V sobotu 22.7.2017 proběhl na místním rekonstruovaném fotbalovém svatostánku po dvouleté odmlce již 37.ročník turnaje "O přeborníka Francovy Lhoty". Fotbalový program odstartovalo utkání Bantic a Habásků. Ty vedly 3:1 a přehrávaly Habásky do té doby než osud utkání vzal do svých rychlých nohou Radek Chmela a v závěru pomohl Habáskům otočit na 4:3 v jejich prospěch. Druhý zápas byl Dolňanů proti Kajoškům. Vyrovnaný mač rozhodla vtipná akce ihned po rozehrávce druhé půle, když Jaroš poslal míč za obranu a Roman Matušinec uklidil míč do sítě. 1:0 Třetí mač svedl Kajošky a Habásky. Bratři jak se patří, Chmelovi, zařídili výhru 2:0 pro Habásky. Čtvrté utkání Dolňané jasně prohráli s Banticama 1:4. Po této facce šli Dolňané do sebe a přehráli Habásky 3:0 i díky odstoupení Čendy po nešťastném nakopnutí nártu, čímž se vítr v dolňanské obraně značně uklidnil. V posledním utkání si Bantice zajistily první místo vysokou výhrou nad Kajošky 5:1
Po turnaji ještě zájemci sehráli soutěž o krále penalt. Vítězem se stal Michal Filák řečený "MUF". Sice byl po nalévání za výhru ještě v mínusu, ale díky:o))
Večerní program kapely Pepíno lehce narušil déšť, ale nijak výrazně a bujeré veselí mohlo trvat do noci.
Akce dopadla dobře, takže pořadatelům děkujeme za organizaci, fotbalistům díky za účast v parném dni a všem dalším zúčastněným za fanouškovskou podporu!

Tabulka:             1. Bantice            2 0 1 12:6  6

                             2. Dolňané          2 0 1   5:4  6

                             3. Habásci           2 0 1   6:6  6

                             4. Kajošci            0 0 3   1:8  0

rozcvička

rozcvička

s míčem
rozcvička

rozcvička

s míčem, ala organizovaný chaos.
rozcvička

rozcvička

s míčem
dvojce

dvojce

pokus o nahrávky ve dvojcích
vodní příprava

vodní příprava

děti se připravují na trest v podobě mokré koupele
závody

závody

trenérská předváděčka slalomu družstev
Závody

Závody

... a pokus o kotoul
Závod

Závod

...i ti větší
Závod

Závod

.. a Petříkův parakotoul na závěr!
Závod

Závod

..zvládli to i ti menší.
Odměna

Odměna

Vítězné družstvo se za odměnu mohlo osprchovat.
Odměna

Odměna

Druhý tým šel pod vodu za bojovnost.
Trest

Trest

A poslední tým šel pod chladnou vodu za trest!
Vodní koupel

Vodní koupel

Toto náročné cvičení všechny děti zvládly s velkou bravurou a i jejich nasazení nemělo hranic.
Přípravka začala trénovat s velkým zápalem i zájmem. Počet dětí na tréninkové jednotce se pohybuje kolem patnácti. Spousta věcí se musí ještě vychytat, ale posun dětí oproti prvnímu tréninku je znatelný, navíc i trenér se snad trochu zlepšuje:o)
Doufáme, že zájem nebude upadat, proto občas zařadíme ostřikovače, nebo něco podobného zábavného.
Ostřikovače

