Naši nejmenší čůtálisti sehráli své první fotbalové utkání na domácí půdě se svými vrstevníky z Lačnova. Rodiče vytvořili pěknou a bouřlivou kulisu za což se jim děti odvděčily velkým nasazením. Po úvodním lehce rozpačitém začátku, kdy děti nevěděly "vo co go", byly vidět i pěkné fotbalové momenty a úžasný výkon Kubíka Lamačky v brance. Všem zúčastněným "DÍKY" a soupeřům z Lačnova zvlášť. Snad se podaří naplánovat i odvetu.
Výsledek je podružný, ale pro pořádek:  Fr. Lhota - Lačnov  10:9 (střelci: 4x Erik Rumánek, Kuba Lamačka, Natálka Tomečková, Peťa Maček, Peťa Černocký)
Přípravka

Přípravka

Před prvním fotbalovým utkáním v životě
Penalty: 2:4
Halenkov má sice po čtyřech porážkách bod, ale zápas měl rozehraný na tři. „Dnes jsme ztratili dva body. Měli jsme toto utkání vyhrát. Výborný herní projev v prvním poločase nám kazí chyby. My jsme vlastně dostali všechny tři branky po našich standardních situacích. Francovka tady mnoho nepředvedla, ale brejky měla zmáknuté na jedničku. My jsme vedli 2:0 a 3:1, ale nestačilo nám to. Po půlhodině jsme měli vést pět nula. Ve druhém poločase nám kolem 70. minuty docházel dech. Na tom musíme zapracovat. Vedení jsme neudrželi a to ještě hosté měli dvě šance a nedali v poslední minutě penaltu,“ řekl k utkání trenér Halenkova Jan Ondrušík. (zdroj:http://www.valasskyfotbal.cz)
Sestava: Spitzer - Mikulín, Filák L., Filák T., Veteška - Kovář, Surovec, Kindl Z., Chmela, Zimek R. - Filák O.
Náhradníci: Pukýš, Šerý R., Tomeček, Urubek
Branky: 2x Chmela, Zimek
Od začátku se hrál vyrovnaný zápas. Oba týmy se snažily o kombinační fotbal, ale větších šancí bylo pomálu. První tutovku ledabyle zahodil útočník hostů, když úplně sám před gólmanem poslal míč pozemi šůrákem a Boško v brance stačil reagovat. Domácí zahrozili míčem za obranu, kdy stoper stáhl upalujícího Filáka zákrokem na hranici červené karty, ale sudí se rozhodl pro žlutou. Po rychlé akci skákal osamocený Chmela na centr na malé vápno, ale nedoskočil. Hosté v závěru nebezpečně pálili z trestňáku, ale jistý Boško v brance kryl tečovaný míč do jeho protipohybu.
Do druhé půle nastoupili domácí jako hurikán Irma na Floridu. Ve 47.min. se dostal k míči za obranu nejrychleji Ondra Filák, lobnul vybíhajícího gólmana a bylo to 1:0. Brzy na to domácí dvakrát orazítkovali tyčku po hezkých akcích. Francovka v té době jasně dominovala, ale v 74.min. hosté zdramatizovali uktání, když skákající míč za obranou nekompromisně napálil do branky útočník Hovězí. 1:1 V tu dobu byli opět na koni oni a zatlačili domácí před jejich branku. Ti přežili se štěstím desetiminutovku hrůzy především bombu do břevna, která se odrazila těsně před lajnu, Boško chytil další tutovku, když zakončoval úplně osamocený hráč hostů a přežili i branku, která ovšem padla z ofajdu. V 86. a 88. min. pak domácí zachránili po prostrčení mezi obranou přesným zakončením Chmela a závěrečnou střelou od břevna do země a do sítě Ondra Filák. Konec zápasu nabídl pěkné drama se šťastnějším koncem pro domácí a diváci odcházeli nad míru spokojeni. Super výkon i při napadání podali tradičně dva rychlíci, k nimž se přidal Orel (Jarek Šerý) hýřící aktivitou a fantastickým výkonem Rado Boško v kisni.
