Start nového ročníku nedopadl dle představ, přesto předvedená hra nebyla tak špatná jak ukazuje skóre. Semetínu to holt sedlo a kdyby jeho hráči kopli i do krtinca, stejně by trefili šíbu! Brankáři se kromě obdržených branek po střelách z dálky vpodstatě nudili, protože akcí ze hry bylo téměř nula. Hosté šli do vedení ve druhé minutě, když trestný kop odražený od břevna dorazili do branky. Ihned po rozehrávce domácí srovnali, když se hlavou po centru trefil Chmela, byť byl navíc faulován. 1:1 Přestože byla hra vyrovnaná hosté odskočili po technické střele k pravé tyči a centru který zapadl křížem do šibenice na 1:3. Francovka se ve předu téměř neprosazovala, navíc soupeřova 4. (asi Olšák Martin) nám vymazala Čendu, když se mu vyrovnal i rychlostně...........
Ve druhém poločase už hosté v klidu kontrolovali utkání a další dvě povedené střely z větší vzdálenosti jim zajistili klid až do závěrečných minut, kdy se prosadil za domácí Chmela po střele z dvacítky, aby v poslední minutě uzavřeli hosté na konečných 2:6.
Sestava: Spitzer - Mikulín, Filák L., Filák T.,  Pukýš - Chmela, Šipinka, Surovec, Šerý, Kovář - Filák O.
Náhradníci: Tomeček, Šerý R., Urubek, Veteška, Zimek, Boško
Branky: 2x Chmela
Za slunného odpoledne se sešla početná divácká kulisa, která sledovala domácí brankostroj a boj na nerovném terénu. Hned v prvních minutách utkání šla Francovka do vedení po rohovém kopu, který někdo přizvedl směrem k brance, kde téměř na brankové čáře doklepával hlavou Šipinka. 1:0 Ratiboř se pokoušela o kombinační fotbal, ale za celý první poločas vystřelila jedinkrát mezi tyče a to se toho ujal domácí Pukýš:o) Tentýž hráč úřadoval i na druhé straně tentokrát do správné branky, když jeho střela zapadla od břevna do branky. 2:0 (možná ji musel ještě dorazit Surovec, ale zatím nevím) Při jednom z útoků hostů zajel nešetrně do domácího gólmana hráč Ratiboře. Domácí obrana to vyřešila trochu hokejově, vznikla strkanice do které se velice takticky vydal i stoper hostí. S velkým rozběhem rozstřelil chumel hráčů jak Homer Simpson kuželky a pakoval se do sprch.
Ve druhé půli se Ratiboř aktivně i v destíti snažila o vyrovnání, ale nechávala vzadu příliš prostoru. Nejprve pronikl do dvacítky Ondra Filák a kolem vybíhajícího gólmana s přehledem zakončil. 3:0 Na 4:0 zvýšil Chmela z penalty. Po rohovém kopu přeskočil všechny Ondra Filák a hlavou upravil na 5:0. A dle lidového rčení "na posraného aj hajzl spadne" si hosté dali po malé domů na 6:0 vlastenca. V samém závěru se ale dočkali čestného úspěchu i oni, když po pěkné kombinaci snížili na konečných 6:1
Sestava: Boško - Matušinec L., Filák L., Filák T., Pukýš - Matušinec R., Šipinka, Surovec, Šerý, Chmela - Filák O.

Filák Tomáš            1
Zde jsou zpracovaní všichni střelci od roku 1975, tz. od postupu do OP a následných vyšších soutěží. Bohužel informace z nižších soutěží (tedy před r.1975) nejsou dostupné v plném rozsahu. Doufáme, že nikdo nebyl opomenut. Zatím je to po postup z OP v roce 2011.

Oťas zatím navyšuje svůj náskok v čele a atakuje hranici dvou stovek branek!