V sobotu 8.11.2014 byl zahájen nový ročník futsalu. Po postupu do krajské soutěže je to pro nás trochu neznámá. Hraje se v Otrokovicích, hala je pěkná i s hospůdkou, což je naše slabina při delší čekací lhůtě:o)) Po prvním kole se jeví vyšší soutěž slabší než ta okresní na Vsetínsku. Bo jsme bez střídání v pěti lidech urvali tři bodíky, i když jsem si během zápasu prošel infarktem, skříplýma zádama, křečema atd, holt na 80min v kuse už nemám! Ve druhém se za stavu 1:1 zranil Juři (achilovka) a dochytával na jedné noze. Pak už to fakt nešlo! Čenda řádil jak černá ruka, protože ho tam ještě neznajů:o))
Betis - Tlumačov  7:2 (5:0)   Branky: 5x Chmela, Filák L., Matůš M.
Betis - Kroměříž   1:7 (1:3)   Branky: Chmela
Sestava: Juřička - Filák L., Matůš M. - Chmela, Šipinka
Betis - RAPIDS Chrášťany   8:1 (5:1) Branky: 2x Juráň, 2x Chmela, 2x Sucháček, Filák L., Matůš L.
sestava: Matůš M. - Daněk, Filák L., Juráň, Šipinka - Chmela, Jaroš, Matůš L., Sucháček
Výlet v plné sestavě, jen zraněný gólman se musel nahradit. Tentokrát volba padla na mňa, bo jsem měl bolavé záda a s takovým týmem jsem si říkal, že to nějak vychytám. Ogaři hráli tak poctivě dozadu jak málokdy a většinu střel bezpečně zblokovali. Jedna z mála prošlých mě ohla prsty a byla v síti:o) Soupeř hrál dobře, napadal, individuálně kvalitní, ale kombinace jim v útoku vázla. Betis celkem v pohodě postupně navyšoval vedení, ze začátku i střelami z dalša, pak několikrát až do kuchyně. A objevování nových hospod pokračuje:o))))

Zanzibar Prštné - Betis  2:3 (0:0) Branky: 2x Filák L., Sucháček
Sestava: Spitzer - Daněk, Filák L., Matůš M., Šipinka - Chmela, Matůš L., Sucháček
V prvním zápase jsme v 5.min. vedli 4:0, trošku jsme polevili, spálili dalších hafo šancí, přidali pár individuálních chybek v obraně, ale vedení minimálně o dvě branky jsme udržovali až do konce. Navíc jsme testovali nového gólmana, tak ať si trochu zachytá, ale při našem stylu to s nulů zvládl enom Suňa:o)
Druhý mač byl bojovnější, soupeř měl dobře zabezpečenou obranu a dlouho jsme se nemohli prosadit. Nakonec to tam spadlo po jednom z mnoha pokusů Lukinovi. Z penalty zvýšil Tomáš a když soupeřův gólman začal bláznit na naší půlce, poslal mu přes celé do prázdné Lukáš pojistku. 0:3 Minutu před koncem jsme si ale zavařili po brejku a deset vteřin před koncem druhým brejkem po našem rohu. Naštěstí těch deset vteřin už zvládne udržat aj Betis:o)))
9.   RAPIDS CHRÁŠŤANY   4   0 1 3   9 : 26   1

NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽ KRAJE UKONČILA ROK 2014. 21.12.2014 o zlatou neděli, těsně před svátky, odehrála 4. kolo krajská nejvyšší soutěž "Krajský přebor". Po zápasech na otrokovické palubovce oslaví nový rok na prvním místě tým Gumídků Kroměříž s 21 body. Na druhém místě je pak tým FC Betis Francova Lhota s 18 body, ale o zápas méně než Gumidci. Na opačném konci tabulky je tým Rapids, který zatím bohužel nepoznal jak chutná vítězství a má jen jeden bod za jednu remízu. V tomto kole také došlo k předčasnému udílení dárků v podobě dvou dvouciferných výsledků. Gumidci - Olimpo 10:2 a Omegasport - United 11:2. Na čele tabulky střelců je duo střelců z  Betisu, se shodným počtem 13 branek, Chmela a Matůš. Další, již 5.kolo se odehraje 5.1.2015.(převzato web: http://futsal-zlinsko.cz/)
Betis - Fc United Trávníky  9:1  (2:1) Branky: 4x Matůš L., 3x Chmela, Filák L., Jaroš
Betis - TJ Omegaspor 97   6:3  (5:1)  Branky: 3x Matůš L., 2x Sucháček, Chmela
V prvním zápase jsme po dlouhé době chvilku prohrávali, ale do poločasu stav otočili a za posledních 13 minut nasázeli sedm branek! Ve druhém zápase jsme zase rychle vedli, ale ve druhém poločse už to moc nestřílelo. Oba zápasy byly celkem bojovné a né uplná procházka.
Sestava: Spitzer - Daněk, Filák L., Matůš M., Šipinka - Chmela, Jaroš, Matůš L., Sucháček
9.   RAPIDS CHRÁŠŤANY   6   0 1 5   12 : 42   1
Betis - Zanzibar Prštné 3:2 (0:0) Branky: 2x Jaroš, Filák O.
Betis - Troubky 2013     6:2  (4:0) Branky: 4x Juráň, Chmela, Šipinka
Sestava: Spitzer - Daněk, Filák L., Filák T., Juráň - Filák O., Chmela, Jaroš, Šipinka
Tentokrát odjel hodně omlazený tým, bez tří nejstarších dědáků, nahrazených šozdovcama. Na výsledku to znát nebylo, ale na karetním mariáši ano. Po třech žlutých a jedné červené jsme se v tabulce slušnosti propadli z první pozice na čtvrtou (ale na nás je i to dobré:o)). Holt mladí a neklidní. Fík si dal asi tenisky obráceně a stal se nejlepším střelcem víkendu:o))
Betis - RAPIDS Chrášťany  7:5  (3:2)  Branky: 2x Chmela, 2x Jaroš, Daněk, Juráň, Šipinka
Betis - Young boys Baťov   5:1  (2:0)  Branky: 3x Filák L., Filák O., Juráň
Sestava: Filák L. (Matůš M.) - Daněk, Filák T., Juráň, Matůš M. - Filák O., Chmela, Jaroš, Šipinka
První zápas jsme začali hodně z volna. Někteří vybíhali ze šatny, když už sa hrálo:o) Několikrát jsme nechali Lukáša Filáka v brance na holičkách a hned v úvodu to bylo 0:1. Pak se zaskvěl průnikem Ondra Daněk a srovnal svým prvním gólem v sezoně. Po dalších chybách jsme zase prohrávali a tak donutili Mojka vystřelit z dalša(to on nikdy nedělá:o) po zemi k tyči. 2.2 Výsledek byl jak na houpačce, vedli jsme 4:3, prohrávali 5:4, ale v závěru jsme dokázali odskočit o dvě branky a vedení udržet. Soupeře jsme s přibývajícím časem herně přehrávali .
Druhý mač šel do branky Mara Matůš. Soupeře jsme celý zápas přehrávali a postupně navyšovali vedení i když to šlo z tuha. Byl to oboustraně tvrdý zápas, navíc se zranil Ondra Filák (kotník). Obrana fungovala dobře, skoro vše zblokovala a pár ojedinělých pokusů jsem chytil někdy i pomocí tyček. Navíc to Lukin vystřílel, aby příště nemusel do kisně:o)))))))

9.   RAPIDS CHRÁŠŤANY   10   2 1 7   30 : 57   7
Betis - TJ Omega Spor 97   13:1 (7:1)  Branky: 3x Matůš L., 2x Chmela, 2x Juráň, 2x Matůš M., 2x Šipinka, Daněk, Filák L.
Betis - Gumídci Kroměříž     4:7  (3:2)  Branky: 2x Jaroš, Juráň, Matůš L.
Sestava: Spitzer - Daněk, Filák L., Juráň, Matůš M. - Chmela, Jaroš, Matůš L., Šipinka
V prvním zápase proti nám vyrukovali pouze tři borci v poli a celé tři minuty jsme se nemohli prosadit.:o)
Souboj o první příčku jsme nezačali dobře, po brejku to bylo 0:1. Soupeře jsme mírně přehrávali a do poločasu otočili na 3:2. Ve druhé půli přišla špatná minutka, když jsme dvakrát zbytečně inkasovali. 3:4 Soupeř pak čekal na naše ztráty míče a rychlými protiútoky nám odskočil o tři branky. Gumídci to prostě tentorkát zvládli líp takticky, páč platonický tlak ve futsale je spíš nevýhoda. Ale zase jsme si po delší době aspoň zahráli na plno a s chutí (no nic, divize nebude:o)))))))

