Až na začátek druhého poločasu měli hosté opticky více ze hry, ale za celé utkání domácího brankaře Podmola vážněji neohrozili. Své jediné branky docílili až v 85. minutě z pokutového kopu, kdy úspěšným exekutorem byl Marek Kindl. Po dlouhotrvající zimě, na podmáčené a nepříliš rovné hrací ploše měli obětavě hrající hráči Choryně několik světlých okamžiků, kterých také dokázali využít. Na první gól si diváci museli počkat až do 38. minuty. Brankář hostů Michal Filák fauloval v pokutovém území domácího útočníka Luboše Hadvičáka a nařízenou penaltu proměnil Jakub Vedral - 1:0. Choryni pak vyšel nástup do 2. poločasu. Ve 47. minutě sklepl L. Hadvičák centrovaný míč na staronovou posilu Petra Žlebka a jeho střela z dvaceti metrů skončila v síti branky hostů - 2:0. Za deset minut si to oba jmenovaní hráči zopakovali, přihrával Žlebek a obraně Fr. Lhoty utekl L. Hadvičák, kličku udělal i brankáři a zvýšil na 3:0. Za malý okamžik byl L. Hadvičák opět v samostatném úniku, ale se svou šanci naložil prachbídně a jeho nedůraznou střelu brankář hostů kryl. Pak už domácí hájili vedení a nebýt nedovoleného zákroku Kováře na kapitána hostů Bambucha, po kterém následoval pokutový kop, tak by z utkání vyšli i s čistým štítem. (zdroj: Valašský deník)

Sestava: Filák M. - Mikulín, Bambuch R., Rösner, Filák L. - Bambuch M., Surovec, Kindl M., Chmela - Sucháček, Hrbáček

Branka: Kindl Marek

Francovka vstoupila do utkání dobře, když se po pravé straně uvolnil Marek Kindl a šel z úhlu sám na gólmana. Míč bohužel prosvištěl pokutovým územím mimo branku. Poté se hrál nemastný neslaný vyrovnaný fotbal bez velkých šancí. Do poločasu oba týmy zahrozily pouze každý jednou střelou z velké dálky s čímž si gólmani poradili bez velkých potíží.

Hosté do druhé půle vstoupili aktivněji, trochu pootevřeli obranu, čehož rychlonozí domácí ihned využili. Posunutí Martina Bambucha do útoku značně prospělo hře, páč jeho důraz na zakulacené obránce hostí platil. Nejdříve si míč za obranu doběhl Sucháček, zavezl ho z levé strany do dvacítky, tam na zadek posadil stopera, dalšímu hráči udělal kličku do středu a pravačkou zavěsil vedle gólmana. 1:0 (Vyzdvihuju Suňu, protože už první skluz stopera zaváněl pencků, ale on to ustál a dohrál do branky. Rozhodčí by to stejně nepískl:o))  Vzápětí vysunul Sucháček po levé straně do brejku Chmelu, ten se neunáhlil a předložil míč na penaltu osamocenému Matušincovi, který se štěstím a asi na třikrát, protlačil míč přes brankáře do sítě. 2:0 Od té chvíle už hosté na precizní defenzivu rezignovali a Francovka je několikrát rozebrala do posledního šroubečku. Na tři nula zvýšil Martin Bambuch, když obral o míč obránce na brankové čáře a z velkého úhlu pěkně zakroutil míč k zadní tyči.  Na čtyři nula zvýšil Mara Kindl. Brankový účet uzavřel Chmela, když šel sám na gólmana, kterému nasadil housle. 5:0 Domácí během druhé půle ještě zazdili několik tutovek, ale to je trápit tentokrát  opravdu nemuselo:o)

Sestava: Filák M. - Filák L., Bambuch R., Rösner, Surovec - Bambuch M., Kindl Z., Kindl M., Chmela - Sucháček, Matušinec

Náhradníci: Kuriš, Mikulín, Chmela M.

Branky: Sucháček, Matušinec, Bambuch M., Chmela, Kindl M.

