4. Prostř. Bečva 26 16 0 10 64:36 49 2 3
12. Hrachovec 26 8 0 18 37:74 24 1 1
13. Jablůnka 25 7 0 18 27:70 23 1 3
14. Vizovice 26 5 0 21 34:67 18 0 3
Novým trenérem týmu mužů se stává Mojmír "Dušan" Jaroš, jenž povýšil od družstva dorostenců. Je aktivním hráčem Vsetína a navíc všeho co obsahuje míček či puk, tož to bude nejak muset zkombinovat.
Na lavce nahradí velmi úspěšného Karla Matůša, kterému Děkujeme za odvedenou práci i zábavné vložky při zápasech:o))
U dorostu zůstává Zdeněk Kindl a doplního ho Tomáš Filák (mladý šozda) bo je po operaci kolene.
Všem přejeme spousty zábavy, pěkných zážitků a když se jim podaří nějaký úspěch vůbec sa nebráníme!!

PS: Rozborka bude na schůzi............:o)))))))

Díky absencím v základní sestavě Francovka zahájila nový ročník trošku překvapivě výhrou nad neohleděným soupeřem z Vizovic. Celý zápas se hrál vyrovnaný fotbal, hosté byli o něco lepší na míči, domácí zase nebezpečnější z brejkových situací. Vizovice hrozili především vzduchem po dobře zahrávaných trestňácích, ale dobře fungující obrana domácích tentokrát i výborně hlavičkovala! Francovka měla několik brejkových situací, které ale nedokázala zužitkovat. Prosadili se nakonec po dlouhém trestňáku, který brankař boxoval nedůrazně, k míči se dostal Roman Matušinec, udělal kliku do středu a jeho zakončení s pomocí obránce zapadlo do sítě. 1:0 Brzy na to Francovka přežila se štěstím zaváhání brankáře, který v zapadajícím slunci lehce podběhl míč a dloubnul ho za sebe směr branka. Na čáře však dokázal Ondra Mikulín míč vyhlavičkovat.
Druhou půlku domácí odstartovali náporem. Střídající Chmela odcentroval na hlavu Oty Zimka, jehož zakončení brankář bravurně vyrazil na roh. Pak hosté zahrávali trestňák, nastřelili zeď a po rychlém brejku, když se pěkně na půlce uvolnil Mara Kindl a poslal míč na Ondru Filáka, který udělal kliku stoperovi a s klidem poslal míč k tyči. 2:0 Hosté začali kupit chyby v rozehrávce a po jedné z nich se řítil sám na brankáře Chmela. Zezadu ho chytil stoper rukama. Čenda sice zkusil utěkat kus aj s nim na zádech, ale když sa ani po pěti metroch nepustil, rozhodčí nakonec písknul a udělil správně červenou kartu. Pak už domácí vsadili na údržbu, místy sice trochu moc zalezli, ale tři body už udrželi v podstatě bez nervů. Precizní výkon především směrem dozadu ve spojení s rychlíky vepředu na hostující pomalejší obránce platil dokonale.
Sestava: Filák M. – Mňačko, Filák L., Matušinec L., Mikulín – Matušinec R., Filák O., Kindl M., Pukýš – Zimek O., Kuriš M.
Náhradníci: Zimek R., Zimek P., Spitzer
Branky: Matušinec R., Filák O.