Ostřikovače

Naštěstí i maminky měly pochopení a tak snad všichni přežili bez viditelné újmy.
Francovka se rozloučila dobrým výkonem a pohodlně si došla pro tři body. Jako první se do zakončení dostali domácí, když jejich střelu do šibenice zastavilo břevno a odraz míče těsně před čáru. Z následného protiútoku se dostal do úniku Ondra Filák, ale svůj lob přes brankáře poslal vedle tyče. Šancoidní úvod nakonec zakončil v 9. minutě Ondra Filák, když doběhl malou domů dřív než gólman a v klidu poslal míč kolem něho do sítě. 0:1  Další velkou šanci neproměnil Mňačko, když v pádu po centru na malé vápno trefil jen brankáře. Na druhé straně se blýskl reflexivním zákrokem Spitzer, když vyrazil zakončení z metru. Ve 24. min se k odraženému míči dostal Chmela a z kroku dokázal poslat míč nádhernou bombou přímo do šíby. 0:2 Ve 30.min. se prosmýkl na levé straně kolem beka Ondra Filák. Sám pak postupoval na gólmana a křížem poslal míč za tyčku. 0:3
Druhý poločas už Francovka zápas v klidu kontrolovala, hráči si dovolili i vyzkoušeli víc než obvykle, přesto jim to pěkně vycházelo. V 68. min. se opět za obranu probojoval Ondra Filák a zakončil svůj další únik kolem vybíhajícho gólmana a tím završil svůj hattrick! 4:0 Domácí se nakonec dočkali branky útěchy, když v závěru proměnili pokutový kop. Polanka evidentně oslabená o několik hráčů tak prodloužila svoji sérii proher.
Sestava: Spitzer - Mikulín, Filák L., Filák T., Pukýš - Chmela, Surovec, Kindl Z., Mňačko, Šerý - Filák O.
Náhraníci: Šerý R., Šipinka, Zimek, Kovář, Matušinec L.
Branky: 3x Filák O., Chmela

 
PENALTY  5:3
Derby nabídlo především boj mezi dvacítkama, s menším počtem šancí, ale s vítěznou tečkou z pokutových kopů pro domácí. V první půli se hrál zajímavý atraktivní fotbal, kdy měli hosté občas mírnou herní převahu. Do vedení šli pro rychlém kontru, když po levé straně unikl za obranu Gargulák a křížnou ranou k tyči poslal hosty do vedení. 0:1 Francovka srovnala po hezké akci, kdy se na levé straně krásně uvolnil přes obránce Zdeněk Kindl, zatáhl míč do dvacítky a předložil ho po zemi podél malého vápna na nabíhajícího Mňačka, jenž ve skluzu poslal míč do odkryté branky. 1:1
Druhá půle se už změnila pouze v boj a nepříliš pohlednou nakopávanou. Do vedení šli opět hosté, když se z hraničního ofsajdového postavení dostali za obranu a rychlý kontr uklidili do branky. 1:2. V samém závěru byla Francovka odměněna za bojovnost vyrovnávací brankou. Hostujícímu brankáři vypadl vysoký centr z rukou, kde ho pohotově poslal do branky Tomáš Filák. 2:2 Domácí měli na penalty lepší mušku, když všech pět exekutorů neomylně proměnilo. Lukin Spitzer krásně chytl třetí pokus Lidečka, což stačilo na bonusový bod. Pochválit zaslouži především Martin Mňačko nejen za vstřelenou branku, ale hlavně za spoustu vyhraných soubojů a Zdeněk Kindl, který táhl ofenzivní snahu středové řady.
Sestava: Spitzer - Mikulín, Filák T., Filák L., Tomeček - Matušinec R., Šipinka, Kindl Z., Chmela - Filák O., Mňačko
Náhradníci: Šerý J., Šerý R., Urube
Branky: Mňačko, Filák T.
Fr. Lhota - Horní Lideč  6:5
V pátečním podvečeru jsme sehráli povedené, místy i pohledné utkání. Podařilo se nám sestavit skoro drýmtým ze všech dostupných hráčů, když si po zranění přišel kopnout Roman Bambuch i Suňa a navíc jsme oblékli i Orla:o) Stav se neustále přeléval z jedné strany na druhou a padaly krásné branky. Do vedení šli hosté po rohovém kopu, který lízl Puky hlavou přímo do branky. (Puky byl zapůjčen soupeři, takže vlastenec to nebyl!!) O vyrovnání se postaral tento večer gólově potentní Jindra Matušinec, když poslal míč poprvé do sítě k tyči, aby v zápěti zakroutil z dvacítky míč do šíby. Poté se po chybách v naší obraně dostali zase do vední hosté. Do poločasu naštěstí vývoj obrátili na naši stranu brankami Roman Žídek, fantastickou hlavičkou křížem branky do šíby a završením hattricku Jindra.
Druhá půle už tak fotbalová nebyla, do šancí se spíš dostávali ti co ještě dokázali běžet:o) Především Puky zatápěl naší obraně a řídil obrat pro hosty na 4:5. Když jsme soupeři připravili sami nejednu tutovku. Naštěstí se v závěru prosadil důraznou rybyčkou nekompromisně Oťas. A v posledních minutách od rohového praporku vyběhl Matůš a z posledních sil ranou jak když děcko cumel vypluje prostřelil z malého vápna vše před sebou. 6:5 Následné posezení jsme opět ukončili u Tomsona v "Géčku"
Branky: 3x Jindřich Matušinec, Žídek R., Zimek O., Matůš M.
přípravka