Prvopoločasovou přestřelku zahájili hosté už kolem čtvrté minuty, když po špatně odvráceném míči křížem dvacítky zavěsil dělovkou od břevna záložník Hrachovce. 0:1 Za dvě minuty po bleskovém výpadu z vlastní poloviny šel sám na gólmana Chmela. 1:1  Vzápětí selhal sám před gólmanem útočník hostů, jehož zakončení zlikvidoval nohou Boško. Francovka se dostala do vedení bombou do šíby, kterou vyslal Mara Kindl levačkou. 2:1 Hrachovci docházely evidentně síly už v první půli, přesto jim defenziva domácích umožnila vyrovnat, když se nepodařená střela odrazila od zad Kuriše do sítě. 2:2 Po krásné narážečce se ocitl před brankářem osamocený Sucháček, jenž dloubnul míč přes padajícího brankáře. 3:2 Defenzivní práce domácích byla tentokrát velice nedůrazná což značilo big katastrofen! Takže krajní záložník Hrachovce minutu před přestávkou v klidu doběhl z půlky až ke gólmanovi domácích a křížnou ranou za tyč srovnal. 3:3

Hosté se za celou druhou půli téměř nedostali do útočného pásma, přesto se ujali vedení, když svoji jedinou střelu poslali přesně za tyč. 3:4 Ještě měli jeden únik, ten ale nedotáhli do konce. Domácí se snažili o vstřelení branky, ale všechny nadějné šance končili většinou nepřesnou finální přihrávkou, případně  sražením střely mimo branku.  S přibývajícími minutami se jejich hra dostávala do čím dál větší křeče a většina hráčů místo kombinace volila individuální akce, což k úspěchu rozhodně nevedlo.  Tentokrát to byl holt takový zápas blbec, že hostům tam spadlo úplně všechno a domácím bohužel ne.  Hrachovec byl asi hodně oslabený, protože fotbal dostával hóódně přes prsty antifotbalem, přesto nechat si dát čtyři branky od tak slabého týmu?

Sestava: Boško - Filák L., Bambuch R., Rösner, Kuriš - Matušinec, Kindl M., Chmela, Bambuch M. - Hrbáček, Sucháček

Náhradníci: Filák M., Mikulín, Surovec

Branky: Chmela, Kindl M., Sucháček

Francovka vstoupila do utkání velmi aktivně. Od úvodních minut soupeře přehrávala díky většímu nasazení a vypracovala si postupně několik nebezpečných akcí. Především křížná střela Sucháčka do břevna volala po brance. Od 25. minuty si vybrala Francovka oddechový čas a do hry se dostali i hosté. Hra se chvíli přelévala z jedné strany na druhou, obě mužstva produkovala pohledný, rychlý fotbal. Závěr poločasu opět patřil domácím. Nejprve rozhodčí odpustil hostům jasnou penaltu za skluz oběma nohama bez zásahu míče! (větší faul ve dvacítce a jasnější pencku jsem dlouho neviděl) Pak domácí vyprodukovali tři rohy po sobě. Ze třetího se trefil hlavou u zadní tyče osamocený Sucháček. 1:0
Prvních dvacet minut druhé půle byli o něco lepší hosté. Francovka jistila vedení, hosté kombinovali, ale k brance se téměř nedostali. Domácí hrozili především několika brejky, ale většinou je zastavil výtečný gólman hostí. Nakonec vše rozhodl střídající hráč Janové, který svůj několika minutový pobyt na hřišti ukončil napadením v přerušené hře, červená. Domácí přesilovku využili k pojištění vedení. Tvrdou střelu Zdenka Kindla brankář vyrazil k dobíhajícímu (svátečnímu střelci:o) Surovcovi jenž ji bezpečně vrtátil do sítě. 2:0 Naprosto zasloužené a hlavně vybojované tři body. Na to že jsme byli domácím a hlavně lepším týmem nám rozhodčí nedaroval ani půl procenta na víc a hostlům ještě odpustil dvě pencky, syčák jeden!
Sestava: Boško - Filák L., Bambuch R., Rösner, Kuriš - Chmela, Kindl Z., Kindl M., Surovec - Sucháček, Hrbáček
Náhradníci: Bambuch M., Matušinec, Mikulín
Branky: Sucháček, Surovec

