Fr. Lhota - Horní Lideč 3:2 (2:1)

Francovka do derby změnila rozestavení, když se do útoku postavil Chmela a na střední zálohu Ondra Filák. Hned v prvních minutách se to projevilo na solidních příležitostech Radka Chmely, který dvakrát střílel levačkou vysoko nad. Ve čtvrté minutě ale přišla studená sprcha v podobě úvodní branky hostí, když vydařenou kombinaci zakončil Surovec. 0:1 Chmela v útoku v 8.minutě provětral lehkovážnou obranu Lidčanů, když obránce kryl míč do autu, přihnal se Radek jak Rossi na ducati, vypíchl mu míč, po autové čáře pláchl všem a pozemi nahrál na dvacítku, kde nabíhal Ondra Filák, který z první poslal nechytatelnou ránu za tyčku. 1:1 Hosté poté začali ovládat hru, zatlačili Francovku na její polovinu a několikrát nebezpečně zakončovali. Přesto měla Francovka nebezpečnější akce. Nejpěknější byla když se od půlící čáry proháčkoval přes několik hráčů Ondra Filák a z dvacítky pálil do tyče. Dvakrát se blýskl na brankové čáře Lukáš Spitzer, když vyrazil nebezpečné střely hostí. V 35.min se ve dvacítce opět proháčkoval Ondra Filák, poslal míč proti noze Kovářovi, který ranou trefil na malém vápně Chmelu do kolena od něhož šel míč do sítě. 2:1.
Vstup do druhé půle měla Francovka perfektní, když se z trestného kopu trefil Zdeněk Kindl, kterému ulehčil práci d´ůravý múr který se rozestoupil či ohnul. 3:1 Domácí se poté bránili a soupeře příliš nezlobili. Hosté hrozili především díky výškové převaze, kterou naštěstí příliš často nevyužívali jinak by asi dopadli líp. V 69. minutě se jim podařilo snížit na 3:2, ale následný očekávaný nápor nepřišel. Domácí aspoň částečně hru vyrovnali a hosté si již další větší příležitosti nevypracovali. Naši si tak vybojovali první letošní, hodně potřebné body.
Sestava: Spitzer - Mňačko, Filák L., Filák T., Pukýš - Kovář, Surovec, Kindl Z., Filák O., Šerý J. - Chmela
Náhradníci: Urubek, Veteška, Šerý R., Šipinka, Michálek
Branky: Filák O., Chmela, Kindl Z.