Mňačko Martin          1

Surovec Zdeněk       1

Fr. Lhota - Val. Senice  3:1 - obrázek

Fr. Lhota - Val. Senice 3:1 - obrázek

Derby naplnilo očekávání, i když o nic nešlo, nikdo si nedovolil cokoli vypustit či podcenit. Francovka od začátku ovládla hru, ale nedokázala proměnit žádnou ze svých šancí. Když brankou neskončil ani samostaný únik Bambucha a především zahozená penalta Fichtlem udeřili bojovní hosté. Dlouhý vysoký míč propadl za domácího stopera ala "hledá sa noha" a z úhlu prostřelil Trochta lhotského gólmana k bližší tyči. 0:1 Francovka nepolevila a dál se snažila o vstřelení branky. Po hříchu si ale senický brankář moc nezachytal, protože většina střel šla sice do sítě, ale té záchranné, vysoko nad brankovou konstrukcí:o)
Druhý poločas nabídl opět zajímavou podívanou, ale tempo upadlo hlavně díky poléhajícím hostům, kteří se soustředili na udržení jednobrankového vedení. V jediné větší šanci hosty zastavil ofsajd osamoceného Sucháčka. Francovka své úsilí dokázala přetavit v branku kolem 75min. když Bambuch Roman obešel vše i brankáře a do prázdné srovnal stav. 1:1 Největší šanci pak spálil Lukin Filák, který z hranice pencky nedokázal trefit prázdnou branku a poslal míč vedle tyčky. Když už to vypadalo pro domácí špatně přišel v 90min. závar před brankářem, gólová hlavička Rösnera, kterou z brankové čáry rukou vyrazil stoper Senice. Následovala červená a penalta. K té se opět postavil Fichtel, ale tentokrát nezaváhal a poslal domácí do vedení. 2:1 Další balon do velkého vápna úmyslně rukou srazil Kuriš M. Opět červená, penaltu proměnil Bambuch a byl konec. 3:1
Po závěrečném hvizdu propukly oslavy s předáváním Okresního "stenlikapu" . A to co následovalo už je převážně nepublikovatelné a stejně si z toho skoro nic nepamatuju. Nicméně od páté hodiny ranní jsem už spal v ložnici, takže obyváková story tentokrát nebyla :o))))))))))))))))))))
Branky: 2x Bambuch R., Fichtel
Sestava: Koleník (45.min Boško) - Mňačko, Filák L., Rösner, Matůš - Kindl, Surovec, Fichtel, Kuriš (70.min Pukýš) - Bambuch R., Bambuch M. (45.min Mikulín O.)
V posledních dvou kolech se nám vinou zranění a pracovních poviností rozpadla totálně sestava. Do Hošťálkové jsme jeli bez šesti hráčů základní sestavy, ale posíleni o dravce z dorostu:o) Zápas začal lépe pro domácí, kteří několikrát zakombinovali a už v desáté minutě šli do vedení po naprosto vymyšlené penaltě. 1:0 Pan rádoby rozhodčí Žilinský opět potvrdil svou dalekou krátkozrakost, pískne a pak přemýšlá co to bude! Hosté se poté zlepšili, převzali iniciativu a díky celoplošné kombinaci několikrát nebezpečně zahrozili. Nádherná střela Esa Peky do šíby šla bohužel od spojnice křížem ven z branky. Další šanci opět zazdil Esa, když osamocen na malém vápně hlavičkoval břuchem nedůrazně:o) Těsně před přestávkou po hrubce domácí obrany, kdy předstoper domácích zapoměl míč mezi nohama za sebou pohodlně srovnal Martin Bambuch. 1:1
Druhý poločas už tak pohledný nebyl. Obě mužstva měla větší problém sama se sebou než se soupeřem a vytvořit nějakou velkou šanci byl docela problém. Domácí opět vytěžili z minima maximum. Zadáci Lhot nedokázali odvrátit dlouhý nákop a tak se ocitl sám před brankou hráč Hošťálkové jenž nezaváhal. 2:1 Hosté se snažili o vyrovnání, ale dvě šance Číže i Kindla síť nerozvlnily. Bohužel.
Zápas jsme si docela užili, většina si zahrála s míčem častějc, než ve všech jarních kolech dohromady a ani kobinace nebyla tak tragická jak jindy. Za sebe říkám, že jsem si to užil víc než dost a fotbal mě po delší době zase bavil....... Ale to, že nám to umožnila i kvalita soupeře je věc jiná.
Sestava: Boško - Filák Michal, Rösner, Mikulín O., Matůš - Mikulín M., Surovec, Filák Míra, Kindl, Pukýš - Bambuch M.