Francovka dorazila do Jablůnky v lehce kombinované sestavě a byla nucena vykopat ze zásob pár disfunkčních hráčů (notně zaprášený klenot Fichtel, kolenatý Rosťa Smolík a zrezlý Matůš) pro doplnění střídačky. Francovka od začátku utkání ovládala hru, soupeře zatlačila na jeho polovinu, ale šancí před brankou bylo málo. Domácí hrozili především z občasných dlouhých nákopů a hlaviček po rohových kopech. Ale oba gólmani se spíš nudili.

Do druhé půle nastoupil Chmela. V úvodních minutách svým tradičním způsobem dvakrát pronikl před brankáře, ale ani to nevedlo k přímému ohrožení branky. Kolem 75.minuty přišla největší šance Francovky. Téměř na malém vápně se ocitl úplně sám před brankářem Sucháček, jenže selhal při zakončení, když trefil na čáře přibitého gólmana. Nakonec přišla 90.min. a Jablůnka ukázala kterak z hovna uplést bič! Trestňák z poloviny hřiště směřující na penaltu, líznul jejich hráč přes obránce a špatně vybíhajícího brankáře do sítě. 1:0 Nepohledné utkání bez velkých šancí, plné soubojů, kdy Francovka hrála neustále na polovině soupeře, ale její snažení končilo většinou před dvacítkou bez vážnějšího ohrožení domácí branky. Několik solidních a jednu obrovskou šanci nevyužila, kdežto domácí odehráli zápas bez jediné šance, přesto vyhráli.

Sestava: Filák M. - Mikulín, Filák L., Rösner, Matůš - Bambuch M., Surovec, Kindl M., Kuriš - Sucháček, Hrbáček

Náhradníci: Fichtel, Smolík, Chmela

Po většinu zápasu se na trávník snášel drobný deštík, který zapříčinil rychlý skluz míče a tím pádem velký počet nepřesností v rozehrávce. Prvních dvacet minut byla Francovka o trochu aktivnější, vypracovala si svoji  největší šanci, když po levé straně unikl Chmela, jeho zpětná nahrávka našla (Sucháčka?), ale ten v souboji s obránci zakončil pouze do brankáře. Postupně se domácí dostali víc do hry a hlavně si vytvářeli velice jednoduše velké šance. Dva prudké přízemní centry křížem malého vápna volaly po brance. První zlikvidoval efektně gólman sednutím na míč, druhý obrana po závaru nakonec odkopla. Domácí se dočkali první branky po rohovém kopu, když u zadní tyče hlavičkoval úplně osamocený hráč Příkaz. 1:0 Kolem 35.minuty to bylo 2:0 když se krásně z voleje opřel do skákajícího míče domácí záložník a trefil ho přesně za tyčku.

Druhý poločas pokračoval ve slušném tempu. Francovka dál kombinovala daleko od domácí branky ale tak nějak nemastně neslaně…. Domácí působili fotbalovějším dojmem, jejich akce byly rychlejší i účinější. Snížit ale mohl po uvonění Hrbáček, jeho střelu však gólman zlikvidoval. Rozhodčí, celý zápas připískávající domácím, je nakonec řízl přísnou penaltou po souboji tělo na tělo. Navíc udělil za tento zákrok druhou žlutou a následně červenou kartu. Kindl penaltu bezpečně proměnil. 2:1 Brzy na to zkratoval domácí gólman, když úplně osamocený chytil míč směřující do dvacítky metr před vápnem do rukou. Velice nenápadně ho zase rychle zahodil:o)) Červená. Příkazy se tak ocitly v devíti lidech, ale do konce zbývalo pouhých deset minut. Francovka se ovšem dostala do herní křeče, ala hokejová repre se Slovinci = moc chtění, málo umu. Nic kloudného z toho už nebylo. Hosté se většinou utápěli v individuálních akcích a především v nepřesných přihrávkách.

