Hostující Francovka si pronajala zápas Na Kaštýle pro sebe. „Konečně jsme se sešli v kompletním složení a kvalitou jsme soupeře jasně přehráli. Byli jsme i produktivní. Jsem rád, že branky se rozložily. Ondra Filák snad nabírá starou střeleckou formu. Nebylo to jen na něm a Radku Chmelovi, ale prosadili se i další, což je pozitivní do dalších zápasů,“ řekl trenér Francovy Lhoty Mojmír Jaroš. (zdroj: www.valasskyfotbal.cz)
Branky: 12. a 37. Juráň, 22. Kindl. 58., 73. a 89. Filák, 80. Chmela.
Vedoucí tým tabulky složený ze samých mladíků předváděl od začátku běhavý fotbal s rychlým přechodem do útoku. Domácí se zpočátku museli soustředit na obranu a občasné rychlé protiútoky. Naši přežili několik závarů, ale zároveň si vypracovali dvě velké šance, které ale nedokázali zakončit mezi tyče. V době kdy se hra začala vyrovnávat udeřili hosté ve 29.min. pěkně koplým tresňákem přes zeď za tyčku. 0:1 Než se Francovka stačila oklepat, rozebrali hosté ve 31.min. obranu domácích a zakončovali z malého vápna do prázdné branky. 0:2 Ve 33.min. se dostali naši do dvacítky a v souboji o míč vybojovali penaltu. K osvědčené bombě se vrátil Radek Chmela a nekompromisně napálil míč do sítě. 1:2 Naši se dostali do tempa, hosté malinko znejistěli a začali vytvářet i chyby v obraně. Navrátilec po zranění Zdeňa Kindl zahrál krásný trestňák z levé strany, ale míč bohužel zastavilo břevno.
My chytráci u zábradlí jsme usoudili, že v nasazeném tempu to naši asi nevydrží a postupně nás Slavičín přejede. Nicméně opak byl pravdou. Do 80.min. naši jezdili jak na motorkách, vypracovali si spoustu šancí a hosty od vyrovnání chránilo jen štěstí. Po levé straně několikrát unikl Ondra Filák a poslal míč před branku, kde nejdříve zůstal na malém vápně Radkovi Chmelovi míč mezi nohama a než si ho připravil byl zablokován. Poté z voleje klepl mičudu do břevna znovu Zdeňa Kindl a vzápětí vysoko nad pálil Urubek. Navíc ještě zazvonila tyčka a vzávěru šel sám na branku Chmela, ale bohužel už nedokázal procedit míč pod vyběhnuvším gólmanem. Naše obrana včele s Pavlem Juráňem a Lukinem Filákem celkem bezpečně zachycovala útoky hostí. Kolem 80.min. už došlo k prostřídání několika unavených borců, čímž hra trochu utrpěla a hosté po pěkné akci přidali pojistku, když opět doklepávali do prázdné. 1:3  Body sice opět doma nezůstaly, ale fotbal nahoru dolů, plný šancí byl lahodící oku dívákovu a tak se domácím na závěr dostalo zaslouženého potlesku.
Sestava: Boško - Mikulín, Filák L., Juráň, Martinka - Kovář, Kindl Z., Matušinec, Šerý J. - Filák O., Chmela
Náhradníci: Urubek, Veteška, Tomeček, Mňačko, Šerý R., Spitzer
Branka: Chmela
Začátek utkání byl z obou stran nahoru a dolů. V 8. minutě se prosadil Šedý Matěj po centru Jakuba Kapusty a poslal domácí do vedení 1:0. Domácí mírně tlačili, vytvořili si dvě velké šance, ale neproměnili. Ve 49. minutě unikl domácí obraně Chmela a srovnal na 1:1. Po tomto gólu domácí začali soupeře tlačit a v 59. minutě po průniku Matěje Šedého proměnil Tomáš Marek na 2:1. V 72. minutě po chybě gólmana hostí zvyšoval na 3:1 Jakub Kapusta. Druhý poločas rozhodčí nastavil o dvě minuty a domácí jakoby zapomněli, že se hraje nastavení a v 91. minutě uzavřel skóre na 3:2 Matušinec. Těsně před hvizdem rozhodčího se dostali domácí do poslední šance a nastřelili pouze tyč.
„Chtěl bych kluky velice pochválit, vyrovnali se s terénem a většinu akcí řešili fotbalově. Jsem rád, že jsme se po rychlém gólu hostí z kraje druhého poločasu nesesypali a dál jsme hráli svou hru, kterou se chceme prezentovat. Jsme si vědomi, že teď máme výsledky, ale nesmíme upadnout do přílišné euforie a musíme se soustředit na další zápas na Prostřední Bečvě, který bude těžký. Nakonec bych pochválil i rozhodčí, kteří odvedli dle mého názoru dobrou práci,“ řekl trenér Poličné Radomír Kapusta. (převzato: www.valasskyfotbal.cz)
Branky: Chmela, Matušinec R.
Púťový zápas nabídl skvělou podívanou a to v tom nejlepším balení, jen pro domácí trošku hořkou tečku díky ztrátě dvou bodů. Už v první minutě poslal Francovku do vedení Chmela. Brzy se zranil Tomáš Filák a na stoperu ho nahradil Surovec. Hrálo se ve vysokém tempu nahoru dolů, šance se střídaly na obou stranách, domácí si své šance dokázali herně pěkně připravit a dostali se až do tříbrankového vedení díky hattricku Chmely. Po velmi přísné penaltě hosté snižili a minutu na to znovu korigovali stav po střele křížem branky. 3:2
