11. Hutisko 26 12 0 14 43:61 35 2 1
12. Ratiboř 26 11 0 15 45:58 32 2 1
13. Zašová 26 8 0 18 34:67 22 3 1
14. Lhota u Vs 26 5 0 21 25:93 13 3 1
K prvnímu jarnímu utkání se Francovka vydala na vsetínskou umělku, kterou má Semetín jako náhradní  hřiště. Už v 6.min. unikl po pravé straně Chmela, který míč napálil dělovkou od břevna do branky. 0:1 Domácí postupně ovládli hru, zahodili několik obrovských šancí, dvakrát je super vychytal Boško. Francovka občas vystrčila růžky rychlým brejkem, ale žádný nedotáhla do zakončení. Ve 32.minutě se domácí trefili, když proměnili pokutový kop. 1:1
Druhý poločas začaly Lhoty špatně, nedůsledně v obraně a jako muchy v klobúku, občas se snažily o kombinační hru, ale za stávajícího průběhu to byla sebevražda! Naše obrana byla jak děravý cedník, který především vzduchem nebyl schopen odvrátit ani jeden míč. Vypadalo to, jakoby naši hráli ještě přáteláček. První delší míč propadl za obranu už v 50.min., v 59.min. po zásahu lhotské obrany spadl míč k Surovcovi, který se nechal odstrčit a útočník pohodlně zakončil 3:1 Od té doby už domácí tvrdě dominovali, dvakrát rozebrali Francovku až do branky a zakončovali úplně do prázdné. Poslední tečku znamenala střela z dvacítky za tyčku. 6:1 Říkal jsem si, že na umělce nám to nikdy moc nešlo, což se potvrdilo a nezbývá  než věřit, že další utkání naši aspoň odbojují.
Sestava: Boško - Mikulín, Surovec, Filák L., Mňačko - Kovář, Šipinka, Juráň, Šerý, Chmela - Filák O.
Náhradníci: Veteška, Urubek, Šerý, Trochta, Michálek
Branky: Chmela

Francovka napodobila výkon z minulého kola, když i přes velké šance domácích šla v prvním poločase do vedení, aby ve druhé půli nastal kolaps a brankostroj domácích. Do vedení se naši dostali ve 20min. po brance Ondry Filáka. Druhá půle začala velkým tlakem domácích a jenom se čekalo kdy se konečně trefí mezi tyče. Lhocané jim některé branky trestuhodně věnovali, především gól přímo z rohu, který lehce šmírnul Šipinka nebo nepovedená klička brankáře dotírajícímu útočníkovi! Absence stoperské dvojce (Filák Lukáš a Tomáš) i konstruktivních záložníků (Matušinec Roman a Kindl Zdeněk) je na souhře hodně patrná. Nezbývá než fandit a držet palce v nadcházejícím prvním domácím zápase s Lidečkem.
Sestava: Spitzer - Tomeček, Juráň, Mikulín, Veteška - Zimek, Šipinka, Šerý, Surovec, Chmela - Filák O.
Náhradníci: Šerý R., Urubek, Trochta, Mňačko, Kovář
Branka: Filák O.
Fr. Lhota

Fr. Lhota

v Horní Lidči
Terén po zimní přestávce týmům neumožňuje žádné oslnivé fotbalové představení, takže je zatím k vidění spíše boj uprostřed hřiště. První poločas se hrál vyrovnaný fotbal, ale několik málo šancí si vypracovali pouze domácí. Dva závary se už zdálo, že se míč dostane za brankovou čáru, ale chybělo i trochu štěstí, aby se kulatý nesmysl dostal za brankovou čáru. Jinak se gólmani celkem nudili, za to hráči sváděli tvrdé souboje uprostřed hřiště. Jeden ze skluzů skončil nešťastným pádem útočníka Lidečka a odchodem s podezřením na zlomenou klíční kost.
Druhý poločas se hosté soustředili na udržení bezbrankové remízy, Francovka diktovala tempo hry, ale bohužel z převahy vytěžila jen jednu velkou šanci, když Chmela z blízka střílel levačkou pouze do gólmana. Jinak to byl boj plný tvrdých zákroků až došlo na 80.min., když po celkem nedůležitém souboji skončili na zemi Luděk Matušinec a hostující Honza Novosad, tam si nakopali a oba putovali do sprch po červených kartách. Neštěstím pro Francovku bylo, že se z nařízeného trestňáku hlavou prosadil úplně nehlídaný a neatakovaný Vyškovský, jenž opřel míč nechytatelně o tyčku. 0:1 Hosté za druhý poločas vyprodukovali pouze dvě zakončení mezi tyče, přesto si odvezli všechny tři body. Ale je dobré, že jsme naše borce už viděli procitnout ze zimního spánku po dvou atypických zápasech (umělka na Vsetíně a letiště v Lidči:o), takže se snad dočkáme brzy i prvních bodů.
Sestava: Boško - Matušinec L., Filák T., Mikulín, Zimek - Šerý J., Surovec, Juráň, Matušinec R. - Filák O., Chmela
Náhradníci: Mňačko, Kovář, Šipinka, Šerý R., Veteška
Hostující Francova Lhota sice prohrála první poločas, ale nakonec díky zlepšené produktivitě dosáhla na první jarní vítězství. „Nedali jsme na začátku nějaké šance a pak jsme inkasovali z přímého kopu. Soupeře i za nepříznivého stavu jsme kombinačně přehrávali, ale nedávali jsme šance. Slabou produktivitu jsme rapidně zlepšili po přestávce, kdy soupeři docházely postupně síly a my jsme se konečně brankově prosadili,“ řekl asistent trenéra Francovy Lhoty Petr Pukýš. (zdroj: www.valasskyfotbal.cz)
Branky: 2x Matušinec R., Kovář, Šerý R.
Penalty: 4:3

