Francovka potřebovala k jistotě záchrany uhrát aspoň 2b. Domácí po kácení máje nebyli v optimální pohodě a navíc jim o nic nešlo, přesto byli fotbalovější. Bojovně naladěná Francovka se ujala vedení z trestňáku Zdeňka Kindla a vlastní brance po hlavičkovém souboji Rösnera s domácími obránci. Domácí po té utkání zdramatizovali, ale jejich závěrečný nápor už Lhocané dokázali ukopat a zajistit si příslušnost v krajských soutěžích. Hoši děkujem! :o))
Branky: Kindl Z., Rösner
Skvělá fazona Valašské Polanky nebere konce. Polanští borci zvítězili podesáté za sebou a nakonec mají teoretickou naději i na postup. Polančané se ve Francové Lhotě, která se bije o záchranu, rychle adaptovali a měli více ze hry od počátku utkání. Ve skóre se převaha Polančanů poprvé projevila v 10. minutě, to se nejprve po perfektní přihrávce Filipa Mačka hnal do zakončení Řezníček, jeho pokus brankář Spitzer vyrazil na roh, po něm se před brankářem domácího celku nejlépe orientoval Šafařík a dostal míč za jeho záda – 0:1. Další šance měl na noze Ondřej Adámek a po něm také Gergela, zkušený mazák však recept na Spitzera připravoval marně. Až teprve v 36. minutě si poradil Novák, polanský záložník využil zmatku v domácí obraně a poslal míč do odkryté brány Francovy Lhoty.

Začátek druhé půle napovídal, že Francova Lhota stojí o 1. B třídu. Domácí se snažili a začali Polančany tlačit, odměnou jim byla 50. minuta, to Filák rozehrál standardní situaci, aby Matušinec poslal hlavičku za Ondrovy záda – 1:2. Francova Lhota vycítila šanci srovnat, ale polanská obrana dokázala odolávat útokům soupeře. V 60. minutě zahrozil hostující Novák, ale jeho střela jen míjela Spitzerovu bránu. V 64. minutě už se však Novák nemýlil, míč si postavil ke standardní situaci a pohlednou střelou k tyči vrátil Polančanům dvoubrankové vedení, v ten moment už nikdo nepochyboval o zaslouženém triumfu Valašské Polanky. (zdroj: valašský deník)
Branka: Matušinec L.

V souboji dvou Lhotských ponorek začala líp Francovka, když se v závěru poločasu prosadil Chmela. Nicméně hostům opět utekl vstup do druhé půle, když dostali dvě rychlé branky. Poté se z dálky prosadili domácí po třetí a v závěru ještě dokončili francolhotské trápení čtvrtou brankou. A tak dopadla naša ponorka tvrdě na sestupové dno, ze kterého už na hladinu vede těžká, přetěžká cesta, při které tři body ze šesti asi nic neřeší. Nebo kdyby se sešlo několik málo pravděpodobných výsledků např. výhra Janové nad Raťákem......
Branka: Chmela

