Penalty 4:3

Je to již obehraná písnička. Hrachovec se může při lámání chleba spolehnout na svého mága v brance Martina Růžičku. Ten i se zraněným kotníkem vychytal svému týmu dva body. „Hosté měli první šanci hned ve druhé minutě. Růžička nás podržel. Pak se hrál spíše průměrný fotbal, my jsme v prvním poločase zahrozili Vargou a Barglem. Vedli jsme brankou Orsága, ale hosté v závěru po pěkné akci srovnali. Na penalty šel do branky Růžička i přes zraněný kotník a pravděpodobnou absenci v dalším zápase. I přes zranění chytil hostům dva pokusy a my máme bod navíc,“ řekl k utkání trenér Hrachovce Dušan Janošek. (převzato: valasskyfotbal.cz)

branka: Filák O.
Konečně se hrálo na solidním zarůstajícím trávníku, což se projevilo na kombinační hře obou mužstev. Soupeř byl místy o něco lepší, ale po méně podařených zápasech se v brejcích opět našel Radek Chmela:o) Výborný výkon předvedl i Ondra Filák a Zdeňa Kindl, kteří tentokrát táhli ofenzivní sílu záložní řady. Do první velké šance se dostal Chmela, když k němu na malé vápno propadl centr, ale byl překvapený tak, že nedokázal zakončit přesně. První branku taky zařídila rychlá dvojka. Ondra vybojoval míč u vlastní dvacítky, na půlící čáře vyslal za obranu Radka, jenž běžel z prava sám na gólmana a dělovkou k bližší tyči ho prostřelil. 1:0 Opět to byl učebnicový rychlý kontr! Hosté zahrozili střelou zdálky, ale váženější šanci si nevypracovali.
Druhá půle začala vyrovnávací brankou, když domácí obrana nechala zakončit útočníka Hutiska po ztrátě míče. 1:1 Hned ale následovala penalta za faul na Zdenka Kindla, kterou bezpečně proměnil Chmela. 2:1 Dál se hrál zajímavý fotbal, ale bez velkých šancí na obou stranách. V závěru uklidnil domácí Ondra Filák, když pronikl mezi obranu a krásnou křížnou dělovkou nedal brankáři šanci. 3:1 Francovka hrála poctivě dozadu a je potřeba pochválit trenéra, že i za těsného vedení, prostřídal dorostence, kteří svoji úlohu zvládli perfektně.
Branky: 2x Chmela, Filák O.
Sestava: Boško (1.pol.), Spitzer (2.pol) - Mňačko, Filák L., Filák T., Silvestr - Chmela, Šipinka, Kindl Z., Filák O., Šerý J. - Šerý R.

Náhradníci: Hořánek, Kořének, Urubek, Zimek R.
Zápas v Semetíně hraný na velmi těžkém terénu využila Francovka na protočení sestavy, aby si více zahráli i méně vytěžovaní hráči, přesto si odvezla překvapivé tři body.

Semetín po porážce v Ratiboři padl i doma s Francovou Lhotou a prohrál dva po sobě soutěžní zápasy takřka po čtyřech letech. Hosté uspěli s jednoduchou taktikou. Bojovali do úmoru a hráli ze zabezpečené obrany na smrtící brejky. Hráči jako Filák, Chmela a tentokrát také Šerý jsou na to jak dělaní. Všechny branky prvního poločasu padly mezi 22. a 30. minutou. Domácí zaostávali o jednu. Po přestávce se trefili nejlepší střelci soutěže, na straně domácích Šrom, na straně hostí Filák. Všechny body putovaly do Francovy Lhoty. „Rozhodlo to, že jsme nedali první branku. Na těžkém terénu, který byl na hranici regulérnosti, jsme nedali ze tří šancí první branku. Oni proměnili dva brejky. Pak hráli zezadu a ubojovali to. My jsme se do koncovky nemohli pořádně dostat,“ dodal k utkání hrající asistent Semetína Vítězslav Sacher. (zdroj: valasskyfotbal.cz)
Branky: 2x René Šerý, Chmela, Fílák O.

Každý kdo má zájem si může udělat trenérskou licenci, dle níže uvedeného dopisu:

Byla spuštěna nová trenérská online licence Grassroots leader

Fotbalová asociace České republiky si velmi váží Vaší energie, kterou stovky rodičů a nadšenců věnuje práci s našimi nejmenšími fotbalisty. Těmto lidem by FAČR v této nelehké práci ráda podala pomocnou ruku, a proto byl vytvořen a 1. 4. 2017 spuštěn základní stupeň trenérského vzdělání, který je zaměřen především na děti, které s fotbalem začínají, nebo nedávno začaly. Jedná se o kategorie předpřípravek a přípravek, tedy děti zhruba od 5 do 11 let věku.