V utkání dvou rozdílných poločasů nakonec hostující Francovka mohla před penaltami dokonat obrat. „V prvním poločase byli domácí kvalitnější na míči a také důraznější. Dostali jsme dvě branky a museli si v kabině vyříkat, že náš výkon po obrátce musí být jiný. Kluci začali po hřišti jezdit a makat a vyrovnali jsme. Při troše štěstí jsme mohli i vyhrát, ale nakonec to byla zasloužená dělba,“ řekl asistent trenéra Francovy Lhoty Petr Pukýš. (zdroj:
Sestava: Spitzer - Mikulín, Filák L., Rösner, Zimek - Chmela, Šipinka, Šerý J., Juráň, Kovář - Filák O.
Náhradníci: Boško, Veteška, Urubek, Šerý R.
Branky: 2x Chmela

Domácí začali hodně aktivně a už v 6.min. se před brankou v závaru zorientoval nejlépe Chmela a zblízka poslal naše do vedení. 1:0 Ve 14.min. proměnil pokutový kop Juráň. 2:0 Hrál se velmi zajímavý fotbal, který se přeléval ve svižném tempu od branky k brance a obě mužstva byly ofenzivně laděné. Do nebezpečnějších situací se ale dostávali více domácí, což potvrdili dvěma rychlými góly ve 31. a 33. min. když se prosadil dvakrát po sobě výborně hrající Roman Matušinec. 4:0
Francovka herně zvládla i vstup do druhé půle, když unikl po pravé straně Chmela a předložil míč Ondrovi Filákovi před prázdnou branku. Ten ovšem nedokázal skákající míč klepnout mezi tyče a poslal ho placírkou metr vedle. Hosté ale dokázali už ve 47.min. snížit po nedůsledné hře obrany na 4:1. Naši borci trošku vypadli z tempa a další nedůsledností v defenzivní činnosti umožnili Halenkovu návrat do hry 4:2. Francovka naštěstí brzy srovnala hru a opět se hrálo nahoru a dolů. Přesto se do šancí spíše dostávali hosté, kteří k našemu štěstí z úhlu nastřelili jenom tyčku a k závěrečnému tlaku se proto nedostali. Domácí už závěr s přehledem dohráli i přesto, že střídající Mňačko po nějaké minutě na hřišti viděl červenou kartu za podivnou strkanici mimo míč, kdy hráč hostů spadl jak mrtvola, aby v zápětí vyskočil a z vesela hrál dál:o((. Neštěstím pro domácí byl skoro poslední souboj na půlící čáře, když jeden z hostů prošlápl kotník Pavlovi Juráňovi, který si tak nějaký ten týden nezahraje.....
Sestava: Boško
Náhradníci:
Branky: 2x R. Matušinec, Chmela, Juráň
Francovka opět zvládla výborně vstup do utkání. Už v 7.min. vybojoval míč na spojnici dvacítky a brankové čáry Ondra Filák, dloubáčkem našel na penaltě nehlídaného Chmelu, jenž měl dostatek času nechat si míč klesnout až k zemi, kde ho nekompromisně napálil nártem do kisně. 1:0 Hrál se velmi bojovný zápas plný tvrdých, ale čistých osobních soubojů. Postupem času byla herně aktivnější Polanka, ale u branky toho příliš nepředvedla. Domácí tradičně čekali na své rychlé brejky, které tentokrát příliš nevycházely a tak to byl spíš boj mezi dvacítkama. Ve 42. min. se na hranici dvacítky dostal k míči Chmela, uvolnil se kličkou do prava a měl dost času na to aby se rozhlédl a přesně mířenou ranou zvýšil vedení na 2:0.