Sestava: Boško - Tomeček, Filák L., Veteška, Mňačko - Matušinec R., Šipinka, Šerý J., Kovář - Chmela, Filák O.
Náhradníci: Zimek R., Urubek, Pukýš, Spitzer, Šerý R.
Branky: 2x Filák O., Chmela
Francovka tentokrát v plné sestavě šla do vedení už v 10.min., když se trefil z trestného kopu Chmela. Brzy na to šel sám na branku Ondra Filák, ale trefil jenom vybíhajícího gólmana. Po nahrávce z levé strany zakončoval ve skluzu Mňačko, brankář hostí máchl lapačkou a zázračně chytil i tento pokus. Navíc svými dalekými výběhy zastavil několik slibně založených akcí, které by jinak smrděly brankou. I přes velký počet šancí byla hra rozháraná, nepěkná a postupně se osmělili i hosté, což nakonec vygradovalo v závěru poločasu jejich penaltou, kterou naštěstí zastavila tyč domácí branky.
Druhá půle začala stejně jako skončila první a to tyčkou po střele hostujícího týmu. Hosté poté zahodili i obrovskou šanci, když dokázali nadstřelit odkrytou branku z malého vápna! Domácí byli hodně rozhození, z čehož se začali rozebírat až kolem 60.min. dvěma podařenými protiútoky. Nakonec se po odraze na půlce dostali do brejku Chmela s Filákem. Prvně jmenovaný dokázal se štěstím protlačit míč přes gólmana do branky a uklidnil tak Francovku svojí druhou brankou. Za chvíli trefil Ondra Filák tyčku hlavou po pěkném centru. Hosté taky zazdili ještě nějaké šance, ale závěr si už Lhoty pohlídaly a upracovaly tři důležité body.
Sestava: Boško - Mikulín, Filák L., Filák T., Matušinec L. - Chmela, Šipinka, Kindl Z., Matušinec R. - Mňačko, Filák O.
Náhradníci: Kovář, Zimek R., Šerý J., Šerý R., Tomeček, Spitzer
Branky: 2x Chmela
Francovka přijela do Lidečka v hodně okleštěné sestavě, když chyběli Chmela, Filák L., Mikulín, Kindl Z. , navíc se už ve dvacáté minutě zranil Tomáš Filák (koleno) a o půli odstoupil Surovec (stehení sval), což bylo na celkové souhře dost znát, bo na lavce seděl zraněný Roman Matušinec, jednoročák Matůš a pár dorostenců co dojeli přímo ze zápasu. Domácí šli do vedení už ve druhé minutě, když se z úhlu dostal sám před gólmana Číž a bezpečně poslal míč křížem do sítě. 1:0 Lidečko opanovalo hru, vytvářelo si šance a Francovka se držela na dostřel jedno branky jen s velkou dávkou štěstí a dobrými zákroky Lukina v brance.
Druhý poločas nabídl podobný obrázek. Lidečko zahodilo několik šancí a uklidňující branky se dočkalo po tresňáku z půlky, který dopadal na malé vápno, kde ho neatakovaný Číž poslal v klidu do branky. Lhotská obrana si vybrala slabší chvilku a zaspala i s brankářem. Útočná aktivita hostí byla mizerná a jediná střela mezi tyče od Urubka postrádala razanci. Lhocané neodehráli zápas úplně špatně, snažili se, ale chyběla kvalita především v rozehrávce, takže na nic lepšího prostě nebylo.........
Sestava: Spitzer - Mňačko, Filák T., Surovec, Pukýš - Zimek R., Šipinka, Šerý J., Filák O., Kovář - Šerý R.
Náhradníci: Matůš, Tomeček, Urubek, Michálek, Matušinec R.
PS: A Mojek říkal, že už zase můžu na zakončení:o))))

