Francovka byla po většinu zápasu aktivnější, ale u branky úplně planá, prej.....

Derby na úvod jara přineslo zajímavý zápas. Kvalitou to odpovídalo konfrontaci ze špice tabulky. Do 15. minuty ukazovali rychlíci z Francovky, že s nimi bude mít domácí obrana po celý zápas spoustu práce. V 18. minutě vysunul mezi obránce Tomáš Číž Lukáše Vaculku a vracející se kanonýr obešel v úniku i vybíhajícího brankáře – 1:0. Ve 25. minutě chyboval hostující stoper a Františák šel sám na brankáře. Jeho lob skončil nad brankou. Ve 30. minutě se prezentoval hezkou střelou z odraženého míče Vaculka, ale jeho projektil prosvištěl jen těsně vedle hostující branky. Francovka i po přestávce pokračovala v rychlé hře, ale domácí obrana si křídelní hru soupeře pohlídala. Začalo pršet a na těžším terénu to byl velký boj. Z mála šancí stála za zmínku již jen 83. minuta, kdy nedotlačili z lajny míč do hostující branky Františák s Levkem. (zdroj: Valašský deník)
Krásné nedělní odpoledne zvalo na čepa a fotbal. Nakonec zůstalo jen u piva, bo fotbal sa na hřišti nehrál ani náhodou. Míč strávil většinu svého pobytu ve vzduchu a dvaadvacet čutálistů sa za devadesát minut nezmohlo na žádnou pěknou fotbalovou akci. Lidečko aspoň vydolovalo dvě branky ze skrumáže, ale vypracované akce to rozhodně nebyly. Aleš Číž (asi nejlepší hráč francovky:o) pak ve druhé půli zazdil dvě tutovky, když sám před gólmanem pálil hódně vedle. Takže nejfotbalovější okamžiky se odehrály o půli, když si děcka kopali na branku!! Ale nevadí, někdy to prostě nejde..
Sestava: Koleník - Mňačko, Bambuch R., Filák L., Mikulín - Chmela R., Kindl Z., Rösner, Matušinec - Kindl M., Kuriš T.
Náhradníci: Bambuch M., Chmela M., Kuriš M. (tři Martini na střídačce? zajímavé...) Boško
V Ratiboři to byla fotbalová přestřelka. Ve 25. minutě chytil domácí brankář Navrátil hlavičku Bambucha. V 31. minutě chytil hostující brankář Kolínek penaltu Galetkovi, ta byla nařízena po nedovoleném zákroku na Barčáka. V 38. minutě si na centr Lukáše nejvýše vyskočil Barčák a zavěsil – 1:0. Hned po přestávce hosté srovnali. Chmela namazal před prázdnou branku Matušincovi – 1:1. V 63. minutě se z otočky trefil Bambuch a hosté skóre pohnuli na svou stranu – 1:2. V 72. minutě vyrazil Navrátil přímý kop Mňačka přímo ke Kindlovi – 1:3. V 73. minutě oslabil domácí svým vyloučením po druhé žluté kartě Galetka. V 82. minutě zahrávali domácí nepřímý volný kop uvnitř pokutového území soupeře a Olšák zápas zdramatizoval – 2:3. Závěr orámoval další dvě penalty. V 87. minutě byl faulovaný Chmela a sám postižený přidal čtvrtou branku Francovky – 2:4. V 89. minutě po faulu na Daňu už jen snížil z další penalty Olšák na konečných 3:4.(zdroj:Valašský deník)
Branky: Bambuch M., Chmela R., Kindl Z., Matušinec
Francovka projela i třetí jarní derby, ale tentokrát to byl aspoň dívatelný fotbal. Oba týmy se snažily o hru po zemi a vytvářely si i velké šance. Do zápasu vstoupili lépe hosté z Horneho Srnieho (no, aj pár Lidčanů by sa našlo:o))) Měli územní převahu, ale hrozili především ve vzdušných soubojích po rohových kopech. Po dvaceti minutách se po bídně zahraném autu hostí dostal míč křížem hřiště na osamoceného Radka Chmelu. Ten posadil na zadek dva obránce a z 12-ti metrů prostřelil brankáře. 1:0 Domácí viditelně ožili a vypracovali si do poločasu několik velkých příležitostí. Několik střel z dálky o zem na mokrém trávníku potrápilo oba brankáře. Největší šanci měl Roman Matušinec?, když po uvolnění na levé straně zblízka neprostřelil gólmana u tyče.