Domácí byli od začátku aktivnější i nebezpečnější. Nicméně byla na nich občas patrná nervozita a přemíra snahy při kombinaci, asi vyplývající z nutnosti získat nějaké body. Přesto první stopercentku si vypracovali hosté. Přesný centr na malé vápno zakončil osamocený záložník Zašové trestuhodně vysoko nad! Z následného útoku se prosadil Ota Zimek a minutu na to se po centru z pravé strany dostal k dorážce Chmela. 2:0 Francovka v tu chvíli opanovala hru a z následného tlaku v závěru poločasu vytěžila třetí branku, když ve skluzu posunul míč za tyč Rösner. 3:0
Klidná druhá půle skončila dřív, než sem si stihl donést pivo od výčepu. V úvodu hosté snížili z trestňáku po zaváhání gólmana, kterému míč prošel pod rukama. Za pár minut bylo ještě hůř, když se z rychlého protiútoku prosadil křížnou střelou útočník hostí. 3:2  Domácí naštěstí nezpanikařili, dál si hráli svoje a vypracovali si několik dobrých šancí. Zašová se naštěstí zmohla pouze na dvě nebezpečné střely které Boško zlikvidoval. Nakonec přidal pojistku Tomáš Filák, když přetažený centr obloukem poslal křížem branky, kde se štestím propadl do sítě. 4:2 Francovka tak brala zasloužené a hlavně vybojované tří body.
Sestava: Boško - Mňačko, Filák L., Rösner, Mikulín - Matušinec, Surovec, Kindl Z., Filák O. - Zimek O., Chmela
Náhradníci: Brlica, Filák T., Spitzer, Zimek R.
Branky: Filák T., Chmela, Rösner, Zimek O.
Francovka vsadila vše na defenzivní taktiku. První poločas hrála pečlivě a zodpovědně, ale dopředu se žádný brejk nepodařilo dotáhnout až k zakončení. Nejnebezpečnější tak byla střela Zdeňka Kindla ze střední vzálenosti, která letěla těsně vedle tyčky. Domácí drželi míč, nicméně jejich kreativita stačila pouze na nakopávání míčů převážně od půlící čářy. Přesto se dostali ke čtyřem gólovým hlavičkám, pohříchu zakončených vysoko nad!
Do druhé půle se zapojil tahoun lhotského týmu Chmela. Tím se stala Francovka výrazně nebezpečnější v rychlých kontrech. S ubývajícími silami se postupně domácí dostávali do většího tlaku, ale flákaná se jim moc nedařila. Několikrát zahodili i zakončení sami před gólmanem a tak přišel trest. Po rychlém přesunutí hry se dostal k míči Chmela a sám před gólmanem poslal míč k tyči. 0:1 Brzy na to nedokázal Chmela zvýšit, když sám před brankou, ale na dlouhou nohu jen vyprášil brankářovy rukavice. Do třetice pak nedokázal propasírovat míč od lajny na Zimka stojícího na dvacítce v okruhu 20m úplně osamoceného. Potom se domácí vzchopili k závěrčnému tlaku. Několik minut před koncem došlo na nedomluvu obránců s gólmanem a propadlý míč uklidil útočník bezproblému do sítě. 1:1 Navíc v nadstaveném času, rozhodčí domácím odpustil jasný faul na půlce!! Nejenom že tím pádem zastavil protiútok, ale z následného nákopu navíc po závaru a zmatcích v obraně přišla rozhodující branka. 2:1 Ogaři celý zápas bojovali, hráli zodpovědně a nebýt zpackaného závěru, mohly být překvapivé body z derby, místo toho následuje sešup tabulkou skoro až na dno.....
Sestava: Spitzer - Mňačko, Filák L., Rösner, Mikulín - Matušinec, Kindl Z., Surovec, Filák T. - Zimek O., Filák O.
Náhradníci: Zimek R., Matůš, Chmela
Hosté od začátku utkání Francovku přehrávali a byli daleko fotbalovější. Domácí si nebyli schopní rozumně přihrát a většina zpracování míče probíhajíc na čtyři a více dotyků bylo smutné. Takže když se to sečetlo, bylo z toho utrpení, které rozčeřil v prvním poločase pěknou střelou Oťas a ve druhém Mara Kindl, který orazítkoval tyč. To bylo z naší strany vše. Hosté se dostali v první půli ke třem nebezpečným hlavičkám a samostatný únik po zaváhání obrany zahasil Lukáš Filák těsně před dvacítkou, jen za cenu žluté karty.
Druhá půle začala špatně. Tři rychlé a snadné branky rozhodly během deseti minut. Trestňák z dálky si při pokusu o odkop ztečoval do branky Ondra Mikulín. 0:1 Rychlé přenesení hry a náběh útočníka za stopery, jenž dokázal v tísni poslat míč do branky. 0:2 Chytré zakončení od střídaček kolem vysunutého gólmana. 0:3 Po krátké bezbrankové mezihře přiletěly další dva hřebíčky do rakve. Přehození brankáře chtěl Boško vytěsnit nad břevno, ale dopadlo pod břevno. 0:4 Centr, hlava, gól. 0:5  To sa občas stává, že vyhraje ten lepší. Né často, ale stává:o))))
Sestava: Boško - Mňačko, Filák L., Rösner, Mikulín - Matušinec R., Kindl Z., Filák T., Filák O. - Zimek O., Kindl M.
Náhradníci: Brlica, Zimek R., Matůš
Francovka své šance spálila a hostům ke třem bodům nakonec stačila tečovaná střela podobně jako Plzni na Spartě.
Branky: Kindl M., Kindl Z.