Domácí vydřeli tři body s nebezpečným soupeřem a momentálně se vyhřívají na krásném druhém místě tabulky.„Trenér Janošek ponechal v základní sestavě kluky, co vyhráli zápas v Lidečku, a tak dnes jsme měli i velmi silnou lavičku. Dali jsme brzkou branku a pak zahodil několik šancí Orság. To nás mohlo uklidnit, ale nestalo se tak. Ve druhém poločase jsme místy působili pod dojmem vedení až moc uspokojeně. Hosté se skvěle hrajícím Chmelou měli velmi nebezpečné brejky a i v oslabené sestavě s dvěma dorostenci kousali. Nám trvalo dát druhou branku, ale daří se nám poslední minuty a to potvrdil pěkným zakončením do šibenice Štěpán,“ řekl zástupce Hrachovce Radek Vaigl (převzato: valasskyfotbal.cz)
Na těžkém podmáčeném terénu byl k vidění bojovný fotbal, několik sporných situací a velké množství žlutých karet, zbytečně udělených, trošku úzkostlivě pískajícím hlavním arbitrem. Oba týmy se snažily o kombinační fotbal, ale terén byl proti, takže většina šancí vznikala díky míčům za obranu, což dříve pochopili domácí. Dloubák za obranu potáhl do dvacítky Chmela, předložil Ondrovi Filákovi, který uklidil míč do prázdné branky. 1:0 Taková ta klasická lhotská akce:o) Ondra navíc nedokázal zakončit samostatný únik, když poslal míč daleko vedle tyčky. V domácí brance se zaskvěl Boško, když nohou vyrazil zakončení osamocného útočníka hostí. Poté připravil hosty o velkou šanci sudí, který trošku nepochopitelně posoudil souboj rameno na rameno faulem na domácího obránce.
Do druhé půle vstoupili hosté obrovskou šancí, když zakončení z blízka dokázal Boško reflexivně rukou vyrazit na roh. Hra se přelévala nahoru dolů, ale nebezpečnější u branky byli domácí. Hosté se dožadovali pencky po ruce obránce jehož trefili míčem z metra po hlavičce. Domácím zase odepřel pencku sudí, když vybíhající brankář hostí podrazil Jarka Šerého, který pád zakončil pěkným "letem Orla". Domácí se dočkali pojistky v 80.min. po úniku Chmely po pravé straně, jenž sólo zakončil bombou křížem za tyčku. 2:0 Hosté přitlačili a v 85.min. snížili zakončením po centru. 2:1 Následný blátivý závěr už Lhocané ukopali a podzimní domácí část sezony zakončili tříbodovým ziskem. Obrana zvládla těžký terén bez vážnějších velkých minel, bez zastavování míče v kalužích a tím položila základ k úspěchu:o)
Sestava: Boško - Tomeček, Filák L., Surovec, Zimek - Matušinec R., Šipinka, Šerý J., Chmela - Filák O., Mňačko
Náhradníci: Urubek, Šerý R., Pukýš, Spitzer, Veteška, Kořenek
Branky: Filák O., Chmela
Domácí udrželi na uzdě hvězdné hostující duo Filák, Chmela a radují se z výhry. „Na tyto klíčové hráče soupeře jsme se připravovali celý týden a podařilo se nám je zpacifikovat. Francovka neměla za celý zápas jedinou vážnou příležitost. My jsme měli v prvním poločase tři jasné šance, Fila ještě zblízka minul branku. Ve druhém poločase nás potkalo vyloučení Zichy, ale i v deseti jsme to urvali, když se hlavičkou trefil Fila. Byl to bojovný fotbal, padalo hodně karet, ale vyhráli jsme zaslouženě,“ řekl trenér Prlova Antonín Trlica. (převzato: valasskyfotbal.cz)
Sestava: Spitzer - Tomeček, Surovec, Filák L., Mňačko - Matušinec R., Šipinka, Šerý, Zimek - Chmela, Filák O.