Do druhé půle vstoupila Francovka hodně vlažně a hned v úvodu musel Koleník v brance likvidovat dvě velké šance hostí. Brzy na to se po centru dostal k odraženému míči na hranici pencky osamocený lidčanský záložník a umístnil míč přes chumel lidí přesně k tyči. 1:1 Lhocanům začala váznout kombinace a střed hřiště opanoval hostující Jura Seidl, který jezdil jak motorový myšák. Po jednom z rohů se prosadil hlavou levý bek hostí. 1:2 Následovalo uvolnění Chmely, který sám před gólmanem lehce otřel míč o jeho nohu a zakončil těsně vedle. Do útoku se vypravil Roman Bambuch a nějakých 10.min před koncem si vykoledoval penaltu. Tu při své (ASI) derniéře bezpečně proměnil Mara Fichtel. 2:2 V 90.min pak zkusil štěstí zdálky lidčanský obránce a míč na rychlém trávníku proklouzl nešťastně pod tělem padajícího gólmana do branky. Remízový zápas tak nakonec získali hosté ze zachraňujícího se Horného Srnie:o)
Sestava: Koleník - Matušinec L., Bambuch R., Rösner, Filák L. - Matušinec R., Kindl Z., Kindl M., Chmela R. - Mňačko, Kuriš T.
Náhradníci: Bambuch M., Daněk, Fichtel, Kuriš M., Surovec
Branky: Chmela, Fichtel
Hovězí poprvé v sezoně skórovalo a hned z toho byly tři body. Vítězství se ale nerodilo lehce. Ačkoliv měli po většinu zápasu Hověžané převahu, vytvořené šance se jim však nedařilo přetavovat v branky. Nejprve Kučerovu hlavičku vykopl od branky obránce, podobně skončila i akce Zádilského, ujala se až pohotová dorážka Šrámka – 1:0. Po něm mohl klid do nohou domácích dostat Juřica, dorážku z malého vápna ale obětavým zákrokem srazil obránce na roh. Juřica si pak mohl spravit chuť po střele z 25 metrů, brankář Koleník ale efektním zákrokem míč vyrazil. Hosté mohli trestat v závěru poločasu. Míč se po rohovém kopu nebezpečně ochomýtal kolem pokutového území, cestu do sítě Hověžanů si ale nakonec nenašel. Druhý poločas pokračoval v zajetých kolejích. Hosté, sázející především na rychlostně vybaveného Chmelu s Matušincem, se do šancí moc nedostávali, nepřesná hra Hověžanů zase oku diváka moc nelahodila. Přesto mohli domácí opět skórovat. Zádilského však dvakrát vychytal Koleník. Francova Lhota mohla vyrovnat z nebezpečného přímého kopu Kindla, hostující kapitán však mířil hodně vedle. V závěru měli pak hosté smůlu. Po chybě domácí obrany se totiž před prázdnou brankou ocitl Bambuch, ale trefil pouze tyč. Hovězí tak získalo tři důležité body. (zdroj:Valašský deník)
Hosté byli po celý zápas lepším týmem. Francovka se v jarní části potýká s výrazným poklesem formy, kdy jí vázne souhra a chybí alespoň pár přesných nahrávek za sebou. Hosté se hned v úvodu ujali vedení 0:2. O chvilkové zdramatizování se postaral Zdeňa Kindl, když jeho trestňák ze strany prolétl dvacítkou a bez jediného zásahu zapadl do branky. 1:2 Do poločasu ovšem hosté přidali další dvě branky a bylo vymalované. 1:4
Druhý poločas se nesl v podobném duchu. Domácím se nedala upřít snaha, nicméně nemělo to hlavu ani patu:o( O druhý zářez na pažbě se postaral znovu Zdeněk Kindl, když podobně jako při první brance nachytal hostujícího gólmana a trestňák od lajny poslal do sítě bez spolupráce s kýmkoliv na hřišti. 2:4 Hosté odpověděli z rohového kopu hlavičkou. 2:5 Pak se do šance řítil Chmela, obrana ho stihla podkopnůt jak zemák ještě před velkým vápnem. Následný trestňák skončil mimo tři tyče. Hosté v závěru zazdily dvě tutovky, když se blýskl Koleník v brance. Z pěti obdržených branek byly dvě z tresńáku přes zeď, jedna z penalty, jedna z rohu, takže rozhodly standartky.