Domácí před bezmála dvěma stovkami fanoušků nastoupili s odhodláním vyhrát první domácí utkání a zároveň vrátit Francově Lhotě porážku z jara uplynulé sezony. Nastoupili bez zraněných Martina Fiuráška, Pavla Kysučana, Davida Hartmana a Laca Fiuráška, který již hrál svůj první zápas po přestupu v dresu Byniny v okresním přeboru. Již v 9. minutě zahrozil hostující Kindl, ale jeho těžkou střelu domácí Aleš Jurajda vychytal. Ve 13. minutě se dostal ke střele domácí Patrik Kubáň, jeho střela za přispění teče obránce skončila v síti a domácí vedli 1:0. Následovaly šance, více ze strany domácích, ale brankový efekt nepřišel. Až ve 35. minutě poslal centr Marek Polášek na Patrika Kubáně a ten krásným lobem upravil skóre na 2:0. Tím také skončil první poločas. Do druhého poločasu nastoupili domácí dosti laxně, hosté byli útočnější, v 65. minutě vyslal dělovku hostující Matušinec, ovšem pozorný Aleš Jurajda zázračně vychytal. O dvě minuty později po krásné akci hostí Ondřej Filák – Ota Zimek posledně jmenovaný skóroval a dostal hosty do hry – 2:1.Tato branka naštěstí dostala domácí opět do útočné hry, ze které se v 73. minutě zrodila krásná branka střídajícího Lukáše Křenka st. Domácí vedli 3:1 a tento výsledek byl konečný. (zdroj: Valašský deník)
Branka: Zimek O.
První poločas se hrál vyrovnaný fotbal. Oba týmy měly velké problémy se prodrat do zakončení přes pozorně hrající obrany a tak toho k vidění u branek moc nebylo. Přesto byli domácí o něco bojovnější i nebezpečnější. Nejzajímavějším momentem pak byl trestný kop zahraný Chmelou, který dělovkou vyprášil rukavice hostujícímu brankáři.
Druhá půle se již odehrála převážně na polovině hostí, kteří se soustředili na udržení bezbrankového stavu. Francovka je zmáčkla na jejich polovině, což se jim stalo osydným v 65.min. když po delším obléhání branky se k míči dostal Chmela, posunul si míč vedle obránce a poslal ho kolem vyběhnutého gólmana. 1:0 (moc jsem to neviděl bo jsem stál zrovna na pivo) Deset minut na to se prosadil Ondra Filák. 2:0 (to jsem neviděl vůbec, furt jsem eště čekal na pivo:o) Pak se konečně ke slovu dostali hosté a ve své jediné velké šanci nechali vyniktnout Spitzera v brance, jenž bravurně vyrazil dělovku efektním zákrokem na roh. Závěrečnou tečku udělal opět Chmela, když v souboji přetlačil obránce a sám před gólmanem poslal míč křížnou střelou do branky. 3:0 Francovka tak ozdobila svůj dobrý a bojovný výkon brankama i přes několik absencí v sestavě a navíc s několika hráči se zažívacími problémy (tož nevím co to ti dorostenci v sobotu hulili za svinstvo:o)))))).
Sestava: Spitzer - Mňačko, Filák L., Rösner, Pukýš - Matušinec R., Surovec, Chmela, Zimek R. - Filák O., Zimek O.
Náhradníci: Kořének, Zimek P.
Branky: 2x Chmela, Filák O.
Celý zápas se hrál vyrovnaný fotbal. Velké šance se střídaly na obou stranách, ale díky skvělému Boškovi v brance byla nakonec šťastnější Francovka. První branku vstřelil v 17.min. Chmela a o druhou se postaral v závěru v 82.min. Robin Zimek.
Branky: Chmela, Zimek R.
Hosté z Prlova přijeli do Lhoty v oslabené sestavě a na výkonu to bylo znát. Domácí byli lepším mužstvem a také šli poprvé do vedení. Ve 23. minutě se odhodlal levačkou ke střele z dálky Radek Chmela, který tak gólem na 1:0 potvrdil vynikající formu. O čtvrt hodinu později byl náskok domácích dvoubrankový. Matador a kanonýr v jedné osobě, Ota Zimek vystihl zpětnou nahrávku obrany, šel sám na bránu a krásným dloubáčkem přeloboval hostujícího gólmana Ševčíka – 2:0. Jednalo se o moment, který se rozhodně zapíše do historických análů, tento gól byl totiž jeho 200. za Francovku a suveréně vevodí historické tabulce střelců! Hosté se však nevzdali a ještě do šatny dokázali snížit, trefil se útočník Jaroslav Hajda – 2:1. Branka padla po špatné rozehrávce, když nahrávka do středu přeskočila nohu dvěma hráčům domácích, míče se ujal Hajda a šel sám na gólmana.
