Penalty: 1:4

Derby hrané na těžkém terénu mělo dobrou atmosféru, extrémní nasazení z obou stran a divoký závěr jak má být. Hosté se ujali vedení už ve druhé minutě po špatně koplém trestňáku se míč odrazil od obránců směrem ke dvacítce, kde ho nejrychleji dostoupil kapitán Polanky Trčka a trefil se za tyčku. 0:1 Francovka se snažila o vyrovnání, zamkla hosty na jejich polovině, ale do zakončení se dostávala velice těžce a když už z toho byla střela většinou ji obrana Polanky zblokovala. Mezi největší šance patřila hlavička Šerého, která šla přímo na gólmana a střela Ondry Filáka v závěru poločasu.
Ve druhé půli pokračoval velký boj, začalo se postupně přitvrzovat v soubojích a občasný podivný verdikt sudího přiléval olej do ohně. Polanka byla o něco odvážnější než v první půli, přesto domácí stále dominovali. Hosté začínali zlobit z rychlých akcí do pootevřené obrany Francovky. Důležítým momentem se stala špatná nahrávka záložníka Polanky na stopera. U míče byl dřív Chmela, kterého kapitán hostů zastavil jen za cenu červené karty skluzem. Následný trestňák zamířil přes zeď k tyči Rösner, ale hostující gólman efektně vytáhl míč na roh. Polánčané v deseti dobře bránili, někdy i za cenu zbytečného zdržování a ošetřování skoro po každém souboji. Hlavní arbitr jim to spočítal v závěru utkání, když po dlouhém ošetření odkráčel hráč v pohodě za lajnu a hned vběhl zpátky na hřiště. Dostal druhou žlutou a tradá do sprch. Francovka se přesto nemohla dostat do žádné větší šance, bylo to bojovné, ale takové nějaké hódně kostrbaté. Navíc když Chmela neproměnil penaltu za faul na Ondru Filáka zdálo se rozhodnuto. Domácí byli nakonec za svoji snahu odměněni v nadstaveném čase, když se ujala nenápadná střela placírkou k tyči od svátečního střelce Ondry Mikulína. 1:1
Pokutové kopy zvládli líp hosté a dovezli si nakonec i bod navíc.
Branka: Mikulín
Chmela Radek         16
Kindl Marek             5
Filák Ondra              4
Matušinec Roman   4

Rösner Michal         4
Zimek Ota                2
Bambuch Roman    2
Kindl Zdeněk           2
Matušinec Luděk     2

Filák Lukáš              1
Surovec Zdeněk      1
Zimek Robert           1
vlastní                       1
Chmela Radek       12
Kindl Marek            11
Kindl Zdeněk           9
Bambuch Roman    5
Kuriš Tomáš            4
Matušinec Roman   4
Bambuch Martin     1
Kuriš Josef              1
Mňačko Martin        1
Rösner Michal         1
Filák Michal             1
Fichtel Marek          1
Filák Tomáš            1
Start nového ročníku nedopadl dle představ, přesto předvedená hra nebyla tak špatná jak ukazuje skóre. Semetínu to holt sedlo a kdyby jeho hráči kopli i do krtinca, stejně by trefili šíbu! Brankáři se kromě obdržených branek po střelách z dálky vpodstatě nudili, protože akcí ze hry bylo téměř nula. Hosté šli do vedení ve druhé minutě, když trestný kop odražený od břevna dorazili do branky. Ihned po rozehrávce domácí srovnali, když se hlavou po centru trefil Chmela, byť byl navíc faulován. 1:1 Přestože byla hra vyrovnaná hosté odskočili po technické střele k pravé tyči a centru který zapadl křížem do šibenice na 1:3. Francovka se ve předu téměř neprosazovala, navíc soupeřova 4. (asi Olšák Martin) nám vymazala Čendu, když se mu vyrovnal i rychlostně...........
Ve druhém poločase už hosté v klidu kontrolovali utkání a další dvě povedené střely z větší vzdálenosti jim zajistili klid až do závěrečných minut, kdy se prosadil za domácí Chmela po střele z dvacítky, aby v poslední minutě uzavřeli hosté na konečných 2:6.
Sestava: Spitzer - Mikulín, Filák L., Filák T.,  Pukýš - Chmela, Šipinka, Surovec, Šerý, Kovář - Filák O.
Náhradníci: Tomeček, Šerý R., Urubek, Veteška, Zimek, Boško
Branky: 2x Chmela
Zde jsou zpracovaní všichni střelci od roku 1975, tz. od postupu do OP a následných vyšších soutěží. Bohužel informace z nižších soutěží (tedy před r.1975) nejsou dostupné v plném rozsahu. Doufáme, že nikdo nebyl opomenut. Zatím je to po postup z OP v roce 2011.

Oťas zatím navyšuje svůj náskok v čele a atakuje hranici dvou stovek branek!

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one