Sestava: Koleník - Mikulín, Bambuch R., Rösner, Filák L. - Matušinec R., Surovec, Kindl Z., Chmela R. - Bambuch M., Kuriš T.
Náhradníci: Boško, Filák O., Chmela M., Mňačko
Branky: 2x Kindl Z.
Francovka dorazila bez několika opor a z obvyklého základu nastoupilo pouze šest hráčů. Střídačku tvořili dorostenci, kteří navíc přijeli přímo ze svého zápasu (kde konečně zabodovali 2:2). Chyběla hlavně celá záloha! Na betonovém hřišti (Jablůnka je asi ve srážkovém stínu, bo jinak nechápu jak může být v tomto počasí tak ztvrdlé hřiště!) si hned v úvodu zvrtnul kotník Tomáš Kuriš a musel střídat. Oba týmy se snažily o hru po zemi, ale míč poskakoval jak postřelený srnec, takže mnoho fotbalu k vidění nebylo. Nákopy zase bral větr do pryč a tak si brankáři první poločas na míč moc nešáhli. Domácí se ujali vedení po rohovém kopu, když se jejich osamocený hráč musel ke své hlavičce ohnút a v klidu skóroval. 1:0
Jablůnka ve druhé půli s větrem v zádech ožila, byla trochu aktivnější a o vyrovnání se snažící hosté otvírali ve své obraně garážové vrata do kořán. Domácí své šance zazdili většinou vysoko i daleko a nakonec jim pojistku nabídla až hrubka Francovky. Ta zahrávala trestňák na polovině domácích, pokus o rychlou rozehrávku zachytili domácí, odkopli míč za osamoceného stopera hostí, ten bohužel zakopl o krtka, spadl a osamocený útočník pohodlně v úniku zvýšil po kličce brankáři. 2:0
Francovka si za celý zápas vypracovala jedinou šanci a tak zaslouženě prohrála.
Sestava: Boško - Filák L., Bambuch R., Rösner, Mikulín - Chmela M., Kuriš M., Surovec, Daněk - Kuriš T., Kindl R.
Náhradníci: Filák O., Filák T., Zimek, Matůš
V neustálém dešti si fandové těžko hledali cestu, ale nakonec se pár věrných našlo a nebylo jich zas tak málo:o) Domácí odehráli prvních deset minut v deseti lidech, protože se čekalo až Radek Chmela dohasí žízeň na hasičské soutěži. Po jeho příchodu se brzy Lhoty ujaly vedení, když Chmela doklepl zblízka míč do branky, který po prudkém přízemním centru gólman neudržel. 1:0 Janová byla do poločasu fotbalovějším týmem, ale v útoku úplně bezzubá. Na mokrém trávníku se dostali do jednoho úniku, ten ovšem bravurně zlikvidoval Boško. Francovka držel míč míň, ale byla nebezpečnější. Nakonec se trefil z trestňáku Zdeněk Kindl, když prostřelil rozestoupenou zeď přesně za tyčku. 2:0
V úvodu druhého dějství vyšel domácím rychlý kontr. Bambuch předložil prudký míč na malé vápno Chmelovi, ten nechtě přiklepl zpátky a Roman doklepl z metra do kisně. 3:0 Předtím ještě stihl spálit šanci Chmela. Pak se hosté dostali po chybách obrany do dvou samostatných úniků, ale oba zázračně Boško vytěsnil mimo tyče. Další nájezd domácích po úniku zakončil Mara Kindl. 4:0 Nutno dodat, že zvětšující se kaluže měly na chybách v defenzivě značný podíl u obou týmů. V poslední minutě přizvedl Tomáš Filák hlavou trestňák přímo k tyči. 5:0 Domácí se na vítězství příliš nenadřeli. Hostům chyběla nějaká větší bojovnost, protože jen si nahrávat nestačí, kór na takovém terénu. Velkou pochvalu zaslouží Boško v brance a Reca, bo sa jako jeden z mála na mokru nenechal obejít bez boje jak tyčka do rajčat a ve vzduchu bezchybný:o)
Sestava: Boško - Mňačko, Filák L., Rösner, Kuriš M. - Filák T., Kindl Z., Chmela R., Kindl R. - Bambuch R., Kindl M.
Náhradníci: Chmela M., Daněk, Zimek
Branky: Chmela R., Kindl Z., Bambuch, Kindl M., Filák T.