O přeborníka Francovky

Turnaj vznikl kolem roku 1978? jako Turnaj neregistrovaných hráčů. V jeho počátcích hrávaly týmy jako Myslivci či Muziganti. Do současné doby přetrvaly týmy Habásků a Kájošků. Muziganti se postupem času přetransformovali na Dolňany a Myslivci přes Carnex nahradil tým z daleké jižní Moravy Bantice. Mančafty začali doplňovat aktivní hráči, až se v průběhu vykrystalizovala současná podoba, kdy jádro všech týmů tvoří aktivní fotbalisti. Proto se i název turnaje změnil na současný stav. Podrobná statistika neexistuje, ale historicky nejúspěšnějším týmem jsou určitě Habásci s nedostižným náskokem v počtu prvenství.
36.ročník turnaje "O přeborníka Francovky" se nesl v duchu jednoho velkého překvapení! Bantičané konečně přetavili svoji účast ve vítězství! Všichni jim to přejeme bo už bylo na čase:o) Na obranu se tentokrát moc nehrálo, střelci hráli prim a všechny zápasy skončily vysokým skore. Nejlepším střelcem se stal Patrik Zimek (mladý Oťas), geny holt nezapře:o) Nejstarším hráčem se stal šestapadesátiletý Franta Hamár. Ceny pro nejlepšího gólmana i nejrychlejšího střelce putovaly na jih. Pak se zpívalo až do světla.............
Habásci - Dolňané 3:1, Kajošci - Bantice 1:4, Kajošci - Dolňané 0:4, Habásci - Bantice 0:3, Dolňané - Bantice 2:2, Habásci - Kajošci 5:1

1. Bantice   9:3    7b.
2. Habásci  8:5    6b.
3. Dolňané  7:5    4b.
4. Kajošci   2:13   0b.

foto: http://francovalhota.cz/fotogalerie1.php?fotogalerieID=t4p120&ID=120&lang=1&tid=4
turnaj

turnaj

Pozvánka
V sobotu 27. 7. 2013  se spolu v hicu jak v Afrikovi potkali všeci lhotští čutálisti plus borci z Bantic. Úvodní zápasy se odehrály před menší diváckou kulisou, bo sa nedalo ani stát s pivem u zábradlí! První tři zápasy skončili remízou. Plichtové odpoledne přerušili až Kajošci výhrou nad Banticemi. Habásci následně porazili Bantice a finále obstarali Kajošci s Dolňanama. Vyhrát mohly oba týmy i když velké procento na vítězství měli i Habásci. Kajošci potřebovali aspoň bod, Dolňané výhru minimálně o tři branky a jakákoliv jiná výhra pasovala na vítěze Habásky. Dolňané pořád vedli, ale až v závěru se dostali na rozdíl tří branek. Když v poslední minutě Mara Kindl snížil na 2:4 z pohledu Kajošků, začali Habásci u zábradlí slavit. V nadstaveném čase ale přišla rychlá branka Dolňanů a o Habáskovské srdce se v té chvíli pokoušel infarkt. Hlavně Peťa Hrbáčků vypadal, že to s ním sekne:o) Potom už začalo téct všechno proudem, kapela Tož vitaj zajistila dobrou náladu, která neskončila ani s prvními ranními paprsky. Kolem oběda už Bantičané plavali ve fontáně, takže všechno dobře dopadlo:o))
Turnaj o přeborníka Francovky - obrázek

Turnaj o přeborníka Francovky - obrázek

V sobotu 14.7.2012 se v zamračeném odpoledni vrátili na výsluní Habásci, kteří zvítězili se dvěma výhrami a jednou remízou. Kajošci obsadili druhý flek, na třetí poskočili Dolňané a jihomoraváci získali krásné čtvrté místo. Nej střelec byl Juráň Pavel (Fík)
I přes nepřízeň počasí si diváci cestu nakonec našli a během noci se pobavili aspoň co si pamatuju bez většího deště. Veselo bylo dlouho a sestava z rána byla tak trochu klasika, jmenovat nebudeme:o))

Pár fotek: http://francovalhota.cz/index.php?linkID=txt162

Habásci - Dolňané 2:2
Bantice - Kajošci    0:1
Bantice - Habásci  1:8
Kajošci - Dolňané  2:0
Habásci - Kajošci  3:1
Bantice - Dolňané  2:3
1. Habásci
2. Kajošci
3. Dolňané
4. Bantice
Perličkou turnaje byl počet vstřelených branek týmem Habásků a to nula.
1.  Dolňané
2.  Bantice
3.  Kajošci
4.  Habásci
Tradiční "Habáskovský" turnaj proběhl v sobotu 16. 7. 2011. Zápasy nabídly kvalitní podívanou se solidním nasazením, ale pro vysokou taktickou vyspělost všech mužstev nepřinesly zápasy žádné brankové hody:o) K vítězství suveréně dokráčeli Kajošci, kteří vyhráli všechny tři zápasy. Druhé místo vybojovali hosté z Bantic za dvě vítězství. Na třetí pozici si oproti loňsku polepšili Habásci, dík dvěma vstřeleným brankám a úřadující šampioni Dolňané s přehledem udrželi čtvrtý flek za jednu remízu a jeden vstřelený gól. Cena pro nejstaršího hráče patří Františku Hamarovi (54 let). Nejlepším střelcem se stali bratři Kindlovi, Marek a Zdeňa. Vstřelili po dvou gólech, aspoň sa doma nebudú hádat. Nejlepší gólman byl z Bantic. Jedinou kaňkou je zranění Radka Chmelovic, jehož klíční kost nevydržela a tímto mu Přejeme rychlou rekonvalescenci.
Podle hesla "za světla dom" trvala pařba až do rána, pro některé do nedělního odpoledne (páč občasný zpěv bylo slyšet kolem Ranča celý den:o)
Habásci - Dolňané 1:1 
Bantice - Kajošci   0:3
Bantice - Habásci  2:1
Kajošci - Dolňané  1:0
Habásci - Kajošci  0:2
Bantice - Dolňané  2:0
 
1. Kajošci      3  0  0   6:0    9
2. Bantice     2  0  1   4:4    6
3. Habásci     0  1  2   2:5    1
4. Dolňané    0  1  2   1:4    1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one