Francovka do derby změnila rozestavení, když se do útoku postavil Chmela a na střední zálohu Ondra Filák. Hned v prvních minutách se to projevilo na solidních příležitostech Radka Chmely, který dvakrát střílel levačkou vysoko nad. Ve čtvrté minutě ale přišla studená sprcha v podobě úvodní branky hostí, když vydařenou kombinaci zakončil Surovec. 0:1 Chmela v útoku v 8.minutě provětral lehkovážnou obranu Lidčanů, když obránce kryl míč do autu, přihnal se Radek jak Rossi na ducati, vypíchl mu míč, po autové čáře pláchl všem a pozemi nahrál na dvacítku, kde nabíhal Ondra Filák, který z první poslal nechytatelnou ránu za tyčku. 1:1 Hosté poté začali ovládat hru, zatlačili Francovku na její polovinu a několikrát nebezpečně zakončovali. Přesto měla Francovka nebezpečnější akce. Nejpěknější byla když se od půlící čáry proháčkoval přes několik hráčů Ondra Filák a z dvacítky pálil do tyče. Dvakrát se blýskl na brankové čáře Lukáš Spitzer, když vyrazil nebezpečné střely hostí. V 35.min se ve dvacítce opět proháčkoval Ondra Filák, poslal míč proti noze Kovářovi, který ranou trefil na malém vápně Chmelu do kolena od něhož šel míč do sítě. 2:1.
Vstup do druhé půle měla Francovka perfektní, když se z trestného kopu trefil Zdeněk Kindl, kterému ulehčil práci d´ůravý múr který se rozestoupil či ohnul. 3:1 Domácí se poté bránili a soupeře příliš nezlobili. Hosté hrozili především díky výškové převaze, kterou naštěstí příliš často nevyužívali jinak by asi dopadli líp. V 69. minutě se jim podařilo snížit na 3:2, ale následný očekávaný nápor nepřišel. Domácí aspoň částečně hru vyrovnali a hosté si již další větší příležitosti nevypracovali. Naši si tak vybojovali první letošní, hodně potřebné body.
Sestava: Spitzer - Mňačko, Filák L., Filák T., Pukýš - Kovář, Surovec, Kindl Z., Filák O., Šerý J. - Chmela
Náhradníci: Urubek, Veteška, Šerý R., Šipinka, Michálek
Branky: Filák O., Chmela, Kindl Z.
Domácí Polančané se snažili od úvodních minut na soupeře z Francovy Lhoty vletět, ale hostující tým se velmi rychle přizpůsobil svižnému tempu hry. První vážnější ohrožení branky přišlo ze strany domácích, Martin Filgas střelou z větší vzdálenosti jen těsně minul horní tyč brány. Další příležitost připravilo duo polanských mladíků, Baran připravil střeleckou pozici pro Davida Ondru, jenž mířil přízemní střelou těsně mimo. Hosté se dostali do šance ve 23. minutě, konkrétně Chmela tvrdou ranou z křídla prověřil pozornost brankáře Srby. Domácí z následného protiútoku zatopili hostující obraně, Najt vyzval ke střele Barana, jenž se ocitl na malém vápně, trefil však připraveného brankáře Boška. Ve 28. minutě jásali fanoušci Valašské Polanky poprvé, Najt přihrál Baranovi a ten střelou od tyče otevřel skóre utkání. Vstřelená branka Polančany nakopla a najednou byli aktivnějším týmem na hřišti. Ve 39. minutě upaloval na bránu osamocený Najt, ale branku netrefil. Ovšem ve 41. minutě už to bylo o dvě branky, Petr Filgas ze standardní situace střílel prudký míč, který do sítě usměrnil Filip Maček - 2:0. Polančané se do konce první půle stihli prosadit ještě jednou, skvěle hrající Barana vyšachoval hostující obranu a přihrál Novákovi, jenž neměl problém trefit prázdnou bránu - 3:0.