Náhradníci: Kovář, Urubek, Šerý R., Pukýš
Na těžkém podmáčeném terénu domácí celý zápas jasně dominovali a spíše se čekalo, kdy se prosadí i brankově. Už v prvních minutách, než jsem se vymotal od piva, zahodila Francovka dvě velké šance. Poté si postupně připravovali domácí další příležitosti, ale na promoklém trávníku vždy chybělo několik centimetrů, aby někdo dokázal dotlačit míč do branky. Hosté zakončili mezi tyče pouze jednou za celý poločas a to nepříliš vydařenou střelou.
Už ve 46.minutě otevřel brankostroj Ondra Filák, když si po centru z pravé strany vyskočil na zadní tyči a hlavou zakončil o zem pod padajícím gólmanem. 1:0 Poté přišla slabší pětiminutovka kdy naši zalezli před vlastní branku, hosté si vypracovali svoji jedinou velkou šanci, kterou ale Lukáč zakončil těsně vedle tyčky. Z následného rychlého protiútoku se prosadil Ondra Filák, když z ostrého úhlu zakončil kolem špatně vybíhajícího gólmana (2:0). Od té doby už hosté poněkud rezignovali a nadšeně hrající domácí si zahráli pěkný ťukec. V 57.min. zvyšoval přízemní střelou z dvacítky k tyči opět Ondra a v 60.min. zakončil svoji střeleckou třináctiminutovou exhibici, když dorážel vyražený míč někde od penaltového puntíku. 4:0 V 73.min. si vyběhl z obrany na hrot Mňačko a zakroutil míč pěkně pod břevno. 5:0 Aby nebyl pozadu tak se v závěru prosadil i Radek Chmela a završil tak brankostroj na konečných 6:0. Tentokrát hrála perfektně záloha, která ovládla střed hřiště a navíc Roman Matušinec bojoval a běhal opravdu jak "čertík z krabičky" dopředu i dozadu! :o)
Sestava: Boško - Matušinec L., Filák L., Mikulín, Mňačko - Matušinec R., Šipinka, Kindl Z., Šerý J., Chmela - Filák O.
Náhradníci: Kuriš, Kovář, Tomeček, Veteška, Spitzer, Šerý R.
Branky: 4x Filák O., Mňačko, Chmela
V pátek 29.9.2017 jsme stihli odehrát odvetu minizápasu s Lačnovem, tenokrát na jejich hřišti. Zúčastnilo se sedm kluků a šest dívek. Tentokrát byly pravidla přísnější, hrálo se na auty a kopaly se i rohy. Děti vše zvládly s přehledem. Naši benjamínci měli herní převahu, ale nedokázali přesně zakončovat mezi tyče. Herně nás výrazně táhly slečny, kterým to tentokráte šlo na jedničku. Děti také občas odbíhaly na blízký lezecký hrad, který ve Francovce nemají:o))
Jediným střelcem se tak stal Erik Rumánek, protože druhou branku si domácí v sítili sami.
Sestava: Anička Brlicová, Nela Lamačková, Natálka Tomečková, Nela Dubovcová, Silvie Šimarová, Erik Rumánek, Peťa Maček, Kuba Lamačka, Dominik Rumánek, Matěj Matůš, Adam Matušinec, Matyáš Filák
Lačnov - Fr. Lhota 3:2
I Ratiboř se doma přesvědčila, že je někdy problém porazit Francovku, když ta má Radka Chmelu s Ondřejem Filákem. „Hosté nám v prvním poločase udělili lekci z produktivity. My jsme hráli technický fotbal, ale jen po vápno. Chmela nám tam utekl a pak jsme dostali takový polovlastní gól. Po přestávce jsme hru vyrovnali. Burdík snížil přímo z rohu. Pak tam bohužel byly červené karty po tvrdém faulu a následné strkanici. Vyloučeni byli domácí Zubík a hostující Tomáš Filák. Dali jsme druhou branku a ještě sahali po bodu, jenže Adámek přestřelil,“ řekl k utkání sekretář Ratiboře Michal Mrlina. (převzato: valasskyfotbal.cz)
Sestava: Spitzer - Tomeček, Veteška, Filák T., Zimek - Kovář, Šipinka, Šerý J., Urubek, Chmela - Filák O.