Hosté ve druhé půli ovládli hru, ale Francovka dobře bránila a v brance zasahoval s klidem výborný Boško. Hosté dokázali snížit v 86.min. po špatném zásahu míče domácí obrany, kdy se k míči dostal hráč Polanky a poslal míč po zemi na bližší tyčku. 2:1 V samém závěru předvedl hezkou robinsonádu Rado, když bravurně chytl hlavičku po rohovém kopu a zachránil tři body pro Francovku. V posledních utkáních září lhotské kraje zálohy, které táhnou spoustu ofenzivních akcí, Roman Matušinec s Tomášem Kovářem a výborně zakončuje Radek Chmela, který se momentálně v šancích moc nemýlí!
Sestava:
Náhradníci
Penalty: 4:2
Hutisku se povedlo ve druhém poločase vrátit do zápasu a nakonec vybojovalo dva body. „My musíme zápas s Francovkou doma vždy otáčet. Hosté hráli v prvním poločase velmi dobře a dali dvě branky z brejků. Jejich rychlostní fotbal byl kvalitní. My jsme po přestávce soupeře přitlačili, začali jsme hrát důrazněji a po zásluze si vynutili penalty. Jsme rádi, že jsme v nich byli úspěšní,“ řekl hrající předseda Hutiska Ondřej Baroš. (převzato: www.valasskyfotbal.cz)
Branky: Filák O.
Hosté začali ve velkém stylu. Bylo jich plné hřiště, neustále ve sprintu a v náběhu za obranu ve třech i více lidech. Francovka inkasovala už v 5.min. z blízka po tečované šmudle těsně vedle klečícího Boška. Navíc přežila několik nadějných šancí Ratiboře. Naštěstí v tomto tempu nemohli dlouho vydržet a domácí se začali brzy prosazovat. V 27.min. zakroutil Chmela trestňák přes zeď přesně k tyči. 1:1 Za tři minuty po minele lhotské obrany, která minula míč na půlce, zakončil samostatný únik do branky hostující Mikula. 1:2 Ve 37. min. Šipinka krásnou nahrávkou do uličky mezi obranu vysunul Kováře, který z úhlu prostřelil gólmana. 2:2 Oba týmy se spoléhaly na rychlé kontry, trošku opomíjejíc střední zálohu, takže to byl fotbal nahoru dolů.
Do druhé půle vstoupila lépe Francovka. Vytvořila si několik příležitostí, až se v 54.min. po úniku prosadil Ondra Filák, který si pohrál s obráncem i gólmanem, zasekávačkou se vrátil před prázdnou branku a poslal domácí do vedení 3:2. V 60.min si na půlce vzal míč Chmela a nechytatelná ohnivá čára směr branka. 4:2 Poté domácí ale výrazně polevili, pustili Raťák do hry, který už v 67. min. využil nedůraznou hru Francovky. 4:3 Domácí od té doby jen horko těžko odvraceli míče od své branky, několik závarů po dlouhých míčích skončilo jen zázrakem mimo branku, ale když už inkasovali, tak radost hostí zhatil praporek pomezního. Lhota měla v závěru dva úniky, ale pojistka nepřišla, takže se strachovala až do závěrečného hvizdu. Zápas trochu připomínal počasí. Hosté začali jako vosy, ale se začínajícím deštíkem jako by jim zvlha křidélka, takže na mokru dominovali domácí, nicméně s vylézajícím sluncem křídla Raťáku zase oschly a závěr jim jednoznačně opět patřil.
Sestava: Boško - Mikulín, Filák L., Filák T., Zimek - Matušinec R., Šipinka, Šerý J., Kovář - Filák O., Chmela
Branky: 2x Chmela, Filák O., Kovář
Domácí se drželi první poločas, pak zkolabovali. V brance poražených nastoupil na jaře již pátý brankář, bývalý hráč z pole Michal Goláň. „V prvním poločase to byl naprosto vyrovnaný zápas. Ve druhém poločase jsem nepochopil, co se s námi stalo. Dostali jsme tři branky za osm minut a úplně přestali hrát. Pak už nás soupeř přehrál,“ řekl předseda Lhoty u Vsetína Petr Orság. (převzato: valasskyfotbal.cz)
Branky: 88. Doležel – 12. Kovář, 51. Filák, 53., 59. a 73. Chmela.