Francovka ve druhém poločase hosty přehrála, dokázala si neustále držet vedení, ale chybama v defenzivě vždy dostala Lidčany do hry! V 54.minutě po nejkrásnější akci zápasu, když domácí rychlou kombinací přes celé hřiště vyšachovali obranu hostí, poslal míč do odkryté branky Roman Matušinec a svůj tým do dvoubrankového vedení 4:2. Lidčané opět brzy snížili přízemní střelou k tyči. 4:3 V 68. minutě naposledy zaúřadoval Chmela a po chybě gólmana, kterému proklouzl míč pod rukama zvýšil na 5:3. Když už to vypadalo na zisk tří bodů přišla 74. a 76. minuta ve které hosté vyrovnali díky brankám jenž jim domácí v podstatě darovali, podklouznutím na malém vápně a pencka! 5:5 Při nastaveném poměru štěstí by byl zázrak kdyby naši penalty vyhráli a zázrak se nestal, takže do Lidča poslali i bonusový bod.
Sestava: Spitzer - Mikulín, Filák L., Filák T., Zimek - Matušinec R., Surovec, Juráň, Chmela - Filák O., Kindl M.
Branky: 4x Chmela, Matušinec R.
Domácí se radovali z prvních bodů v sezoně. Hostům chyběl pravděpodobně kvůli mistrovství republiky v hasičském sportu kanonýr Chmela. „Vrátili se nám do sestavy mladí kluci a hlavně Pavel Michut zahrál velmi dobré utkání. Pořád nám zranění dělají úzký kádr, ale na Francovku umíme. Hosté hráli kombinační, ale místy hodně tvrdý fotbal. Zápas měl hodně přerušení a my jsme díky přesnější koncovce z něho vytěžili důležité tři body,“ řekl hráč Hutiska Ondřej Baroš. (zdroj: www.valasskyfotbal.cz)
Branky: Filák O., Šipinka
Favorit soutěže z Valašské Polanky zvládl také utkání na horké půdě Francovky. „Vyhrál lepší soupeř. Nám to dnes nějak nešlo, ale nic se neděje, jedeme dále,“ řekl předseda Francovy Lhoty Josef Bambuch.
„Nastoupili jsme dobře do utkání. Povedl se nám úvod a měli jsme šance i na dvoubrankové vedení. To se nám nakonec podařilo. Ve druhém poločase měli domácí nápor, ale nám vyšel taktický tah se střídáním Řezníčka. Když jsme hned dali i čtvrtou branku, bylo rozhodnuto. Domácí dali jedinou branku po doražené penaltě. Vyhráli jsme zaslouženě,“ řekl vedoucí mužstva Valašské Polanky Jan Tajzler. (zdroj:
Předpoklad, že půjde o zápas plný šancí a o brankové hody se naplnil. Francovka začala hodně aktivně a hned v prvních minutách měla dvě tutovky, které nevyužila. Domácí zahodili taky jednu tutovku, ale ze druhé už šli do vedení. Po špatném postavení hostující obrany na středu vyplaval domácí útočník a samostatný únik v pohodě zakončil do sítě. 1:0 Francovka srovnala už za dvě minuty, když pěknou akci zakončil Ondra Filák. 1:1 Další tři minuty na to si opět Ondra zpracoval míč ve vápně (domácí sice reklamovali ruku při jeho zpracování) a po obtočení kolem obránce poslal Lhoty do vedení. 1:2 Domácí poté zahodili další dvě velké šance, při kterých se blýskl Rado v brance. Účet prvních dvaceti divokých minut uzavřel Pavel Juráň, když hlavou doklepával míč do zpola odkryté branky. 1:3 Semetín vypadl ze hry a do poločasu na hřišti dominovali hosté.
Úvod druhé půle opět zvládla lépe Francovka, když ve 49.min. úpláchl obraně Chmela a zvýšil vedení na 1:4. Lhota ale potom výrazně polevila, domácí se dostali do hry a začali ovládat hřiště. První dvě nebezpečné šance ještě zakončili vysoko nad, ale třetí střela po nedůrazné hře lhotské obrany již rozvlnila síť. 2:4 Francovka se dostala do dvou rychlých brejků s přečíslením, nicméně na zakončení už jim nezbývalo dostatek sil. Semetín si dokázal ještě nějaké šance vypracovat, ale postupem času šlo o tlak po dvacítku a závěr si už hosté v pohodě uhlídali.
Sestava: Boško - Martinka, Filák L., Mikulín, Zimek - Kovář, Šipinka, Surovec, Juráň, Chmela - Filák O.
Náhradníci: Urubek, Šerý R., Kindl M.
Branky: 2x Filák O., Juráň, Chmela
POZVÁNKA

POZVÁNKA

o přeborníka francovky 2018
V krásném sobotním odpoledni proběhl 38. ročník turnaje o přeborníka Francovy Lhoty. Hráči všech týmů nabídli pohledný fotbal a kdo by čekal chodící pohodičku, byl často překvapen. Tentokrát nám utkání nabídla navíc i brankové hody a napětí až do závěrečných minut. Večer zahrála kapela DEFECT. Kolem půlnoci se nás snažil rozehnat déšť, ale to se mu nemohlo podařit!
Nejlepším střelcem se stal Adam Ducký z týmu Bantic. Nejrychlejším byl nejlepší lhotský sniper Oťas Zimek z týmu Habásků, jenž se prosadil už ve 2.min. V brance Kajošků stál nejlepší golman turnaje, Ondra Filák.

1. Dolňané  9:6   6 b

2. Bantice   9:9    6 b

3. Habásci   5:4   4 b

4. Kájošci    3:7    1 b