Náhradníci: Kuriš, Kořenek, Pukýš, Hořánek, Trochta,
Branky: 2x Chmela, Filák O.
Francovku tento zápas nezastihl v nejlepším rozpoložení, přesto byla herně o něco lepším týmem, ale soupeř měl v součtu více tutových šancí, ze kterých ale kupodivu neskoroval! Od začátku bylo patrné, že obranná hra skřípe snad všemi směry a odvrátit dlouhý nakoplý balon se často stalo velkým trápením. Hosté si takto vypracovali dvě obrovské šance. Nejprve zkazili špatnou nahrávkou ve dvacítce nájezd dva na jednoho, poté samostatný únik zakončili hodně nepřesnou křížnou ranou. Několikrát předvedl perfektní vyběhnutí Rado Boško. Francovka byla herně lepší a po pěkné rychlé akci šla do vedení ve 36.min. po tečované střele Radka Chmely, který zakončoval v pádu. Se závěrečným hvizdem první půle šla do dvoubrankového vedení když pěknou nahrávku do dvacítky zužitkoval Ondra Filák. 2:0 A zdálo sa vymalované.
Druhou půli domácí začali aktivně, ale hosté z ojedinělé akce dokázali snižit na 2:1 Brzy na to vyrovnali hlavou. 2:2 Bylo smutné sledovat nedůslednost lhotské obrany, když jeden vysoký neúplně technik si dělal co chtěl, uhrál každý balon protože dostával tolik prostoru až mi to hlava nebrala, nikdo ho ani neatakoval při přebírání míče atd. Francovka přesto soupeře zatlačila, vypracovala si několik šancí, které ale zlikvidoval někdy i se štěstím gólman soupeře. Nakonec v závěru prošel jeden hráč dvacítkou po čáře, vybruslil před branku a prostřelil bezmocného Boška! 2:3 Navíc v závěru zhatil spravedlivou dělbu bodů sudí, když domácím upřel pencku za více než jasnou ruku ve vápně. Obrana až alibisticky nedůsledná, záloha bída s nouzí (když soupeřův střední záložník již neatletické postavy s pár křížky na zádech hraje celý zápas úplně sám, přeběhne několikrát hřiště z hloubi vlastní poloviny až skoro na naši dvacítku a nikdo ho neatakuje, tož kde je kurva jako záloha?)  no a útok jakžtakž. Individuálně všichni bojovali, ale postrádalo to týmového ducha. Je škoda, že neúplně špatný výkon srazí několik špatně, ale hodně špatně odbráněných akcí a tím nemyslím jen hráče obrany ale celkové pojetí obranné hry. Ale nevadí, občas takový zápas holt přijde.
Sestava: Boško - Pukýš, Filák T., Filák L., Zimek - Matušinec, Šipinka, Šerý J., Kovář - Chmela, Filák O.
Náhradníci: Mňačko, Tomeček, Urubek, Šerý R., Spitzer

Branky: Chmela, Filák O.
Naši nejmenší čůtálisti sehráli své první fotbalové utkání na domácí půdě se svými vrstevníky z Lačnova. Rodiče vytvořili pěknou a bouřlivou kulisu za což se jim děti odvděčily velkým nasazením. Po úvodním lehce rozpačitém začátku, kdy děti nevěděly "vo co go", byly vidět i pěkné fotbalové momenty a úžasný výkon Kubíka Lamačky v brance. Všem zúčastněným "DÍKY" a soupeřům z Lačnova zvlášť. Snad se podaří naplánovat i odvetu.
