Fr. Lhota - Val. Polanka 1:1 (0:1)

Penalty: 1:4

Derby hrané na těžkém terénu mělo dobrou atmosféru, extrémní nasazení z obou stran a divoký závěr jak má být. Hosté se ujali vedení už ve druhé minutě po špatně koplém trestňáku se míč odrazil od obránců směrem ke dvacítce, kde ho nejrychleji dostoupil kapitán Polanky Trčka a trefil se za tyčku. 0:1 Francovka se snažila o vyrovnání, zamkla hosty na jejich polovině, ale do zakončení se dostávala velice těžce a když už z toho byla střela většinou ji obrana Polanky zblokovala. Mezi největší šance patřila hlavička Šerého, která šla přímo na gólmana a střela Ondry Filáka v závěru poločasu.
Ve druhé půli pokračoval velký boj, začalo se postupně přitvrzovat v soubojích a občasný podivný verdikt sudího přiléval olej do ohně. Polanka byla o něco odvážnější než v první půli, přesto domácí stále dominovali. Hosté začínali zlobit z rychlých akcí do pootevřené obrany Francovky. Důležítým momentem se stala špatná nahrávka záložníka Polanky na stopera. U míče byl dřív Chmela, kterého kapitán hostů zastavil jen za cenu červené karty skluzem. Následný trestňák zamířil přes zeď k tyči Rösner, ale hostující gólman efektně vytáhl míč na roh. Polánčané v deseti dobře bránili, někdy i za cenu zbytečného zdržování a ošetřování skoro po každém souboji. Hlavní arbitr jim to spočítal v závěru utkání, když po dlouhém ošetření odkráčel hráč v pohodě za lajnu a hned vběhl zpátky na hřiště. Dostal druhou žlutou a tradá do sprch. Francovka se přesto nemohla dostat do žádné větší šance, bylo to bojovné, ale takové nějaké hódně kostrbaté. Navíc když Chmela neproměnil penaltu za faul na Ondru Filáka zdálo se rozhodnuto. Domácí byli nakonec za svoji snahu odměněni v nadstaveném čase, když se ujala nenápadná střela placírkou k tyči od svátečního střelce Ondry Mikulína. 1:1
Pokutové kopy zvládli líp hosté a dovezli si nakonec i bod navíc.
Branka: Mikulín