Druhý poločas už nenabídl tolik branek a šancí, domácí kontrolovali hru a nepouštěli Prlov příliš na vlastní polovinu. Hostům pravděpodobně došly síly, a tak to byli domácí, kteří se dostali opět to dvougólového trháku, chyběly totiž čtyři minuty do konce, když hřebíček do hostující rakve zasadil obránce Michal Rösner – 3:1. Jeho "nechytatelný" skákavý trestňák kolem zdi do prostředa branky, jednoznačně padá na vrub brankáři. Ke konci zápasu se ještě mohl do statistik zapsat Ondřej Filák, ale minul. Zápas to nebyl nejkrásnější, ale tři body sú.
Sestava: Boško - Mikulín, Filák L., Rösner, Matušinec L. - Matušinec R., Surovec, Chmela, Pukýš - Filák O., Zimek O.
Náhradníci: Mňačko, Zimek R., Kuriš M., Spitzer
Branky: Chmela, Zimek O., Rösner
V teplém nedělním odpoledni byl k vidění pohledný fotbal s převahou domácích, jen ten rozhodčí je ňákej divnej! Kýr opět ukazoval, že je arogantní trouba a honí si ego na zeleném pažitu! Při jeho debilních výrocích je až s podivem, že oba týmy zachovaly chladnou hlavu a nepokopaly se navzájem.
Úvodní minuty patřily hostům, především díky kostrbaté rozehrávce domácích. Největší šanci Jablůnky po špatné malé domů zachránil dobrým vyběhnutím Boško. Postupně se Francovka rozehrála a začala se tlačit do šancí. Nejprve několik zpětných nahrávek a centrů nenašlo adresáta. Ale dočkala se když Mara Kindl vystřelil levačkou, míč za obranou zpracoval Roman Matušinec a z blízka ho napálil pod břevno. 1:0 Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale lhotská obrana fungovala perfektně a soupeře do ničeho nepustila.
Druhá půle se i přes nepřízeň sudího odehrála převážně na hostující polovině. Domácí hráli s obrovským nasazením i chutí, navíc se jim dařila kombinace. Druhou branku přidal Mara Kindl poté, co se proháčkoval dvacítkou přes tři hráče a z úhlu poslal míč pod břevno u bližší tyče. 2:0 Potom z blízka nedokázal do branky protlačit míč Maca Kuriš. Dvakrát z trestňáku vyprášil rukavice brankáři Mara Kindl, který v závěru dobrý výkon korunoval svojí druhou brankou. 3:0 Navíc k předvedené smekám za to, že ogaři udržali nervy na uzdě a nenechali se zbytečně vytočit po úmyslně otočených vyrocích pána s píšťalkou...
Sestava: Boško - Mňačko, Filák L., Matušinec L., Mikulín - Matušinec R., Chmela, Kindl Z., Pukýš - Filák O., Kindl M.
Branky: 2x Kindl M., Matušinec R.
Domácí se ujali vedení už v 5.minutě. Hrál se zajímavý fotbal nahoru dolů a o něco aktivnější před brankou byla Francovka, která se snažila o vyrovnání. Především několikrát pálil nebezpečně Chmela, ale bohužel těsně vedle.
Druhá půle už patřila domácím. Ti v klidu kontrolovali hru, zatlačili Francovku na její polovinu, což se projevilo v 70.min. když zvýšili svůj náskok po centru hlavou. 2:0 Tečku za utkáním udělaly opět Kačice v 88.min. když opět hlavou po centru zvýšily své vedení. 3:0 Naši bojovali, ale jako by jim došla ve druhé půli šťáva.
Sestava: Boško - Mikulín, Filák L., Rösner, Mňačko - Matušinec R., Chmela, Zimek R., Pukýš - Filák O., Kuriš M.
Náhradníci: Daněk, Kindl M., Spitzer