V úvodu druhé půle hosté zabrali a bylo na nich vidět, že mají touhu porvat se s nepříznivým stavem. Polančané jim však k náporu dopomohli laxním přístupem. Hned ve 47. minutě se na Srbu řítil Chmela, jenž přihrál do slibné pozice Ondřejovi Filákovi, hostující útočník ale tutovou šanci zahodil. Následný rohový kop mohl hlavičkou proměnit Surovec, ale Srba pohotově skočil a jisté brance zabránil. V 66. minutě znovu zahrozil výborně hrající Chmela, ale ani tentokrát nemířil přesně. Srba měl svůj den a hostujícího Chmelu vychytal i v 74. minutě, domácí mohli vedení pojistit z protiútoku, na branku šel osamocený Daněk, ale Boško jeho ránu vytěsnil na rohový kop. Poslední příležitost hostů se dostavila v 90. minutě, Urubek vyzval k čestnému úspěchu Chmelu, ale Srba opět skvělým zákrokem zabránil míči ve své síti a udržel čisté konto. (převzato:
Sestava: Boško - Mikulín, Filák L., Filák T., Pukýš - Chmela, Šipinka, Surovec, Mňačko, Šerý J. - Filák O.
Náhradníci: Šerý R., Kovář, Urubek
Start nového ročníku nedopadl dle představ, přesto předvedená hra nebyla tak špatná jak ukazuje skóre. Semetínu to holt sedlo a kdyby jeho hráči kopli i do krtinca, stejně by trefili šíbu! Brankáři se kromě obdržených branek po střelách z dálky vpodstatě nudili, protože akcí ze hry bylo téměř nula. Hosté šli do vedení ve druhé minutě, když trestný kop odražený od břevna dorazili do branky. Ihned po rozehrávce domácí srovnali, když se hlavou po centru trefil Chmela, byť byl navíc faulován. 1:1 Přestože byla hra vyrovnaná hosté odskočili po technické střele k pravé tyči a centru který zapadl křížem do šibenice na 1:3. Francovka se ve předu téměř neprosazovala, navíc soupeřova 4. (asi Olšák Martin) nám vymazala Čendu, když se mu vyrovnal i rychlostně...........
Ve druhém poločase už hosté v klidu kontrolovali utkání a další dvě povedené střely z větší vzdálenosti jim zajistili klid až do závěrečných minut, kdy se prosadil za domácí Chmela po střele z dvacítky, aby v poslední minutě uzavřeli hosté na konečných 2:6.
Sestava: Spitzer - Mikulín, Filák L., Filák T.,  Pukýš - Chmela, Šipinka, Surovec, Šerý, Kovář - Filák O.
Náhradníci: Tomeček, Šerý R., Urubek, Veteška, Zimek, Boško
V sobotu 22.7.2017 proběhl na místním rekonstruovaném fotbalovém svatostánku po dvouleté odmlce již 37.ročník turnaje "O přeborníka Francovy Lhoty". Fotbalový program odstartovalo utkání Bantic a Habásků. Ty vedly 3:1 a přehrávaly Habásky do té doby než osud utkání vzal do svých rychlých nohou Radek Chmela a v závěru pomohl Habáskům otočit na 4:3 v jejich prospěch. Druhý zápas byl Dolňanů proti Kajoškům. Vyrovnaný mač rozhodla vtipná akce ihned po rozehrávce druhé půle, když Jaroš poslal míč za obranu a Roman Matušinec uklidil míč do sítě. 1:0 Třetí mač svedl Kajošky a Habásky. Bratři jak se patří, Chmelovi, zařídili výhru 2:0 pro Habásky. Čtvrté utkání Dolňané jasně prohráli s Banticama 1:4. Po této facce šli Dolňané do sebe a přehráli Habásky 3:0 i díky odstoupení Čendy po nešťastném nakopnutí nártu, čímž se vítr v dolňanské obraně značně uklidnil. V posledním utkání si Bantice zajistily první místo vysokou výhrou nad Kajošky 5:1
Po turnaji ještě zájemci sehráli soutěž o krále penalt. Vítězem se stal Michal Filák řečený "MUF". Sice byl po nalévání za výhru ještě v mínusu, ale díky:o))
Večerní program kapely Pepíno lehce narušil déšť, ale nijak výrazně a bujeré veselí mohlo trvat do noci.
Akce dopadla dobře, takže pořadatelům děkujeme za organizaci, fotbalistům díky za účast v parném dni a všem dalším zúčastněným za fanouškovskou podporu!

Tabulka:             1. Bantice            2 0 1 12:6  6

2. Dolňané          2 0 1   5:4  6

3. Habásci           2 0 1   6:6  6

4. Kajošci            0 0 3   1:8  0