Výsledek je podružný, ale pro pořádek:  Fr. Lhota - Lačnov  10:9 (střelci: 4x Erik Rumánek, Kuba Lamačka, Natálka Tomečková, Peťa Maček, Peťa Černocký)
Přípravka

Přípravka

Před prvním fotbalovým utkáním v životě
Penalty: 2:4
Halenkov má sice po čtyřech porážkách bod, ale zápas měl rozehraný na tři. „Dnes jsme ztratili dva body. Měli jsme toto utkání vyhrát. Výborný herní projev v prvním poločase nám kazí chyby. My jsme vlastně dostali všechny tři branky po našich standardních situacích. Francovka tady mnoho nepředvedla, ale brejky měla zmáknuté na jedničku. My jsme vedli 2:0 a 3:1, ale nestačilo nám to. Po půlhodině jsme měli vést pět nula. Ve druhém poločase nám kolem 70. minuty docházel dech. Na tom musíme zapracovat. Vedení jsme neudrželi a to ještě hosté měli dvě šance a nedali v poslední minutě penaltu,“ řekl k utkání trenér Halenkova Jan Ondrušík. (zdroj:http://www.valasskyfotbal.cz)
Sestava: Spitzer - Mikulín, Filák L., Filák T., Veteška - Kovář, Surovec, Kindl Z., Chmela, Zimek R. - Filák O.
Náhradníci: Pukýš, Šerý R., Tomeček, Urubek
Branky: 2x Chmela, Zimek
Od začátku se hrál vyrovnaný zápas. Oba týmy se snažily o kombinační fotbal, ale větších šancí bylo pomálu. První tutovku ledabyle zahodil útočník hostů, když úplně sám před gólmanem poslal míč pozemi šůrákem a Boško v brance stačil reagovat. Domácí zahrozili míčem za obranu, kdy stoper stáhl upalujícího Filáka zákrokem na hranici červené karty, ale sudí se rozhodl pro žlutou. Po rychlé akci skákal osamocený Chmela na centr na malé vápno, ale nedoskočil. Hosté v závěru nebezpečně pálili z trestňáku, ale jistý Boško v brance kryl tečovaný míč do jeho protipohybu.
Do druhé půle nastoupili domácí jako hurikán Irma na Floridu. Ve 47.min. se dostal k míči za obranu nejrychleji Ondra Filák, lobnul vybíhajícího gólmana a bylo to 1:0. Brzy na to domácí dvakrát orazítkovali tyčku po hezkých akcích. Francovka v té době jasně dominovala, ale v 74.min. hosté zdramatizovali uktání, když skákající míč za obranou nekompromisně napálil do branky útočník Hovězí. 1:1 V tu dobu byli opět na koni oni a zatlačili domácí před jejich branku. Ti přežili se štěstím desetiminutovku hrůzy především bombu do břevna, která se odrazila těsně před lajnu, Boško chytil další tutovku, když zakončoval úplně osamocený hráč hostů a přežili i branku, která ovšem padla z ofajdu. V 86. a 88. min. pak domácí zachránili po prostrčení mezi obranou přesným zakončením Chmela a závěrečnou střelou od břevna do země a do sítě Ondra Filák. Konec zápasu nabídl pěkné drama se šťastnějším koncem pro domácí a diváci odcházeli nad míru spokojeni. Super výkon i při napadání podali tradičně dva rychlíci, k nimž se přidal Orel (Jarek Šerý) hýřící aktivitou a fantastickým výkonem Rado Boško v kisni.
Sestava: Boško - Tomeček, Filák L., Veteška, Mňačko - Matušinec R., Šipinka, Šerý J., Kovář - Chmela, Filák O.
Náhradníci: Zimek R., Urubek, Pukýš, Spitzer, Šerý R.
Branky: 2x Filák O., Chmela