9.   OMEGASPOR 97   13   2 3 8   38 : 64   9

Betis - FC United Trávníky  5:2 (1:1) Branky: 2x Filák O., 2x Šipinka, Filák T.
Sestava: Spitzer - Daněk, Filák T. - Filák O., Chmela, Šipinka
BOJ O PALMU VÍTĚZSTVÍ AŽ DO POSLEDNÍHO ZÁPASU. V sobotu 7.2.2014 se odehrálo předposlední kolo Krajského přeboru Zlín. Jedno je jasné, vítěz soutěže bude pravděpodobně znám až po posledním odehraném zápase. Boj o vítězství svádí dva první týmy tabulky, FC Betis Francova Lhota a Gumidci Kroměříž, které mají nyní shodně 36 bodů. Lepší výchozí pozici však mají Gumídci, neboť mají jasně lepší i vzájemné zápasy. Přesto o pořadí může rozhodnout tým Olimpa, který se utká v posledním kole v neděli 15.2.2014 s oběma soupeři. V tabulce střelců se zdá být rozhodnuto, neboť Čonka z Olimpa má na svém kontě 23 branek a náskok pěti zásahu před druhým v pořadí. Určitě navštivte otrokovickou halu v neděli, bude to boj. (převzato: http://ww.futsal-zlinsko.cz/)

Betis - Young boys Baťov     6:2 (2:1)  Branky: 3x Chmela, 2x Filák L., Jaroš
Betis - Spalmotor Olimpo Tlumačov  4:4  (2:3) Branky:Chmela, Jaroš, Šipinka, Matůš M.
Sestava: Spitzer - Daněk, Filák L., Filák T., Matůš M. - Chmela, Jaroš, Šipinka
Ač jsme vítězství v soutěži již neměli ve svých rukách, štěstí stálo při nás. Gumídci klopýtli s Tlumačovem, náše zakopnutí se stejným soupeřem bylo ale jen remízové, což stačilo k prvnímu místu:o) V prvním zápase jsme srdnatě dobíjeli tuhou defenzivu, když soupeř na ofenzivní akce téměř rezignoval. Ve druhém utkání nás myšlenky na potřebné vítězství hodně svazovaly. Nervozita v rozehrávce byla patrná, přesto jsme se ujali v úvodu vedení 2:1. Brankami Šípa a Čendy. Po našich chybách jsme ale soupeři darovali několik branek. Nejprve Matůš poslal soupeře do brejku špatnou nahrávkou 2:2, špatně rozehraný aut obloučkem na dvacítku znamenal vymetenou šibenici 2:3, vrcholem bezmoci bylo špatné střídání, když dva soupeři u naší branky osamoceně rozehráli aut a postupovali sami na Spitzera v kisni. 2:4 V tu dobu to vypadalo s akciemi Betisu špatně. Navíc byl Čenda v roli paliče dne, když několikrát sám před brankářem masíroval míčem jeho břisní partie:o) Změnu nakonec přinesla těžká kosa na šozdu, vyskočil jak čertík a když sa málem pofackovali dostal soupeř čebrenů. Přesilovku jsme sice ještě nevyužili, ale naštěstí v závěru přišlo vzepětí, když tata Mojek uvolnil osamoceného dědáka Maru. 3:4 Při dalším střídání si role vyměnili a Mojek dal svůj skoro nejdůležitější gól kariéry, když zblízka prostrčil pod bránkářem:o))) 4:4 Potom už stačilo captainovi minutu stát na míči u vlastní branky, bo soupeř na nějaké napadání rezignoval a šlo sa plánovat esli ta diviza a pak tá Chrudim........:o)))))))))

Filák Tomáš             1
Konec letošní futsalové sezony uzavřel pohárový turnaj. V prvním zápase jsme trpělivě a zodpovědně šli za hubeným vítězstvím. Ve druhém nás čekal vítěz kroměřížského přeboru. Než jsme se probrali a stihli protočit sestavu do kola bylo to ve třetí minutě 0:3. Znervozněli jsme, zbytečně začali hrotit zápas a hádat se jak děcka na pískovišti:o( Proti perfektně hrajícímu soupeři na zvrat nebylo ani chvílu pomyšlení. Navíc šel brzy po dvou žlutých do sprch Matůš (ten mladší:o)) a zbytek už jsme tak nějak dochodili. (manager Chrudimi si oddechl, bo měli strach jet na valachy, hahaha)
Betis - RAPIDS Chrášťany  3:1 (1:0) Branky:
Betis - Zelená Křídla    2:8  (0:4)    Branky:
Sestava: Spitzer - Daněk, Filák L., Juráň, Matůš M. - Filák O., Jaroš, Matůš L., Šipinka