček a šlo se do vyhřátých:o) kabin. Po náležitém zahřátí jsme se domluvili na novém utkání, ať je to zajímavější. Druhá část vyzněla opět lépe pro svobodné, ti ovšem posilněni čajem:o) úplně ztratili mušku a z mnoho šancí využili pouze jedinou. Ženatí po heroickém výkonu v závěru ukázali obrovské srdce a vítěznou branku dokázali dotlačit do branky pomocí všech částí těla skoro i s brankářem. 2:1 Všichni účastníci byli spokojeni, takže nezbývá než dodat: ZASE ZA ROK!
PS: Během natáčení nebylo zraněno ani nedoznalo žádné závažnější újmy na zdraví žádné z účinkujících zvířatek:o)