Náhradníci: Číž, Míček
Čekali jsme, že se bude motivace hledat těžko, ale totók je asi fiasko. Francovka přijela v jedenácti lidech a když se jí ve třetí minutě jeden hráč zranil (mladý šozda), bylo po zápase. V deseti nedokázala vzdorovat a po zásluze prohrála. (první zápas po kterém mohla být perfektní reportáž a já jsem nebyl, škoda:o))
Sestava: Boško - Mikulín O., Filák L., Rösner, Filák P. - Pukýš, Surovec, Fichtel, Kindl - Kuriš, Mňačko
Do zápasu jsme šli s tím, že bod nám stačí, chceme si zahrát pěkný fotbal a zajistit si postup tři kola před koncem. Snažili jsme se hrát po zemi, někdy až příliš profesorsky, moc nám to ovšem nešlo, soupeř byl fotbalovější, ale bod jsme uhráli A JSME TAM! Zápas byl bohatý na šance, ale většinou zůstaly nevyužity. První branku vstřelil stoper Bambuch, který zapomenut za obranou šel sám na branku a na dvakrát dostal míč do sítě. 1:0 Ve druhé půli hosté srovnali po rohovém kopu hlavičkou. 1:1 V závěru jsme si bodík už v klidu pohlídali a šlo se slavit! V šatně teklo šampáňo proudem, po hříchu ho ale většina skončila na zdi a ne v břůšku:o))) A potom už teklo proudem všechno.....
LHÓTÝ, LHÓTÝ!
Sestava: Koleník - Mňačko, Bambuch, Rösner, Matůš - Kindl, Filák L., Surovec, Kuriš - Fichtel, Hrbáček
Náhradníci: Boško, Mikulín M., Mikulín O., Pukýš
Branka: Bambuch
Zápas hraný za úmorného vedra byl bohatý na 100% šance (odhadem tak 5:6). Spalovači šancí ovšem na obou stranách vévodili:o) První poločas měli víc tutovek domácí, ale s jejich zakončením si Viktor poradil více než bravurně. Druhý poločas zahráli hosté lépe, ale ani několik samostatných úniků nedokázali zakončit do sítě. Nakonec se kolem 80min. ujala Hrbáčkova střela po rohovém kopu. 0:1 Viktor nás podržel i ve druhé půli a hlavně díky jemu jsme si odvezli plný bodový zisk.
Sestava: Koleník - Filák L., Bambuch, Rösner, Matůš - Pukýš, Surovec, Fichtel, Kuriš - Hrbáček, Zimek
Náhradníci: Boško, Filák P., Mikulín M., Mikulín O., Mňačko
Branka: Hrbáček
Zápas začal před docela slušnou diváckou kulisou (na to že pršelo a byl hokej). Francovka se soustředila na pozornou defenzívu, rozehrávku hostů bránila většinou od půlky a spoléhala na rychlý přechod do útoku po získání míče. Tato taktika i díky vlhkému terénu vyšla dokonale. Kucí z města měli častěji míč na kopačkách, ale větší šance si vypracovali vesani z Francovky. Dlouhý nákop od vlastního rohového praporku, únik Kuriše po pravé straně zakončující Hrbáček. 1:0 Pak se několikrát snažili hosté, ale kloudné zakončení z toho nebylo ani jednou i když domácím sudí odpustil jasnou pencku. V závěru po pěkné kombinaci a uvolnění Fichtel na dvakrát ranou z blízka prostřelil brankáře. 2:0
Druhá půle už nebyla tak zajímavá. Francovka stále pozorně bránila od poloviny hřiště, hosté si nedokázali vypracovat ani jednu vážnější šanci a dostali se k pouhým dvěma střelám. Trochu jim povolili nervy a střední záložník Vsetína rozběhnuvší se za unikajícím Fichtlem ho zkopl jak bramborovou nať na podzimním poli, čímž ho vyřadil ze hry, ale viděl jen žlutou! Hra pak byla rozháraná a po zbytečné ztrátě míče před dvacítkou hosté snížili čechraným míčem přes brankáře křížem branky. 2:1 Jediným dalším ohrožením naší kisně byl trestňák, který Bambuch zkušeně tečoval k tyči, ale Boška nenachytal:o)) Domácí útočná vozba bohužel zazdila několik nadějných úniků do rozevřené vsetínské obrany, takže strach o výsledek byl až do konce. Taktika na jednoho hrota s doplňováním po stranách se osvědčila a konečně jsme doma předvedli pohledný i bojovný fotbal.
Sestava: Boško - Mňačko, Bambuch, Rösner, Matůš - Kindl, Filák L., Surovec, Fichtel, Kuriš - Hrbáček
Náhradníci: Koleník, Mikulín, Pukýš
Branky: Hrbáček, Fichtel