,,Věříme, že licence Grassroots Leader zasáhne a ovlivní co největší množství lidí, kteří se pohybují kolem malých fotbalistů. Jeho spuštěním bychom rádi docílili co nejširší a hlavně jednotné informovanosti všech, kteří děti trénují. Vše je připraveno v co nejstručnější formě, ale zároveň v souvislostech, které jsou pro správnou výchovu velmi důležité. Nejde jen o organizaci tréninku, ale třeba i to, jak s dětmi mluvit a jak se k nim chovat, nebo jak jejich rodičům pomoci nastavovat správnou životosprávu, co si vzít k pití, jaké mít kopačky a jak dětem komplexně pomáhat." řekl k licenci tvůrce obsahu Antonín Plachý, vedoucí trenérsko-metodického úseku FAČR. ,,Rozhodli jsme se také, že tento certifikát dáme i jako povinou součást kurzů vyšších licencí, bude to vlastně takové domácí večerní samostudium," dodal ještě k využití licence Plachý.

V rámci této online licence naleznete základní tématické celky, které by měl každý začínající trenér znát, a to koučink a pedagogika, herní koncepce, biomedicína a první pomoc, plán tréninku a organizace a jako poslední spolupráce s rodiči a vývoj dítěte. ,,Věříme, že tato první trenérská licence poslouží i k osobnímu rozvoji především mnoha rodičů a pomůže zkvalitnit trenérskou práci u dětí. Licenci navíc bude možné získat z pohodlí domova, protože kompletně probíhá online. Licence bude zcela zdarma, budoucí trenéři a trenérky tak budou muset obětovat pouze přibližně šest až osm hodin času, který si ale mohou rozvrhnout dle svých časových možností, není třeba vše splnit najednou. Licence pak bude platná stejně jako ostatní typy licencí, a to 3 roky, během kterých se mohou uchazeči přihlásit na vyšší licence, případně po 3 letech opět splnit test pro obnovení Grassroots leader certifikátu," doplnil na závěr jeden z tvůrců licence Michal Blažej, Grassroots manažer FAČR.

Od 1. 7. 2017 budou muset mít alespoň tuto licenci povinně všichni trenéři, kteří působí u týmů mládeže v roli trenérů nebo asistentů.