Sestava: Boško - Filák L., Bambuch R., Rösner, Kuriš - Chmela R., Kindl Z., Kindl M., Surovec - Sucháček, Hrbáček

Náhradníci: Mikulín, Matušinec, Chmela M.

Branka: Kindl M.

Od úvodních minut se hrál pohledný, rychlý fotbal, žádná nakopávačka jak nekdy, ale s minimem větších  šancí. Obě mužstva ze své hry vytěžily maximum branek, protože nějaké zahozené šance tentokrát k vidění nebyly. Domácí byli v úvodu o něco aktivnější a z prvního nebezpečného trestňáku se přes zeď trefil přesně k tyči Sucháček. 1:0 Následná pasáž patřila až do vyrovnání hráčům Polanky. Na dvacítce se uvolnil útočník hostů, jeho tvrdou přízemní střelu k tyči dokázal gólman Francovky vyrazit do strany, bohužel přímo na nohu dobíhajícímu Řezníčkovi, který už neměl problém trefit odkrytou branku. 1:1  Před pauzou ještě zkoušel štěstí podruhé z trestňáku Sucháček, tentokrát těsně nad.

Do druhé půle opět vstoupili lépe domácí, když po uvolnění ve dvacítce přiklepl Chmela přesně na nohu Hrbáčkovi, který z hranice pokutového kopu poslal míč kolem brankáře do sítě. 2:1 Uběhlo jen několik minut, Polanka se dostala poprvé vážně k brance a bylo srovnáno. Dlouhý trestňák zahraný křížem dvacítky proměnil hlavou, od tyče do sítě opět Řezníček. 2:2 Ještě navíc hosté orazítkovali z trestňáku břevno. Francovka poté zase hrála o něco útočněji a za svou snahu ji rozhodčí odměnil pokutovým kopem. Stažení za dres Marka Kindla bylo jasně viditelné i z druhé strany hřiště. Penaltu bezpečně proměnil Sucháček. 3:2 V dalším závaru trefil Hrbáček tyčku. Vedení si už domácí pohlídali, i když závěrečných pár minut v nadstavení nechali hosty nakopnout pár nebezpečných centrů ze kterých už naštěstí nic nebylo.

Sestava: Boško - Filák L., Bambuch R., Rösner, Surovec - Matušinec, Kindl Z., Kindl M., Chmela - Hrbáček, Sucháček

Náhradníci: Bambuch M., Kuriš, Mikulín

Branky: 2x Sucháček, Hrbáček

Tento ofenzivní duel zahájilo lépe Lidečko. Prvních dvacet minut bylo jasně lepší, několikrát roztočilo lhotskou defenzivu jako na kolotoči a vypracovalo si i několik dobrých příležitostí. Už kolem 20.minuty se dočkalo vedení, když přetažený roh hlavou vrácený křížem k zadní tyči lhotský bek stihl na brankové čáře vykopnout do břevna, ale dobíhající Havelka bez problémů doklepl do sítě. 1:0 Hosté poté dokázali hru srovnat a hned si vypracovali svoji největší šanci první půle. Centr z pravé strany propadl k osamocenému Sucháčkovi, jeho zakončení gólman vyrazil před sebe do skrumáže, ve které se nejlíp zorientoval Hrbáček, z otočky poslal míč ke druhé tyči, tam však zázračným skokem zachránil domácí goalkeeper, když rukou míč vyškrábl mimo kisňu! Hra se přelévala od branky k brance, šance se střídaly na obou stranách, ale především dík brankářům, kteří likvidovali loženky jak na běžícím pásu se stav neměnil. Lidečko těžilo především z kua dlouhých autů, lepších jak kopaný roh a lhotské hlavičkové neumětelství jim notně pomáhalo. Francovka zase využívala rychlého přechodu po zemi do útoku.