přípravka

Kdo si hraje nezlobí
Každý kdo má chuť a zájem, může přivést malého kopálistu na hřiště. Zahrajem si a uvidíme jak to dopadne.
Domácí prohráli další důležitý zápas jenom proto, že neměli ve svém středu hráče s takovými schopnostmi v zakončení, jako má Francova Lhota v podání Radka Chmely a Ondřeje Filáka. „Byl to po celý devadesát minut fotbal nahoru dolů. Povolali jsme Martina Adamce. Náš veterán dělal, co mohl, ale my jsme prostě naše šance neproměnili a hosté ano. Dali jsme tři tyčky a břevno, ale nespadlo nám tam nic. Nemáme ve svém středu hráče typu Chmely nebo Filáka. Tito dva kluci jsou jinde, než naši hráči. Další porážkou se dostáváme do kritické situace,“ řekl k zápasu trenér Dolní Bečvy Radek Maléř. (zdroj: valasskyfotbal.cz)
Branky: 2x Chmela, Filák O.
Hosté šli do vedení už v 8.minutě, když po rohovém kopu propadl míč k hráči soupeře, který se z dorážky nemýlil. 0:1 Hovězí bylo celý první poločas lepší a Francovku k ohrožení branky skoro nepustilo. Jedinou výraznější šanci si připsal Chmela, ale z blízka a z úhlu už nedokázal prostřelit brankáře. Hosté výrazně lehčeji kombinovali, ale zároveň byli důraznější i v osobních soubojích, k čemuž je už od pohledu předurčovaly jejich fyzické dispozice. Hlavně defenzivní hráči byli chlapi jak sviňa:o)))))) Vrchem neměli naši borci nejmenší šanci něčeho dosáhnout.
Druhou půli se domácí prosadili o něco více, místy získali i územní převahu, ale jejich snahu uťali dvěma rychlými výpady hosté. V 73. minutě dostal míč na pravé straně osamocený útočník Hovězí, který v klidu poslal míč do sítě. 0:2 Tři minuty na to se prosadili hosté křížnou střelou k tyči po pěkné rychlé kombinační akci. 0:3 Tím otupili snahu domácích, kteří dokázali korigovat v závěru utkání, když se k dorážce dostal Ondra Filák. 1:3 Francovka prokázala bojovnost a velkou snahu, ale tentokrát ji soupeř předčil ve všech směrech. A tak zmíním jenom Rada v brance, jenž se blýskl několika vydařenými zákroky v kisni.
Branka: Filák O.
Sestava: Boško - Mikulín, Filák T., Filák L., Mňačko - Tomeček, Šipinka, Surovec, Šerý, Chmela - Filák O.
Náhradníci: Kovář, Urubek
Penalty 4:3

Je to již obehraná písnička. Hrachovec se může při lámání chleba spolehnout na svého mága v brance Martina Růžičku. Ten i se zraněným kotníkem vychytal svému týmu dva body. „Hosté měli první šanci hned ve druhé minutě. Růžička nás podržel. Pak se hrál spíše průměrný fotbal, my jsme v prvním poločase zahrozili Vargou a Barglem. Vedli jsme brankou Orsága, ale hosté v závěru po pěkné akci srovnali. Na penalty šel do branky Růžička i přes zraněný kotník a pravděpodobnou absenci v dalším zápase. I přes zranění chytil hostům dva pokusy a my máme bod navíc,“ řekl k utkání trenér Hrachovce Dušan Janošek. (převzato: valasskyfotbal.cz)

branka: Filák O.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one