Licenci je možné získat na adresách leadercertifikat.fotbal.cz a stansetrenerem.fotbal.cz
penalty 4:3
Hosté vstoupili do utkání lépe, byli lepším týmem. Přesto šla do vedení Francovka, když krásně zakroutil střelu z poza dvacítky do šíby Roman Matušinec. 1:0 Z další akce ale dokázali hosté vyrovnat po hlavičce. 1:1 Do půle ještě spálil obrovskou šanci Roman Matušinec, když si stopl osamoceně ve dvacítce míč, ale v pádu zakončil mimo odkrytou branku! Bečva několikrát taky zahrozila, ale Boško v kisni byl pozorný.
Z druhé půle byla nakonec hlavně záslouhou sudích bramboračka jak..........! Nejprve šel správně do sprch domácí Pukýš po druhé žluté za naprosto nesmyslný faul na půlící čáře. Sudí několikrát přerušoval zbytečně hru na pokyn pomezního Blažka, který žaloval jak malé děcko na pískovišti na kdejakého diváka co řekl sprosté slovo:o((  Poté místo očekávaného tlaku hostí domácí překvapivě konečně hru srovnali a nakonec v 85min. odmítl tři body Chmela, když z malého vápna pálil vysoko nad. V úplném závěru pro změnu neuspěli hráči hostí, když velký závar a dorážku do odryté svatyně vytěsnil v pádu Tomeček mimo zařízení. Francovka vstala po druhé z mrtvých i při penaltách, když se z prvních tří domácích dva uťali. Naštěstí hosté zase v závěru rozstřelu pálili nad a po šestém exekutorovi se radovali domácí z bonus bodu, jenž byl odměna za odbojovaný druhý poločas v deseti lidech.
Branka: Roman Matušinec
Na stránkách https://www.roteiro.cz/tym/5315-fr-lhota/ můžete sledovat některé statistiky z naší soutěže. Web je přehledný takže můžu doporučit.
Jsou tam i koláče ve kterých úsecích padá nejvíc branek. Francovka obdržela celých 28% branek v úseku od 76min. do konce, za to největší potenciál má v prvních 15. minutách druhé půle, kdy vstřelila celých 25% svých branek.
V prvním dějství byli domácí fotbalovější, aktivnější i nebezpečnější. Naštěstí Francovka inkasovala pouze jednou z hlavičky Sochory, který uklidil do sítě vysoký nákop. 1:0 Lhota příliš nebezpečná nebyla, několik rychlých akcí nedotáhla až do zakončení.
Hned v úvodu druhé půle srovnal Chmela z trestňáku z velké dálky pod padajícím gólmanem. 1:1 Pár minut na to po závaru obrátil stav Ondra Filák z blízka hlavou. 1:2 Francovka pakpřežila dvě nebezpečné hlavičkové situace a poté pláchl Chmela a zvýšil na 1:3. Domácí se herně sesypali a na hřišti už bylo pouze jedno mužstvo. Navíc domácí stoper prodloužil hlavou na Ondru Filáka, který obešel i golmana a v klidu zakončil. 1:4. Dvě minuty před koncem domácí snížili zblízka po dlouhém nákopu. 2:4. Nijak zvlášť pohledný zápas, ale s tříbodouvou tečkou z venku!
Branky: 2x Chmela, 2x Filák O.
Sestava: Boško - Mikulín, Filák L., Filák T., Mňačko - Chmela, Surovec, Šipinka, Šerý J., Kuriš - Filák O.
Náhradníci: Pukýš, Šerý R., Urubek, Silvestr
Zašová sehrála ve Francově Lhotě dobře pouze první poločas a to bylo málo. „Hosté byli v prvním poločase jasně lepším celkem. My jsme se prosadili jen z penalty po faulu na Matušince. Následně si Tomáš Filák dal vlastní branku. Po důrazné promluvě v kabině jsme se ve druhém poločase zlepšili. Najednou nám šly kombinační akce, akce jeden na jednoho, křídelní akce a také akce středem. Soupeře jsme rozstříleli a vysoko vyhráli,“ řekl k utkání předseda domácího klubu Josef Bambuch.
Branky: 2x Matušinec R., 2x Filák O., Chmela, Kindl Z
Hosté měli na Lhotě smrtící brejky a do poslední minuty sahali po bodu. Nakonec spasil domácí svou druhou brankou Zgarba. „Do stavu 2:3 jsme tahali za kratší konec. Když jsme dali branku, soupeř měl smrtící brejk, který proměnil. Když jsme deset minut před koncem šli do vedení 4:3, věřili jsme ve všechny body. Jenže přišla chyba brankáře s obráncem a Chmela do prázdné branky vyrovnal. V závěru se na to nemohl v defenzívě dívat zkušený Zeťák. Vysunul se dopředu a připravil po Zgarbu rozhodující branku,“ řekl k zápasu manažer Lhoty u Vsetína Petr Orság. (zdroj: valasskyfotbal.cz)
Sestava: Spitzer - Pukýš, Filák T., Filák L., Mikulín - Matušinec R., Šerý J., Šipinka, Tomeček, Chmela - Filák T.
Náhrdníci: Kuriš, Šerý R., Silvestr
Branky: Šipinka, Matušinec R., Filák O., Chmela
I když se hrál poměrně slušný a vyrovnaný zápas, bylo patrné, že je soupeř vyzrálejším týmem, kterému práce s míčem nedělá problémy, tak jako občas našim rychlíkům:o). Už v první půli si Kateřinice vypracovali tutovku, když sám před padajícím Boškem poslal útočník hostů míč do tyče. Další dvě velké šance spálil soupeř v hlavičkových soubojích. Domácí se i přes velkou snahu do solidního zakončení nedostali.
Po deseti minutách druhé půle se po šikovném přiklepnutí od Ondry Filáka dostal k míči ve dvacítce Radek Chmela, posunul si ho na střed a nekompromisně pravačkou rozvlnil síť. 1:0 V zápětí zahrávali hosté trestný kop po zbytečném faulu. Ten zapadl pěkně přes zeď k tyči. 1:1 Francovku již dlouhá léta trápí velké rezervy v hlavičkových soubojích, což se projevilo dalšími dvěma brankami hlavou po standartkách. 1:3 Tentokrát přijel těžký, technický soupeř, který byl v koncovce nebezpečnější. A navíc naše nezastihl zápas v optimálním rozpoložení, kdy jim doma vychází do čeho kopnou:o)
Sestava: Boško - Mikulín, Filák L., Filák T., Pukýš - Matušinec R., Šipinka, Surovec, Kindl Z., Chmela - Filák O.
Náhradníci: Šerý J., Šerý R., Tomeček, Kuriš, Mňačko
Branka: Chmela