Ve druhé půli byla Francovka malinko aktivnější, protože se snažila o vyrovnání. Lidečko několikrát zazdilo dorážku z malého vápna po rohových kopech (i autech), když se zaskvěl v brance hostí Boško. Bezpečně zlikvidoval i několik nebezpečných průniků do dvacítky. Na druhé straně zase perlil domácí brankář. Několikrát chytil tvrdé střely bez vyrážení, ale především vychytal opět Hrbáčka. Ten úplně sám na malém vápně zakončil do protipohybu, ale trefil nohu padajícího brankáře. Nakonec se hosté dočkali vyrovnání z kopačky Marka Kindla kolem 70.minuty. Střela z dálky propadla na dvacítce obráncům mezi nohy, tam míč vyšťouchl Mara a sám před brankářem nechytatelnou střelou zařídil vyrovnání. 1:1 Oba týmy se dál snažily o zisk tří bodů, ale už jim nebylo přáno. Lidečko ve druhém poločase trošku slevilo z fotbalovosti a odflágalo míče vrchem na Číža (na to u nich nejsme zvyklí:o). Francovka byla ve hře po zemi snaživější. Lidečko mělo o něco více příležitostí, Francovka zase ty větší. Gólmani ale v tomto zápase hráli Prim nad útočníky, přesto by zápasu více slušela remíza aspoň 5:5.

Sestava: Boško - Filák M., Filák L., Rösner, Surovec - Chmela R., Kindl M., Kindl Z., Bambuch M. - Sucháček, Hrbáček

Náhradníci: Chmela M., Krajča, Matůš

Domácí museli v derby zkousnout hořkou pilulku v podobě lidčanské střelecké disponovanosti. Lhocané začali aktivněji a ujeli se vedení brankou Marka Kindla, který zpracoval přetažený roh a z dvacítky levačkou prostřelil vše co mu stálo v cestě. 1:0 Domácí si po vedoucí brance dali šlofíka a přenechali iniciativu hostům. Ti toho dokonale využili a do poločasu potrestali hrubé chyby v obraně třemi góly.  Nešťastná hlavička obránce dozadu vyslala do úniku útočníka hostů. 1:1 Obrat zařídil levý bek hostů, když své sólo zakončil blafákem na gólmana. 1:2 Kde byla v tu dobu schovaná obrana mě tak trošku uniklo... V závěru prvního dějství se hostující útočník lehce zbavil kličkou obránce a zpoza dvacítky poslal míč od tyče do branky. 1:3

Francovka nastoupila do druhé půle odhodlaně a zamkla hosty na jejich polovině. Snížení zařídil Sucháček, když poslal míč bezpečně do sítě. 2:3 Z dalšího rohu se krásně zavěsil do vzduchu Roman Bambuch a prudkou hlavičkou srovnal. 3:3 Lidčané v tu dobu vypadali na ručník. Bohužel,  když se poprvní dostali za půlku a stihli došůlat míč ke dvacítce, trefil se nechytatelně, krásnou bombou zpoza dvacítky za tyčku zcela osamocený obránce. 3:4 Francovka dál pokračovala v náporu, ale většinu míčů směřujících do branky zastavil lidčanský stoper Sporek, jenž dostal dvakrát pecku do čela a dvakrát míč vyrazil pozadím, přičmž to byly všechno gólové střely! A když Sucháčkův trestňák brankář bravurně vyškrábl na tyčku, přišel trest. Hosté se dostali ke své druhé jakžtakž akci a byl z toho zase únik na gólmana a poslední pátý hřebíček v rakvi od bídně hrajícího soupeře. Celková hra nebyla špatná, jen u dvacítek to byla bída ať už v útoku či obraně. A sousedi to holt potřebovali víc......

Sestava: Boško - Mikulín, Bambuch R., Rösner, Filák L. - Chmela, Kindl M., Kindl Z., Bambuch M. - Hrbáček, Sucháček

Náhradníci: Matušinec, Zimek

Branky: Kindl M., Sucháček, Bambuch R.